Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
| Autor |
Zpráva |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
Zdravím všetkých. Mám taky menši problém: Bol som na diagnostike kvôli vysokej spotrebe 14L/100Km v meste. Neboli tam žiadne chyby ,ale ak sme dali vypísať údaje z lambda sondy ,tak to vôbec nekreslilo priebehy ,len nejaké zvlnenie. Napätie sondy ukazovalo 1,02V + sa to jemne hýbalo. Po výmene sondy za novu to zas ukazovalo od 0,9V do 1,2V Potom som vzal voltmeter a priamo na sonde mi to chodilo od 0,1V po 0,9V Kde môže byť chyba? Zlá diagnostika ,alebo vadná riadiaca jednotka?
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 2.11.11, 02:04 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
A vies ty vobec ako ma vypadat graf z lambda sondy? 
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 2.11.11, 03:09 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
Ano viem ako to ma vyzerať , mam elektrotechnické vzdelanie a meranie veličín mi nieje cudzie... Nakreslil som to ,čo som videl na diagnostike : 
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 2.11.11, 12:17 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
podle mě jechyba asi někde jinde vydný čidlo teploty motoru ukazuje mínus 49,5 paktamvalímocbenálu a lambáda z toho blbne
nahlaš průběh teploty motoru kolik má stidený kolik teplý vagem v řj motoru blok měřených hodnot čidlo na přístrojovku je jiné podle toho se nežit
|
| 2.11.11, 17:39 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
Pri zahriatom motore čidlo teploty chladiacej kvapaliny hlási 86 °C (cez diagnostiku). Jeho odpor je 4,7K ohm pri studenom motore Pri zahriatom motore má 234 ohmov. Viac povedať neviem ,na diagnostiku som bol v servise (doma diagnosticky kábel nemám). Ešte ma napadlo aj to , že som nemal hadicu na ohrev vzduchu od výfukových zvodov po sanie motora. Ale už som ju tam dnes dal.
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 2.11.11, 19:05 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
když odpojíš lambádu spotřeba se zvedne max o litr, ale že ti to chlastá 14 to máš snad zabrzděný 
|
| 2.11.11, 19:49 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
Zabrzdené to samozrejme nemám Skúsim ešte pozrieť sviečky , či niesu čierne. Ešte ma napáda ,že rozvody máju za sebou 125 800Km
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 2.11.11, 20:13 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
Ešte jedna poznámka:Začalala svietiť kontrolka paliva ,tak som tam natankoval 10L benzínu. Na tachometri mám 44 Km od posledného tankovania a už svieti zas . Je toto normálne? Si myslím že určite nie .....
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 3.11.11, 10:15 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
ak ti diagnostika hlasi napatie lambady 0.9 - 1.2 V a ty v reale merias 0.1 - 0.9V mas bud nahovno (zhnitu, predratu, vyskratovanu) kabelaz, alebo riadiacu jednotku. BMMkova riadiaca jednotka by sa mala dat otvorit bez problemov, pozri sa ci v nej nemas hnilobu.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 3.11.11, 10:59 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
A netecie ti to neikde? 
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 3.11.11, 11:10 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
Nie netečie , aspoň není nič cítiť a niesu na zemi žiadne fľaky. Čiste teoreticky: Zničím katalyzátor ak pri studenom motore znížim dĺžku vstreku paliva? Na miesto čidla teploty chladiacej kvapaliny by som dal potenciometer a takým to spôsobom by som si vypínal sytič hneď po naštartovaní motora  Samozrejme trošku by som ho nechal zahriať a tak 
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 3.11.11, 14:32 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
Tak som včera menil sviečky a zistil som že staré boli vypálené správne. Elektródy neboli čierne , ale zvyšok áno. Navyše boli všetky 4 povolené a cez jednu muselo až prefukovať , lebo sa spravil karbón na závitoch a ledva som ju z hlavy vyšruboval . Vrazil som tam BRISK 3 elektródové.
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 9.11.11, 10:30 |
|
 |
|
Jiří Čech
Moderátor
Registrován: 11.1.06, 19:03 Příspěvky: 933
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
No, diagnostika asi nesmysly neukazovala, to celý motor byl jakýsi nesmysl...  Povolené svíčky... 
_________________ J.
|
| 12.11.11, 14:20 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: Diagnostika ukazuje nezmysly (Forman BMM 50kW)
rider126 píše: Vrazil som tam BRISK 3 elektródové. chyba do BMM patří obyč jednoelektrodový 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 12.11.11, 16:38 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Čím víc proužků tím víc Adidas.
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 12.11.11, 21:48 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|