Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.10.24, 06:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 285 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
 Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi) 
Autor Zpráva

Příspěvky: 121
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Tak naprikald se davalo do nekterych avii, ale tma melo troskujinou prirubu, jinak je z Fiatu 1,9 TD, jakjsem psal, stacilo trosku pohledat a nasel by jsi, p oprvni zkusenosti jsem nechtel experimentovat ktere se tam vejde a ktere ne, zvlaste kdyz jich doma nemam hromadu.

Asi by bylo uplne super kdyby byla stejen roztec sroubu na tech svodech, ale to asi neni. Navic tam nejde o tech par milimetru co mi to ta priruba dava dolu, to je spise vyhoda. A navic, nevim co je na tech svodech za velikost diry, ale rozhodnejetam lepsi nakej trychtyr nez ostre hrany. Aleto asivysvetlovat nemusim.


11.10.11, 21:19
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 121
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
CrazyMan píše:
hele a musí bejt turbo hned na svodech???

Neber to nijak zle, ale kam by jsi ho chtel dat ? Ano jde tam dat naka krava nad prevodovku, ale uz i ted to turbo je na ten motor velky.


11.10.11, 21:21
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12490
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Ach, to je diesel turbo? To ti mozno odide skorej ako vyfuknu kruzky... Na tieto nase male objemy je fakt najlepsie to IHI-VL2 z una. Je to benzinak a objem 1.4, a nieje to az taky problem zohnat za par supov este v celkom dobrom stave.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


11.10.11, 21:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 121
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Muze se to stat, ale co jsem o tom cetl taky bylo na benzinovem aute, tak vydrzelo hezkych par tisic a jezdi stale. Tam je takovych veci ktery se muzou vykašlat, ze cena toho turba je stejna jako cena jineho motoru, nebo prevodovky.
Nerikam ze je to vhodna volba, ale to turbo z una nevim ejstli se vejde, a za dalsi tlacit na 3x ulozenou kliku od nizkych otacek, je jeste vrazednejsi kombinace nez tam ma ja ted :D


11.10.11, 21:33
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12490
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Ona ta kluka je zamenny diel, staci znizit kompresny pomer a je to. To turbo z una je celkom male..

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


11.10.11, 21:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Pavucina píše:
CrazyMan píše:
hele a musí bejt turbo hned na svodech???

Neber to nijak zle, ale kam by jsi ho chtel dat ? Ano jde tam dat naka krava nad prevodovku, ale uz i ted to turbo je na ten motor velky.

jak jsem se byl podívat ve Fordu v Novém Jičíně tak tam dávali na Mustanga 2 turba ale až na konec výfuku... docela jsem čuměl že to fungovalo a výkon byl kolem 900 koní

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


11.10.11, 22:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12490
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Lenze to zase muselo mat zotrvacnost ako svina. Ja by som daval turbo co najblizsie hlave aby nebola dlha odozva tlaku...

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


11.10.11, 22:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
to mě nenapadlo... ale ty turba dávali nakonec asi proto že u teho osmivalca nebylo místo :D

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


11.10.11, 22:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 121
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
darklord píše:
Ona ta kluka je zamenny diel, staci znizit kompresny pomer a je to. To turbo z una je celkom male..

Sice je zamenny dil, ale stejne i po snizeni pomeru to neni vubec dobry pro zivotnost, takhle ne ze jenom to jede jako svina, ale kdyz to netocis, tak to jede lepe a za min, nez obycnejny MPi. TO je taky duvod velkyho turba.
SIce tu pisu ze mi na tomto motoru na zivotnosti nezalezi, ale dalsi bude udelan setrneji.


Turbo na konec vyfuku jsem jeste nevidel, otazkou je co beres konec vyfuku, jestli to beres ze hned za turbem je 30cm trychtyr a tim to konci, nebo je nekde daleko od motoru, napriklad vzadu auta, a dalsi vec na V8 se spis davaji kompresoy, ptz to neni zrovna vysokootackovej motor.


12.10.11, 09:14
Profil

Příspěvky: 121
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Tady jsou dve videa 0-100 Prvni naprd videt, porovnej si rozjezdy oba nejsou nic zazracnyho. Byl celkem provoz, tak neslo moc saskovat.
http://youtu.be/6tr-MBibs2w
http://youtu.be/h196HnowZXQ


13.10.11, 15:06
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12490
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Tak to je celkom pekne :) Eh, uz aby som mal rapida na kolach.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


13.10.11, 15:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 121
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Fakt strasne zalezi na tom jak to vemes pres spojku, kdyz to prezenes, tak to hrabe jak idiot, jak se nafouka turbo odspoda.
Ale na stopkach vzdy mezi 8,5-9.
O vikendu tam narvu 1 bar na zkousku, a pak dostane omezovac vykonu a otacek v podobe malych vstriku :)


13.10.11, 15:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12490
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Tak on favorit rad hrabe aj so seriovou 135 :D Rapid na tom myslim s trakciou bude lepsie. Aj ked turbo isto zatim nebude, budem rad ak naladim atmosferu a potom pripadne buduci rok mozem zacat vymyslat blbosti s preplnovanim

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


13.10.11, 15:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 121
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
No tohle jsem porovnaval na celorepublikaci, kdyz tam favorit zahrabal tak nejak na jednicku, pak jsem to zkusil ja pro prorovnani a je to strasne velkej rozdil, az jsem se sam divil.
Ted uz tam mam kola ktery chci aby chvilku vydrzely, ale kdyz jsem tam mel kola na shrabani, takto dela strasny veci i na dvojku, a zatim se bojim nejvic o prevodovku. Zbytek drzi.

A preplnovani neni blbost :?
Jeste kdyz se kouknes tak ja to tocim tak do 5,5 akdyz je video s upravenou atmo 1.4 tak toci hodne pres 6, a ty otacky na stovce taky delaji divy. Kdyz mi to tocilo 4 tisice, a musel jsem radit i 4, tak jsem mel stovku na 10,5.


13.10.11, 15:26
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12490
Příspěvek Re: Uprava ECU - SIMOS 2P (Fel MPi)
Co tak tam hodit skrinu z 1.6 ? Ta by mala vydrzat viac, a hadam ma aj dlhsie prevody coz by pre to turbo nemuselo byt uplne na skodu.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


13.10.11, 15:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 285 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz