Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 14:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Zdravím Vás,
Včera jsem si udělal diagnostiku na mé feldě a vypsalo mi to CHYBA ZAPALOVANI 1.
Nevíte někdo co to znamená - poprvé mi to napsalo chyba 1. vstrikovaciho ventilu
ale po vymazaní chyb uz se chyba neopakuje pouze ta chyba zapalovaní - píse preruseno.
Je chyba v tom vstrikovacím ventilu? Díky za rady. :wink:

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


18.5.11, 06:23
Profil
Příspěvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
pokud je u 1.6 závada prvního vstřikovacího ventilu tak se podívej na úhel klapky na volnoběh pokud e tam víc jak 7 tak je zadrbaná

po vyčistění zmzne závada vstrik č.1 KO :wink:


18.5.11, 07:15
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
pokud ti naskakue závada 6O9 výstup zapalování 1 sporadický , tak zapalovací modul pude asi směr KO, příště napiš čísla závad :wink:


18.5.11, 07:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
No klapka je komplet vyčištěná i potenciometr. uhle je 12,5 stupne coz je spatne.
Takze bude vadna klapka zrejme. první chybu mi to psalo - CHYBA nastavovac skrtici klapky.
kody napisu az budu doma ted je presne nevím mam je ulozene v notebooku.
zatim diky

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


18.5.11, 08:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Tak konečně jsme se dostal k těm kódům teď bylo moře práce tak jsme byl celkem zaneprázděn.

tady jsou.

01249 - Vstrikovaci ventil valce 1 (N30)
31-10 - preruseni n.zkrat na kostru - Sporadicky
00609 - Vystup zapalovani 1
31-10 - preruseni n.zkrat na kostru - Sporadicky
00282 - Ovladac skrtici klapky (V60)
36-00 - preruseni

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


24.5.11, 06:22
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
že závada 1249 pochází z klapky vidíš klapka má špatný úhel,
setkal jsem se mockrát stím že čistění klapky probléhalo tak že za chodu motoru na ni borec stříkal sprej na čistění klapky,

někdy ten karbon musíš doslova oškravat,

ty další dvě závady smázni mohjli vnzniknou třeba odpojením klapky při zaplém klíčku nebo zakuckáním zapalovacího modulu a časem mrkni co je v paměti :wink:


24.5.11, 07:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
No jak jsem již psal, klapku jsem čistil i sprejem za chodu motoru - pomohlo to tak že mi to přestalo chcipat při každém vyřazení rychlosti ale otáčky stale houpaly nahoru dolu, pak mi to začalo dělat že při studeném startu musím startovat s plynem a alespoň minutu stat na plynu aby to nechciplo, pak se otačky na volnoběh ustálí alespň tak na 250 ot/min div to nechcipne. po zahřátí motoru asi po 5 km se otáčky ustálý na 600-700 ot/min. a je to celkem vpoho. změna otáček taky ještě reaguje na otočení volantem když se zapne servo a nebo při rozsvícení světel. Zřejmě to bude chtít vyměnit tu klapku co? taky když se ráno rozjíždím tak to auto sebou jakoby trhá při akceleraci ale je to jen kousek od baraku ke křižovatce.
jo ta klapka byla čištěna i komplet cela po vytažení z auta a udělané zakladní nastavení - nepomohlo.
takže vyměnit?

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


24.5.11, 07:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Můžete prosím pomoct už nevím co stím chci to nějak řešit... A nechci dávat zbytečnš praschy za klapku když nemám jistotu že to tím bude nemáte s tím někdo zkušenosti? díky předem

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


19.7.11, 10:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.07, 22:36
Příspěvky: 10254
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
klapku vyndej, vem kartáček na zuby a jeď, musí to byt zlato stříbro, nikde žádnej bordel, sprejem za chodu vyčistíš leda prd. Potenciometr klapky pokud je na odchodu se dá poléčit vyčištěním a natřením diavou (ano, tou politurou na nábytek).

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


19.7.11, 12:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Jo ja zapomněl napsat že už jsem to vyčistil cely komplet benzinem je uplne jako nova nikde žádný zrnko bordelu a je to pořad to stejný potenciometr jsem zkusil přemáznout WDčkem myslíš že DIAVA bude lepší?

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


19.7.11, 12:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.07, 10:02
Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
dlaší otázka je jestli jsi po vyčištění klapky provedl základní nastavení

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


19.7.11, 16:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Jasne ze neurobil. A to nevodive WDcko na drahach potenciometru musi byt tiez super.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


19.7.11, 17:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Jasně že urobil...zkoušel sem to 3x vždy po týdnu a beze změny. takže WD je na ..... zkusím teda tu diavu. Teď jen otázka zda to WDcko pujde nejak dostat pryc?

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


20.7.11, 06:05
Profil

Registrován: 16.3.08, 16:39
Příspěvky: 376
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Mě by jen zajímalo kdo tady ten sajrajt jménem Diava zavedl na ty TPS. Uvědomte si jaké je jeho složení a že se od WD moc neliší. Elektrotechnici by z toho měli jistě radost. Nač používat přípravky k tomu určené když se tam může dát tenhle šmejd. Tohle je zvyk z doby komančů kdy se tohle používalo na jezdce a potenciometry v audiotechnice se zemědělskýma vůlema, ale schválně se zeptejte na příslušných audiofórech jaké zkušenosti s ní mají dnes. Ono si pořídit alespoň sprej na kontakty popřípadě přípravek určený přímo pro ošetření TPS je totiž velký problém, ale dělejte jak myslíte.

_________________
Favorit 136X


20.7.11, 06:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.11, 13:15
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Noi ja si taky právě myslel že se složením o moc neliší.... ještě mám dotaz nemůže to být třeba snímačem otáček? To bych asi zjistil na VAGu co....

_________________
ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)


20.7.11, 06:51
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.015s | 11 Queries | GZIP : Off ]