Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 09:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Di3go - Fafak 135 91 :) 
Autor Zpráva

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek 
dnes mensia generalka auta.... par miest presmirglovanych a nasledne precistenych tech. benzinom... nasledne pregitovane , vyriesene zadne dvere... kablovacka v prechodke zase ako by prestikana...cize prechodka sa prestrihla , na to MILKA... a prelepenie izolepou ... a konecne odstranil hvizdanie od pristrojovky..niekde sa mi vytratil sroub co drzal spodok palubovky pri dverach....sranda vec lebo som ich utahoval dost pevne ...

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


15.9.10, 17:50
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
Tak dnes dalsii problem po odvezeni kamarata a odparkovani domov nemile zistenie...voda nikde...motor sa neprehrieval ( za co moze asi tych - 15 co je vonku ... ) ... ale uz ma to hreje lebo pred rokom mi tiez v tejto dobe odisiel motor...prasknuty blok ...olej som este nepozeral ....

ale sa cudujem ze tak zrazu.... od stvrtku aby zmizla cela nadrzka to uz je moc... :(

mate niekto nejaku radu alebo odporucenie na motor v dobrom stave ?

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


18.12.10, 02:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
Pekne si motor obhliadni a ak mas prasknuty blok, tak to uvidis. Ale ovela pravdepodobnejsie je ze ti praskla nejaka ina vec...
Ak ti primrzla voda, mohla len vyvriet. Inak ti mohlo prasknut hoci co, kurenie, chladic, hadice, expanzka, tesnenie loziska vodneho cerpadla (zozadu voda tecie cez malu dierku na lozku hriadela), a samozrejme tesnenie pod hlavou...

Dolejte vodu a zistite kadial to unika :!:

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


18.12.10, 10:02
Profil

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
Akurat ju idem kupit tak som zvedavY...a minuly rok praskol blok v mieste 4 valca..

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


18.12.10, 10:41
Profil

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
kks dojdem k autu a voda medzi ryskami...ako nechapacka..som si na 98% isty ze v noci bola nadrzka prazdna..ja uz nechapem...asi ho odvzdusnim a ptm uvidim..lebo ked som skusal stlacat hornu hadicu co ide od chladica k vodnej pumpe (ak sa mylim opravte ma) tak som pocul ako pri ventilatore ako keby tahalo vzduch....co som nechapal ... a este vatcsia nechapacka ze auto ani po 10 minutach co bolo na sytici pri cca 1500 - 1700 ot. sa nezohrialo tka aby spustilo ventilator...

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


18.12.10, 14:05
Profil

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
takze zatial stale ten isty motor...mozno to uz je aj odvzusnene,kedze kuri jak diabol ale stale pokial je pod nutlou za autom pernamentne vidno biely dym ...a voda z nadrzky pomaly unika...uz mam podozrenie na hlavu....ze by sa mohla kusok stiahnut ....

ale co ma teraz trapi je to , ze pri brzdenii hlavne prudsom pocut a citit od praveho predneho jemne suchanie....takze asi budu musiet ist nove brzdove segmety...nejake rady alebo postrehy ? nech je to kvalitnejsie a vydrzi to dlhsie :)

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


3.1.11, 00:13
Profil

Příspěvky: 14761
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
S tou kapalinou asi jak radil kwiko. Podle mě to bude taky tešnění pod hlavou, nebo někde prasklá trubka nebo hadice. Chladící soustava u fáčka se odvzdušňuje sama přes víčko na nádržce. Při nalévání kapaliny je lepší nastartovat a mít topení naplno otevřené. tak by neměl vzniknout problém. A s tím zahříváním je to složité. Pokud je hodně pod nulou, třeba -10°C, tak se za těch 10 minut nemusí ohřát na provozní teplotu, natož na nějakých 100°C. Je lepší to projet, tím se to zahřeje lépe. Třeba alespoň nějakých 5km a pak to ještě nechat na místě chvíli běžet.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


3.1.11, 10:45
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1545
Bydliště: Olomoucký kraj
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
Jen doplním to co už trochu nakousl varok... A sice že vůbec neděláš dobře s tím stáním na místě a nastartovaným studeným motorem na sytič a ještě ke všemu 10 minut. Převodovka Favorita/Felicie se totiž na místě nemaže a nejhorší je to právě za studena... kuk sem do diskuze co napsal Xxenon a Kristensen viewtopic.php?f=12&t=9127

_________________
Favo 135 (G)LX '93


3.1.11, 14:07
Profil

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
praveze vtedy tych 10 minut som stal v kopci cumakom dohora...kurenie naplno ...aspon tka mi to radil jeden mechanik ze tak sa odvzusnii naplno... odvtedy som nemal stihu take voloviny robit..sice minule 5 min vrcanie kvoli tomu ze vnutornu namrazu nechcela uz ani skrabkat dat dole a to som mal ciernu palubovku na polovicu bielu ...

prehrievat sa neprehreje , teplota kusok stupne nad polku,ptm na 1/3 ... a ptm sa pomaly dorovna doprostiedku ,pripadne kusok pod stredom,zalezi od stylu jazdy....pri pernamentnej jazdy okolo 2000 ot je tesne pod polkou ....pri 2500 stred az kusok nad stredom....

ono jazdim zvycajne cca 10 az 15 km... a malokedy mam cas ho nechat chvilu ohriat... jazdim zvycajne uz iba za frajerkou co je tych 10km,...alebo do skoly co je 15 km ... a ptm auto stoji... nie ako teraz na silvestra ked si odkrutilo dokopy cez 150 km... co vtedy aj zadne okno rozmrazilo nakomplet...holt cesta do antona cez hlinik dala auticku zabrat :D...

2 varok....vizualne okrem bieleho dymu nevidno unik ... ani pod autom neostavaju flaky :( takze asi fakt bud tesnenie alebo je pokrivena hlava , neviem ci s nou nieco robili ked menili blok , kamarat ktory vtedy brigadoval v servise si uz nepamata ... lebo pred rokom mi praskol blok na 4 valci co malo za nasledok spotrebu 10l vody na 15 km....a vtedy rucicka bola pernamentne v cervenom poli ....

2 Capricorn... ono moze ze aj ta prevodovka uz ma toho vela za sebou..vole je v nej ako v kostole a to sramotanie za studena a pri nevyslapnutej spojke pocut..ale olej je dolievany, na to dava pozor otec , lebo ju kupoval z nejakeho pickupa kde ju vyradili kvoli tomu ze sa zadrela na 5....ale vyradil to vtedy za jazdy.....a preto je v aute...dlhsii prevod ako bola predtym...takze olej je kontrolovany... a slabe piskanie pocut na 4....ani piskanie to nie je ale ma to iny zvuk ako ine prevody :evil:

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


4.1.11, 00:10
Profil

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
tak auto po vymene pneumatik....ale s par boliestkami... miesto kde sa dava vpredu zdvihak sa kiscek preliacitl tak rychlo poleno pod naboj a jastericu pod napravu a tak rychlo vymenit a po vymene za letne mi zacali velmo neprijemne vrzgat pruziny.. teda pri prechadzani nerovnosti pomaly pocut velmo zretelne vrzganie

a co som spokojny STK a EK spravena tiez pred mesiacom :)

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


30.4.11, 12:28
Profil

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
posledne dva dni som kusok pofusoval na aute... hneval ma hlavne nefungujuci zapalovac a stupel na dverach ... a maly detajl , vylomeny drziak na slnecnu clonu ....

nejaka fotoreportaz

takto to zacalo vymontovanim zapalovaca a jeho samorozpadnutim v rukach ..holt slabo vyriesene :/
Obrázek
male pokracovanie , mala srobicka co sluzi na dotyk na koncu mala zavit, a kedze vypadavala ,keramicky spodok prilepeny, na druhej strane kusok gumy na izolaciu aby neprerazalo do skratu, na tom vodice okolo skrutkovice a matka daneho priemeru aby to nevypadavalo ( co bol problem prerazania a nasledneho skratu ..asi 4 poistky padli kym ma napadol zapalovac ....)
Obrázek
zatial skusobne zapojenie...
Obrázek
Obrázek
nasledne zapojenie
Obrázek
a voila...vsicko ide vsicko hra :) ... Fm transmiter bol naskusku napojeny bolo mi luto tam pchat nabijacku a zbytocne blbnut telefon :)

okrem toho sa vyriesil aj problem s tiahlo kde sa zlomila spodna cast co je na zamku, taky male stupel preklapaci ... a do zadnych dveri sa namontovali vnutorne klucky ktore sa zvyknu radi po rokoch lamat, holt nie kazdy je zvyknuty na surovost favorita... nasledne boli aj premazane bowdeny :)

doliaty olej do motora (cca liter ) a aj do prevodovky , preventivne... takze auto bude dalej plnit len radost,kedze pomaly zacina semester :)

btw boli nahodene origo svetla dozadu z dovodu vypadnutia sklicka ked som odchadzal od frajerky z chaty, sklicko ostalo cele,len asi tmel povolil pri tych jamach ( aj to som siel sposobom sama brzda , 5km/h )

Ps: cez volny cas som kusok tepoval... voda + pripravok na pranie + pripravok na koberce + Zelmer Vodnik = cistejsie koberce a kusok voni v aute :)

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


26.8.11, 23:04
Profil

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
tak na aute sa za posledny mesiac odpiekol jeden zadny reprak , co smerovala k odlozeniu MDF dosky z magnatmi na povalu do kuta zo sedackami , na jej miesto prisla origo doska , pri kefovani podvozku som dostal darom od kamarata bednicku s repracikom Tesla ARN 6604 (20W, 4 ohm) , na ktory este napojim vyhybku ( musim uznat ze to zapojenie vpredu 2 , vzadu subik je viac ako postacujuce :D ) a cely spodok dostal 2 vrstvy gumoasvaltoveho nateru :D), vymeny U profilu co drzi zadny dielec vyfuku s prostrednym ( pri utahovani mi urvalo obe matky, holt hdrza si urobila chrum chrum :D ) ,takze vyfuk konecne nevysi jak debil :D)

dalej v interieri doslo k oprave osvetlenia na vsetkych vypinacoch , zapojeni hlbokotonovej bednicky do kufra a aj tepovanie kufra a casti v mieste zadnych sedadiel ,kedze fatasa som pouzil na odvoz veci do zbernych surovin :D

nejake foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
fotka pred brusenim, tie hnedaste flaky pri strednom vyf tlmici je len zmes blata a prachu alebo ako to nazvat...ale aj to som zkefoval a neskor zatrel ....teraz je podvozok cely cierny .. teda okrem najvyssich miest v tuneli a nad napravnicami :)
Obrázek
gumoasvalt bol nanaseny aj vybrusene plochy okolo tlmicov ( predne aj zadne co nekryl vnutorny plast ) , priestore pred vnutornymi blatnikmi za svetlami , a vsetko kam stetec a ruka dosiahla...takze dufam ze po zime to bude vsetko v poriadku :)

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


28.9.11, 20:26
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12487
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
A co ten zhnity nosnik?

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


28.9.11, 20:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 248
Bydliště: SK, ZH
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
na jednom oku dzurka inac povrchova... som to riadne prebrusil...ono teraz mam do cca februara zakaz robit nejake vatcsie a finacne narocnejsie operacie na aute..napr spojka.... caka sa na vyradenie otcovho sluzobaka ( ako bolo aj toto) ... takze je to spravene tak aby to zimu prezilo bez nejakych vatcsich poskodenii ....

_________________
Skoda Favorit 135 ,white, code name FAFO-ex 5 rokov v sluzbe
Felicia Combi 98 :)


28.9.11, 21:53
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12487
Příspěvek Re: Di3go - Fafak 135 91 :)
Mne ten vodicov nosnik pride teda celkom KO

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


28.9.11, 22:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz