Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 18:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 Škoda 120, základní předstih pro LPG? 
Autor Zpráva
Příspěvek Škoda 120, základní předstih pro LPG?
Přeji pěkný den, můžete mi prosím někdo poradit, jaký mám nastavit základní předstih u motoru ŠKODA 120 pro provoz na LPG? Jedná se mi o nastavení předstihu bez stroboskopu. Předem Vám děkuji za jakoukoli odpověď.


4.5.06, 09:35
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 162
Příspěvek 
Nastavýs si na znacku (pro LPG motry musi byt predstih malinko vettsí kolem 10-12 stupnu) a vytáhnes s civky kabel který jde do rozdelovace a ,,ukostris,, ho tak aby byl 2 mm od nejakýho kov. materalu abys vedel kdy ti palý a pootáčís rozdelovacem dokud ti nehodí jiskra ale je lepsi kdyz to udelas na Stroboskopu.


4.5.06, 11:04
Profil
Příspěvek 
Děkuji za info a podrobný popis. Vlastní nastavení předstihu není problém. Jde mi především o konkrétní hodnoty. Když mi předělaly auto na LPG tak tam dali předstih kolem 30 stupňů. To se mi však zdá velmi mnoho. 5 stupňů to taky nebude. Každý říká trochu větší, ale mě jde o konkrétní číslo. Na netu někdo píše 7-8, někdo 16-20. Co je tedy pravda?


4.5.06, 12:11
Příspěvek 
ja jsem mel na sve 120(lpg) nastaveny na 8 a bylo to v pohode , jini lide co stim jeli rikali ze to jede dobre , ja osobne bych tam vice jak 10 nedaval


4.5.06, 12:19

Příspěvky: 162
Příspěvek 
no tak asi takhle.... kazdé auto treba skoda 120 je jedno jestli je to výrobní cislo stejne potrebuje jiny predstih- tak aby ti to jelo jak má.V podstate predstih u nových aut s LPG maji urcitý graf který je ERJ pridán podle toho jaký má benzin- jde o to, ze nove auta maji cidla (klepáni,teploty,apod.) a nastavují ruzne hodnoty vstriku tak aby byly na urcite max mozne hranici( napr. klepáni) z toho vyplíva ze nove auta sami si nastavuji predstih podle toho jak zaznamenavaj snimace a tim vznika dobrý chod,výkon a malá spotreba s vysokou zivotnosti.

U starýžch aut je k dispozici akorát podtlak. reg a mech.reg. v rozdelovaci a vlastni zakladni predstih no a ten si musis nastavit podle toho jak a pri jakem predstihu ti to jede dobre.

nastavil bych o neco víc nez je základni predstih na benzin SPEC91 to znamená zze by to melo být kolem tech 13 stup.

a hlavne nezapomenout na zásady pohonu motoru na LPG- to je (jen pro zajimavost) obcas natankovat plnou SPECIAL nebo proste benzin ktrerý je proto auto doporuceno , aby se smylo smeti které casem napách spalovánim LPG


4.5.06, 19:33
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
hxpro píše:
Děkuji za info a podrobný popis. Vlastní nastavení předstihu není problém. Jde mi především o konkrétní hodnoty. Když mi předělaly auto na LPG tak tam dali předstih kolem 30 stupňů. To se mi však zdá velmi mnoho. 5 stupňů to taky nebude. Každý říká trochu větší, ale mě jde o konkrétní číslo. Na netu někdo píše 7-8, někdo 16-20. Co je tedy pravda?


Stotožnujem sa s názorom, že predstih na LPG by mal byť okolo 13 stupňov. Ozaj, ako ti vychádza spotreba? Podľa mojich skúseností Favorit na benzín papá cca 7-7,5 a na LPG 9,5 - 10 l/100.


7.5.06, 20:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
ferrari píše:
hxpro píše:
Děkuji za info a podrobný popis. Vlastní nastavení předstihu není problém. Jde mi především o konkrétní hodnoty. Když mi předělaly auto na LPG tak tam dali předstih kolem 30 stupňů. To se mi však zdá velmi mnoho. 5 stupňů to taky nebude. Každý říká trochu větší, ale mě jde o konkrétní číslo. Na netu někdo píše 7-8, někdo 16-20. Co je tedy pravda?


Stotožnujem sa s názorom, že predstih na LPG by mal byť okolo 13 stupňov. Ozaj, ako ti vychádza spotreba? Podľa mojich skúseností Favorit na benzín papá cca 7-7,5 a na LPG 9,5 - 10 l/100.


ja mám Favorit 135 a na LPG behám už nejaký ten rôčik, spotreba bola okolo 10l, teraz po nastavení motora, je to cca 9l, dá sa to priškrtiť aj viac, ale potom auto nechce ísť a spotreba klesne minimálne. predstih nastavený na 10°.


7.5.06, 21:01
Profil

Příspěvky: 212
Bydliště: Praha, Ostrava
Příspěvek predstih
Rekl bych, ze 10 stupnu je na S120 moc, mam sice S105, ale k.p. je stejny a pri predstihu vetsim nez 5 stupnu citelne klesa vykon motoru. Nejlepsi vyzkouset vic nastaveni.


8.5.06, 00:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Taky myslím že 10 je na 120 moc. Já mám tak 7°. Pokud jsem dal víc, ozývaly se z motoru detonace.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


8.5.06, 08:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Martin píše:
Taky myslím že 10 je na 120 moc. Já mám tak 7°. Pokud jsem dal víc, ozývaly se z motoru detonace.


na benzín je to veľa ale LPG vyžaduje väčší predstih pretože pomalšie horí...


10.5.06, 08:05
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
michalkatka píše:
Martin píše:
Taky myslím že 10 je na 120 moc. Já mám tak 7°. Pokud jsem dal víc, ozývaly se z motoru detonace.


na benzín je to veľa ale LPG vyžaduje väčší predstih pretože pomalšie horí...


Tak, tak


13.5.06, 21:47
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz