Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 10:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Silenblkoky 
Autor Zpráva

Příspěvky: 253
Příspěvek Silenblkoky
Dobrý.Chcem sa spýtať ako sa vymieňajú silenbloky motra???


7.5.07, 18:30
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Silenblkoky
salomen píše:
Dobrý.Chcem sa spýtať ako sa vymieňajú silenbloky motra???


Pokud se nechceš vztekat stím že je blbej přístup a že to jde těžko tak nejlepší je podšprajcovat motor někde kde to nebude pžekážet, takový pěkný široký prkinko pod vanu, povolit na levé a pravé straně dva a vda šrouby v nosnících pro příčku motoru, popustit dolu, povolit matky na silentblocívh, vyšroubovat šrouby ven na druhej silentblocích, příčku hodit na zem, velký kleště a silentbloky od sebe a držáku rozšroubovat, našroubovat nový a vrátit příčku, jen ji přichytit k silentblokům na těsno ale ne uplně utahovat, pžizvednout motr a přišroubovat natv rdo ty krajní šrouby pak vyhodit podpěru pod motorem (nejspíš hever) zakvedlat nebo zastartovat s motorem a potom dotáhnout zadní šrouby a přední matky na silentblocích. Hotovo, jinak to jde bez oddělání tej příčky že jen povolíš silentbloky motor přizvedneš nahoru a vyměníš ale je tam hroznej přístup, konkretně teda napravo pod altíkem.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


7.5.07, 18:37
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Kurňa co máš za auto? já to napsal na šáde, pokud myslíš fáčko tak já toměnil vždy s vodní pumpou a na převodovce je 5 šroubů na víku takže jsem vypouštěl olej, sundal víko přelisoval a posadil zpět, jde to i na autě ale já to nikdy nyzkoušel.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


7.5.07, 18:38
Profil

Příspěvky: 253
Příspěvek Silnenbloky
To nie na moje Favo ale švagrovu 120 som zabudol dodať.


7.5.07, 18:44
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 478
Bydliště: hodonínsko,zarazice
Příspěvek 
Dyť ten altík de sundat :lol:
Jinak dík za návod zítra na to du taky. A jak na na ty pod převodovkou 125 kyvka :?:

_________________
ŠKODA octavia => ŠKODA octavia super => ŠKODA 110L => ŠKODA 105L =>ŠKODA 120LS
=>ŠKODA 125L šedá r.v. 1989
Škoda 742 Forever Team
Ford Focus - 1,8 TDDi - 66kW - 1/2001 - Hatchback - Gold http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=9450


7.5.07, 20:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
jindra píše:
Dyť ten altík de sundat :lol:
Jinak dík za návod zítra na to du taky. A jak na na ty pod převodovkou 125 kyvka :?:


Takže kalsickou nápravu? ne z Š130? no to je trošku horší, pokud ti pujdou povolit ty dva co čuměj pod auto tak prostě je povol, podlož převodovku a opět v těch krajích povol kotevní ale na pčíčce převodovky, popusť dolu převodovku a do tej příčky bouchni, teď nevim jestli dopředu nebo dozadu, a a ona vypadne i se silentblokama, protože tam jsou jen půldíry.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


8.5.07, 07:36
Profil

Příspěvky: 110
Příspěvek Re: Silenblkoky
Kristensen píše:
salomen píše:
Dobrý.Chcem sa spýtať ako sa vymieňajú silenbloky motra???


Pokud se nechceš vztekat stím že je blbej přístup a že to jde těžko tak nejlepší je podšprajcovat motor někde kde to nebude pžekážet, takový pěkný široký prkinko pod vanu, povolit na levé a pravé straně dva a vda šrouby v nosnících pro příčku motoru, popustit dolu, povolit matky na silentblocívh, vyšroubovat šrouby ven na druhej silentblocích, příčku hodit na zem, velký kleště a silentbloky od sebe a držáku rozšroubovat, našroubovat nový a vrátit příčku, jen ji přichytit k silentblokům na těsno ale ne uplně utahovat, pžizvednout motr a přišroubovat natv rdo ty krajní šrouby pak vyhodit podpěru pod motorem (nejspíš hever) zakvedlat nebo zastartovat s motorem a potom dotáhnout zadní šrouby a přední matky na silentblocích. Hotovo, jinak to jde bez oddělání tej příčky že jen povolíš silentbloky motor přizvedneš nahoru a vyměníš ale je tam hroznej přístup, konkretně teda napravo pod altíkem.


Prave vcera jsem to delal. Nejprve jsem to take zkousel tak ze povolim silentbloky, prizvednu motor a vymenim, ale to se mi nedarilo ani nahodou. Takze nakonec sla ven pricka a tazny zarizeni a ty zadni plechy pod motorem, pak uz to slo. Jinak pricku jsem pritahl jen tak rukou , popojel a dopredu bez brzdeni (doporucuje to Cedrych) a pak teprv pricku natvrdo dotahnul. Musim rict, ze smysl to melo, nahle zmizelo veskere to drnceni, cvrlikani a klapani v interieru.


8.5.07, 10:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Silenblkoky
PetrVTR píše:

Prave vcera jsem to delal. Nejprve jsem to take zkousel tak ze povolim silentbloky, prizvednu motor a vymenim, ale to se mi nedarilo ani nahodou. Takze nakonec sla ven pricka a tazny zarizeni a ty zadni plechy pod motorem, pak uz to slo. Jinak pricku jsem pritahl jen tak rukou , popojel a dopredu bez brzdeni (doporucuje to Cedrych) a pak teprv pricku natvrdo dotahnul. Musim rict, ze smysl to melo, nahle zmizelo veskere to drnceni, cvrlikani a klapani v interieru.



No to je právě ono je tam špatnej přístup a ten motor by se musel zvednout tak až by ty silentbloky byly mimo příčku. Proto si myslím že je jednodušší ji vyhodit pryč a je to.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


8.5.07, 12:21
Profil

Příspěvky: 185
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
Ja teda silentbloky na 120L menil v sobotu a hral sem si s tim skoro pul dne. Leve jdou vymenit celkem dobre,
jediny problem je pak ustavit motor tak, aby sel do predniho silentbloku zasroubovat sroub. U zadniho je to jedno,
nasunuje se do drazky a utahuje matici. Ten pravy uz je trosku horsi, musis sundat altik a radeji i dekl rozdelovace at se tam nemota.
Po povoleni silentbloku to pak zacne pripominat jezka v kleci kdyz pacis ven pravy drzak :D ale jde to, celkem bez velkeho nasili.
Zpetna montaz byla kupodivu snazsi nez u leveho, ani sem nemusel motor nijak jinak ustavovat, sroub tam sel jak po masle.
Btw jeden ten silentblok stoji 37Kc. Pro zvedani motoru sem pouzival 2T hydraulicky zvedacek a pak nejaky spalky na ruzne podkladani.
Nak


9.5.07, 07:26
Profil ICQ

Příspěvky: 110
Příspěvek 
Nakadah píše:
Ja teda silentbloky na 120L menil v sobotu a hral sem si s tim skoro pul dne. Leve jdou vymenit celkem dobre,
jediny problem je pak ustavit motor tak, aby sel do predniho silentbloku zasroubovat sroub. U zadniho je to jedno,
nasunuje se do drazky a utahuje matici. Ten pravy uz je trosku horsi, musis sundat altik a radeji i dekl rozdelovace at se tam nemota.
Po povoleni silentbloku to pak zacne pripominat jezka v kleci kdyz pacis ven pravy drzak :D ale jde to, celkem bez velkeho nasili.
Zpetna montaz byla kupodivu snazsi nez u leveho, ani sem nemusel motor nijak jinak ustavovat, sroub tam sel jak po masle.
Btw jeden ten silentblok stoji 37Kc. Pro zvedani motoru sem pouzival 2T hydraulicky zvedacek a pak nejaky spalky na ruzne podkladani.
Nak

No ja s tim problem nemel, mel jsem hydraulicky zvedak a pri montazi jsem si prizdvedl motor tak ze sroub sel primo na diru silentbloku. Altik jsem nesundaval.


9.5.07, 07:40
Profil

Příspěvky: 185
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
PetrVTR> tak asi je to otazka kudy na tu vymenu lezes. Ja vrchem bez sundani zadniho cela a pricky motoru. Takze mi altik vazne vadil :) Nak


9.5.07, 07:53
Profil ICQ

Příspěvky: 110
Příspěvek 
Nakadah píše:
PetrVTR> tak asi je to otazka kudy na tu vymenu lezes. Ja vrchem bez sundani zadniho cela a pricky motoru. Takze mi altik vazne vadil :) Nak

No ja spodem :-)


9.5.07, 07:59
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10552
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
s vymenou potize nejsou, jenom ta zivotnost je naprd,po 25000 budou vypadat jako ty puvodni co tam vydrzeli 100.000km

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


10.5.07, 08:39
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 110
Příspěvek 
kachnis píše:
s vymenou potize nejsou, jenom ta zivotnost je naprd,po 25000 budou vypadat jako ty puvodni co tam vydrzeli 100.000km

No to mam radost :-(


10.5.07, 09:20
Profil
Dezertér
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12399
Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
Příspěvek 
Pánové měl bych silentbloky vyměnit taky, když se při podřazení, nebo při jízdě na 5 stupen ozývá ze zadu vrzání ???

Taky sem vypozoroval, že to s nima asi bude mít něco společného, páč když vemu motor za hlavu a cloumu s nim tak se docela vrtí a vrže to tak stejně...

Ale zase mám vlečku, ta to má uložený jinak...

Takže kerý silentbloky a kde jsou popř. postup výměny...

Předem děkuji...

_________________
Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION
BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš.
Zakládající člen Coupé clubu TW
Škoda 743 Forever Team
Člen klubu ostrých motorů TW


10.5.07, 12:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz