| Autor |
Zpráva |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
Čaute ľudia. Je normálne že Favoritu doslova strieka voda z výfuku? Neviem, možno je to kondenzovaná voda (mám aj LPG) ale žeby až tak že strieka? Naštartujem a začne kvapkať, pridám, idem sa pozrieť za auto a na chodníku normálne fľaky ako strieka voda. Auto nijako nedymí, bolo menené tesnenie pod hlavou aj guferá ventilov. Štarty aj v hlbokom mraze sú 3 otočenia štartéra. Zmesi som nalial pri prvom plnení tak 5 litrov a postupne som cca liter dolial, inak sa netratí, alebo o tom aspoň neviem. Ako by sa prejavovala voda v spaľovacom priestore?
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 18.11.11, 19:47 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Petr105
Registrován: 26.3.08, 11:26 Příspěvky: 5224 Bydliště: Veselí nad Lužnicí
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
Podle mě je to u Fáva normální. Z výfuku u Formana nám teklo vždy vody taky spoustu.
_________________ Škoda 105L, r.v.1983 Peugeot 306 HDi Break
|
| 18.11.11, 19:50 |
|
 |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
Ako sa prejavuje voda v spaľovacom priestore?
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 18.11.11, 20:45 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Pokud neubývá voda, je to v tomhle počasí normální. Zvlášť na LPG. Občas nejde kvůli těm mrakům couvat.
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 18.11.11, 20:51 |
|
 |
|
Petr105
Registrován: 26.3.08, 11:26 Příspěvky: 5224 Bydliště: Veselí nad Lužnicí
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
vapno92 píše: Ako sa prejavuje voda v spaľovacom priestore? Záleží na tom, kolik jí bude 
_________________ Škoda 105L, r.v.1983 Peugeot 306 HDi Break
|
| 18.11.11, 20:55 |
|
 |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
Tak obláčik z výfuku je furd, mne však voda doslova strieka 
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 18.11.11, 21:04 |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
Jestli jezdíš krátké trasy tak normálka. Při delších trasách se to proluftuje a aspoň trochu výfuk "vyschne"...
|
| 18.11.11, 21:08 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
ak by si "spaľoval" vodu bol by dym dosť biely,smrdel za fridexom a zda sa mi že by si mal aj vyššie otáčky na voľnobeh...
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 18.11.11, 23:25 |
|
 |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
Oblak robí dosť dobrý. Nesmrdí však po ničom. Ono je to teraz ťažko rozoznať čo je biely dym a čo je oblak pary v tomto počasí.
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 18.11.11, 23:42 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
koľko vody zmizlo za aký čas(km)?
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 18.11.11, 23:58 |
|
 |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
No vravím nalial som 5l a po nejakých 200-300km som nalial liter, odvtedy nevyzerá, že by niečo mizlo.
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 19.11.11, 10:51 |
|
 |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Re: Favorit - Väčšie množstvo vody z výfuku
No takže, dneska som bol 2x70km. Po návrate domov výfuk suchý ako detská riťka, vody neubudlo nič a od opravy motora som najazdil 600km a oleja mi neubudlo ani troška. Dobré, na to že pred opravou žralo olej liter každých 500km.
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 20.11.11, 22:30 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|