Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 12:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Nove emisne normy europskej unie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek Nove emisne normy europskej unie
v roku 2005 europsky parlament prijal smernicu 2005/55/ES, ktora sa do slovenskeho pravneho systemu dostala ako vyhlaska cislo 583/2006 (http://www.telecom.gov.sk/index/open_fi ... 3_2006.pdf). V podstate sa v tej vyhlaske hovori, ze vyrobca budto musi motor skontruovat tak, aby splnal emisne normy CO a tuhych znecistujucich latok podla europskej smernice, alebo musi mat motor namontovane zariadenie varujuce vodica v pripade, ze by motor prekrocil emisne normy.

V predmetnej vyhlaske sa naviac pise, ze vozidlo nevybavene tymto zariadenim resp. nesplnujuce normy moze byt vyradene z evidencie, aj ak ziskalo homologaciu pred vstupenim tejto vyhlasky do platnosti (zrejme) a ze po 1.9.2008 (resp. 2009 pre starsie vozy) bude mozne zrusit platne COC vozidlu, ktore nema schvaleny motor, resp. emisny system.

Je tu niekto, kto sa tomu venuje viac, resp. s tymto uz prisiel do styku a vie povedat, co presne to bude znamenat pre Sade, resp. favority? Vzhladom k odvrateniu Skoda a.s. od Sade predpokladam, ze aj keby tie vozy mali moznost doplnkovej montaze takeho zariadenia, automobilka ho dost pravdepodobne nenecha certifikovat.

Co vy na to?

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


25.5.07, 10:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 134
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
a to jsi mi pripomel ze jsem se na toto tema dnes bavil s kamosem pac maji do benzinu primichavat nejakou sracku aby nebyla takova spotreba benzinu a co jsem se bavil jen tak ve skoda servise tak to prej hrozne rozkurvy motory a z toho plyne ze muj motor je treba prispusoben na natutal 95 a jak tam zacnou mychat sracky tak at mi motor predelaji protoze na to neni pridpusobem

_________________
Nyní Favo 135LS po smrti (nyní jen porad zlobi elektrika)


25.5.07, 10:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
pravnik zo mna zrejme nebude, alebo su pravnici nie ludia, alebo maju nejaky afekt zo studia latinciny, alebo co. ale ako studujem vyhlasku ES, aj vyhlasku pre SR, tak som z toho cim dalej, tym vacsi magor. Najnovsie vobec netusim, ci sa ta vyhlaska vztahuje na benzinove motory v osobnych vozidlach, alebo len na LPG systemy a dehtaky.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


25.5.07, 14:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
Tak to mě nechává naprosto klidným.

Ten zákon, nebo vyhlášku, či jak se ten dokument jmenuje jsem nečetl. Nevěřím ale tomu, že by někdo dokázal zrušit provoz určitě alespoň poloviny motorových vozidel v Evropě kvůli jejich emisním limitům. Dovedu si představit, že takové auto nepůjde přehlásit, nebo s ním nepůjde obchodovat, tomu bych věřil, ale nevěřím tomu, že mi z úřadu přijde papír, kde se bude psát, že od novýho roku nesmí vaše auto na cestu. To by byl příliš brutální zásah do majetku lidí, a to i v tak debilním společenství, jakým je EU.


25.5.07, 14:46
Profil ICQ
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
Vít Široký píše:
Tak to mě nechává naprosto klidným.

Ten zákon, nebo vyhlášku, či jak se ten dokument jmenuje jsem nečetl. Nevěřím ale tomu, že by někdo dokázal zrušit provoz určitě alespoň poloviny motorových vozidel v Evropě kvůli jejich emisním limitům. Dovedu si představit, že takové auto nepůjde přehlásit, nebo s ním nepůjde obchodovat, tomu bych věřil, ale nevěřím tomu, že mi z úřadu přijde papír, kde se bude psát, že od novýho roku nesmí vaše auto na cestu. To by byl příliš brutální zásah do majetku lidí, a to i v tak debilním společenství, jakým je EU.


presne tak, zoberte si napr. ako chceli u nas uzakonit povinne zimne pneumatiky ale nakoniec to nepreslo lebo niektory ludia maju auto ktore ma mensiu hodnotu ako tie gumy. tak si neviem predstavit ze by len tak zrusili taku velku cast vozoveho parku :D

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


25.5.07, 14:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
ja to mam len z toho dovodu ze chcem kupit a zveladit rapida... a nerad by som, aby mi o 2 - 3 roky na EK niekto zahlasil, ze smola, ale tento motor nema schvalenie EK a ze si mozem piskat. Alebo zeby mi zahlasili, ze si na auto mam namontovat kver za 25k SkK, ktory mi vlastne len povie to iste a navyse este vypne motor.

Lenze zo znenia tej vyhlasky mi nie je jasne, ci to bude len na nove motory, resp. motory urcene nie pre vyvoz do tretich krajin, alebo ako replacement pre stare vozy uz pustene do prevadzky, alebo sa to bude vztahovat aj dozadu, pretoze je to tam napisane dvojako a pravnik nie som, aby som tomu rozumel. No a slovenskej verzii toho zakona som neporozumel vobec. A to ma len 4 strany.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


25.5.07, 16:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 397
Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
Příspěvek 
Zakony nemozu byt platne retrospektivne. Ved aj trabanti chodia a 2takty zakazali...
Teda to bude platit pre nove auta a nie ze zrusia stare. To by potom doslo k novej Pražskej defenestracii. To by im ani armada nepomohla, lebo ani oni by nemali auta a vsetci by skoncili na vidlach :twisted:

_________________
742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky


26.5.07, 06:07
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
septim píše:
Zakony nemozu byt platne retrospektivne. Ved aj trabanti chodia a 2takty zakazali...
Teda to bude platit pre nove auta a nie ze zrusia stare. To by potom doslo k novej Pražskej defenestracii. To by im ani armada nepomohla, lebo ani oni by nemali auta a vsetci by skoncili na vidlach :twisted:


jj, az na to, ze ten zakon nie je pisany pre ludi a ked to citas, tak naozaj nadobudnes pocit, ze to plati aj retrospektivne...

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


26.5.07, 19:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz