| Autor |
Zpráva |
|
tintitko68
Registrován: 21.11.11, 19:03 Příspěvky: 7
|
 Problém s ostrou vačkou
Zdravim, dal jsem do motoru ostrou vačku, konkrétně 265/260, samozřejmě k tomu upravil hlavu, nastavil předstih, natryskoval karbec atd. Motor si šlape jak hodinky, takže je v pořádku, ale po měření na brzdě sem se zhrozil, protože se ukázalo že vačka motoru nedala nic, nárůst výkonu tam nějakej je, ale to určitě udělala úprava hlavy. Nevíte někdo čim by to mohlo být že se vačka chová jako seriová? Předem díky za odpovědi.
|
| 21.11.11, 19:10 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
do audiny je to nevhodná vačka..  aké auto? aké úpravy na hlave?pôvod vačky?upravený aj rozdeľovač?atd atd..
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 21.11.11, 19:14 |
|
 |
|
tintitko68
Registrován: 21.11.11, 19:03 Příspěvky: 7
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
je to TAZ 1500 seriový obsah (hasičská stříkačka) na hlavě všechno co jde, kanály, spalováky, ventili. Rozdělovač je série bezkontakt z favorita
|
| 21.11.11, 19:26 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
ak si vybrusoval spaľováky a nedával si z hlavy dole,tak potom iba zmenšil kompresny pomer.Bolo by ešte vhodné upraviť rozdeľovač na spôsob 136x.Ked si bol na brzde,tam bolo treba skúsiť upraviť predstih
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 21.11.11, 19:45 |
|
 |
|
tintitko68
Registrován: 21.11.11, 19:03 Příspěvky: 7
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
spalováky jsou vybroušený do tvaru ledviny (to co hlava dovolí) a je to zaleštěný. Kompresní poměr vychází na 10,2. Předstih se ladil na brzdě současně s tryskováním a ty nepatrný výsledky mi přijdou že udělali ty úpravy hlavy. Zajímalo by mě o kolik by se měl zvednout výkon výměnou vačky. Alespoň přibližně
|
| 21.11.11, 20:52 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
A mel jsi to na brzde pred upravou?
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 21.11.11, 21:03 |
|
 |
|
tintitko68
Registrován: 21.11.11, 19:03 Příspěvky: 7
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
Jj, taky právě tak jsem poznal ten nepatrnej rozdíl
|
| 21.11.11, 21:05 |
|
 |
|
ferrari
Registrován: 7.5.06, 20:16 Příspěvky: 9236 Bydliště: Partizánske
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
...alebo je vačka sériová a niekto ťa obtiahol...
_________________ Kilecko Zmenilo majiteľa... Embucha = moja 125ka znova žije Hybridka = R.I.P. Megane 1,9D AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97
|
| 21.11.11, 21:05 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
aj ja si myslím
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
Naposledy upravil Lamač dne 21.11.11, 21:40, celkově upraveno 1
|
| 21.11.11, 21:33 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
Tak on zrovna TAZ1500 neni nijak vysokootackovy motor aby sa tam pchala nejaka super vacka. Ale kazdopadne bez upravy zapalovania mi to pride uplne zbytocna praca.
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 21.11.11, 21:36 |
|
 |
|
tintitko68
Registrován: 21.11.11, 19:03 Příspěvky: 7
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
No vačka broušená je, je to na ní vidět že mají palce základní průměr menší
|
| 21.11.11, 21:38 |
|
 |
|
tintitko68
Registrován: 21.11.11, 19:03 Příspěvky: 7
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
Dobrá chlapi, mohli byste mi aspoň trochu popsat v čem spočívá úprava zapalování, o tom jsem toho zrovna moc neslyšel
|
| 21.11.11, 21:40 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
akurát tak upraviť odstredivú reguláciu-použiť pružinky nepríklad z rozdeľovača 136x
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 21.11.11, 21:49 |
|
 |
|
trady
Registrován: 2.10.08, 09:49 Příspěvky: 3491 Bydliště: Kopřivnice > (okr. Novy Jicin > Kraj Moravskoslezký > CZ > Evropa > Planeta země >
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
vsechno se nejak projevi, hlavne zvysovani objemu, mas to 1500? ja v garazi pred 2ma roky delal 1.9 a praskaly hadice xD
|
| 22.11.11, 06:01 |
|
 |
|
Nepér
Registrován: 2.2.06, 23:27 Příspěvky: 7662 Bydliště: Praha východ
|
 Re: Problém s ostrou vačkou
A předstih to nesnese vyšší?
_________________ "Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"
|
| 22.11.11, 11:58 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|