Chemer - Škoda 120L Vořech
| Autor |
Zpráva |
|
Petr105
Registrován: 26.3.08, 11:26 Příspěvky: 5224 Bydliště: Veselí nad Lužnicí
|
_________________ Škoda 105L, r.v.1983 Peugeot 306 HDi Break
|
| 28.10.10, 20:23 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
Jo mohl bych ty svoje umyt zase 
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 28.10.10, 20:40 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
No já bych nejradši už meteory nenasazoval a spíš nasedal do jinýho auta, ale kdoví, zda to stihnu. 
|
| 28.10.10, 21:10 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
ty lanovody:
ja to delal kdyz bylo auto nacouvany na rampe, je treba se trefit do direk v tunelu no, mit sundany kryt nadrze,sundany bubny..zas takova pakarna to neni,pokud mas garaz a misto pod autem..vmrazu pod spinavym autem a snehem vsude okolo by mi asi jeblo..
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 28.10.10, 22:41 |
|
 |
|
john simple
Registrován: 12.10.08, 21:56 Příspěvky: 6811 Bydliště: Slezsko
|
Sadra17 píše: poklice z feldy nevypadaji zle  ale jedna nová stojí asi 300,- 
já jsem je na autě měl, když jsem ho před léty koupil, než mi to nějaká svině šlohla
ale postupem času se občas našly nějaké válet kolem cesty, takže tam opět jsou
a nevídím v tom žádný tuzink
|
| 28.10.10, 22:45 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Mě se felďácký poklice na 742 nelíběj.
Zejtra to risknu a vyrazim na STK. Sice jsem nedotáhl jeden svislák (sakra proč to nešlo?) a nepromazal lanovody, ale musim ho ukecat.
|
| 28.10.10, 23:05 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Teď jsem si přečetl o těch lanovodech v Andrtovi a o sundavání bubnů tam nepíše. Tak já zase nevim.
|
| 28.10.10, 23:45 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
A ještě jedna věc. Ten čep na vahadle ruční brzdy je zajištěnej závlaškou zespoda. Takhle to tam nandali ve výrobě? Protože jinak mě nenapadá nic jinýho, než kvuli posunutí do jiný díry vyndat celou páku. 
|
| 28.10.10, 23:51 |
|
 |
|
paži
Registrován: 5.10.08, 20:25 Příspěvky: 9032 Bydliště: Jihlava
|
Matthes píše: Jo mohl bych ty svoje umyt zase 
Počkej ty s tím někam jezdíš? Když jsem viděl tvoje auto, tak to vypadalo jako důchodcovský vozidlo na víkendy za hezkýho počasí
Ale to jak je to vysoko se mi dost líbilo, co tam vlastně máš za pružiny?
|
| 29.10.10, 03:07 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
chemer píše: Teď jsem si přečetl o těch lanovodech v Andrtovi a o sundavání bubnů tam nepíše. Tak já zase nevim.
a jak ten lanovod nasadíš na páku uvnitř bubnu ? 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 29.10.10, 08:55 |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
paži: Vsechny pruziny jsou original. Teda zadek je origo 130.
chemer: No bubny sundat opravdu musis 
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 29.10.10, 09:03 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
No tak ten nedotaženej svislák hned hlásil jako že vůle je pořád a u toho druhýho prej stále taky nějáká. No na gumy jen hodil očko a ručku ani nekontroloval. Byl to jinej technik a byl fakt "lepší".
Říkal jsem, že se stejně chystám přesedlat v rozmezí půl roku, tak říkal, že je ani nemám měnit. Uvidíme.
|
| 29.10.10, 10:46 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Dnes jsem se pustil do zkracování předních pružin.
Začal jsem levou. Ubral jsem jí 1/2 závitu, celkem už 1 závit. Bylo to málo , jak se ukázalo po složení, takže pravou jsem vzal o 3/4 závitu. Po složená je předek stále vysoko, opticky asi i výš než zadek ale víc už asi ubírat nebudu.
Zítra ještě uberu tu 1/4 na levý straně, aby to bylo stejný.
Chyby:
U první prižiny jsem si zapoměl zatrhnout pozici šroubu na spodním rameni, takže mě čeká geometrie.
U první pužiny jsem zapoměl vyndat tu vrchní gumu, takže jsem tam neposedil pružinu správně.
Po složení první pružiny (levý) jsem to jel project, načež (sloveso) nehorázný rány do volanu. Povolený pravý kolo.
Řezání první pružiny kotoučkem, kterej vůbec nebyl na železo.
|
| 6.11.10, 17:35 |
|
 |
|
novomi
Registrován: 29.11.07, 18:11 Příspěvky: 4270 Bydliště: kousek od Tábora
|
Pěkně se do toho pouštíš  . Mohl bys mi to taky někdy vyfotit ? Já mám ty šrouby tak zabetonovaný, že bych je snad musel uřezat, závlačky pořádně ani vidět nejsou.
_________________ Škoda 120 L r.v. 1988 - 167 000 KM Opel Vectra Sedan 1.6 16V r.v. 1996 - 268 000 KM BMW E46 320D 110 kw touring r.v. 2002 - 266 000 KM
|
| 6.11.10, 17:40 |
|
 |
|
Petr105
Registrován: 26.3.08, 11:26 Příspěvky: 5224 Bydliště: Veselí nad Lužnicí
|
Že se ti to ještě chce dělat, v tomhle počasí  Nemáš foto výška před/po?
_________________ Škoda 105L, r.v.1983 Peugeot 306 HDi Break
|
| 6.11.10, 17:44 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|