Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 05:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Velká spotřeba Formana 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.11, 18:13
Příspěvky: 49
Bydliště: Frýdek-Místek,Pržno
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Zdravím lidičky mám Formana 92 na karbec a když jsem byl na STK tak rikali ze mi seridi karbec at projdu emisema od te dobry mi to misto puvodnich 8 zere kolem 11-12 nevite nekdo jak se serizuje karbec jestli to zvladnu sam? Díky

_________________
Forman 135L r.v.1992 Obrázek


27.1.12, 09:40
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.09, 03:10
Příspěvky: 1545
Bydliště: Olomoucký kraj
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
V prvé řadě by bylo dobrý si říct, že oním seřízení karburátoru je myšlený jen seřízení volnoběžné směsi (plus doladění otáček). Čili tady je ovlivnění spotřeby jen v rámci volnoběžného okruhu tj. pokud motor běží na volnoběh nebo na couračku stylem 4 převodový stupeň a 2000-2500 RPM. Tzn. při minimálně otevřené škrtící klapce první komory kdy se volnoběžná směs uplatňuje z větší části než hlavní okruh první komory. Spotřeba cca 4 litry navrch na volnoběžný okruh moc neukazuje a závadu bych hledal spíš v klasických závadách typu obohacovač prvního stupně, nebo problém se sytičem. Byl ten karburátor někdy repasovaný a celkově seřizovaný? Pozoruješ u něj něco co se předtím nevyskytovalo... tím myslím špatný a nízký kolísavý volnoběh, horší studené a teplé starty atd?

_________________
Favo 135 (G)LX '93


27.1.12, 10:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.11, 18:13
Příspěvky: 49
Bydliště: Frýdek-Místek,Pržno
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Právě že jsem žádnou změnu nezaznamenal auto jezdí pořád stejně a pořád i startuje stejně. Repasi myslím neměl a sytič vypadá v pořádku.

_________________
Forman 135L r.v.1992 Obrázek


27.1.12, 10:16
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.06, 23:27
Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Vypadá...
a oprav si podpis, že máš obrázek na imageshacku je sice hezké ale pokaždé si to číst nemusíme.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


27.1.12, 11:38
Profil ICQ

Registrován: 4.1.11, 22:11
Příspěvky: 121
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Zkontroluj si sytic jestli je otevreny, jinak si to nech za 300 opravit a seridit (za 700 i s vymenou bimetalu), pak zalezi jak to udela, me udelal bohatsi prvni stupen, aby to slo vic od spodu, rikal do mesta parada a auto jezdilo za 6,5.


27.1.12, 12:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.06, 23:27
Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Kratochvíl?

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


27.1.12, 13:24
Profil ICQ

Registrován: 4.1.11, 22:11
Příspěvky: 121
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Presne ten.


27.1.12, 14:11
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Geneva píše:
Právě že jsem žádnou změnu nezaznamenal auto jezdí pořád stejně a pořád i startuje stejně. Repasi myslím neměl a sytič vypadá v pořádku.



a za tepla ti to startuje hned neb dlouho točíš než chytne :?:


27.1.12, 15:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.09, 03:10
Příspěvky: 1545
Bydliště: Olomoucký kraj
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Miloši a na co jsem se ptal. Vždyť právě na to odpovídal. Viz...

Capricorn píše:
Pozoruješ u něj něco co se předtím nevyskytovalo... tím myslím špatný a nízký kolísavý volnoběh, horší studené a teplé starty atd?


Ale k věci pokud teda nemáš problém s teplými starty ani volnoběhem za tepla, nepozoruješ tmavší kouř od výfuku ani výraznější zápach paliva případně jeho unik na levé straně karburátoru (z pohledu řidiče) což by ukazovalo na obohacovač jak už jsem zmínil a co měl podle dotazu na mysli určitě i Miloš... Tak bych se zaměřil v tom případě na to jak se ti motor zahřívá jelikož by v tom mohl hrát roli i termostat který přímo ovlivňuje jak dlouho bude v běhu sytič. A když jsem ho nakousnul tak zkus si ověřit jeho plnou funkčnost jelikož jak napsal Nepér že vypadá že funguje nestačí musíš si tím být jistej abys jeho případnou závadu mohl vyloučit z okruhu možných přicházejících v úvahu. Apropo kolik toho najedeš od studeného startu do prvního vypnutí motoru? Jezdíš delší štreky nebo jen několika kilometrové couračky?

_________________
Favo 135 (G)LX '93


27.1.12, 17:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.11, 18:13
Příspěvky: 49
Bydliště: Frýdek-Místek,Pržno
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Od studeného startu najedu cca 10-15 km a startuje to dobře i za tepla skusím tedy mrknout na ten termostat a na sytič ještě díky .

_________________
Forman 135L r.v.1992 Obrázek


27.1.12, 19:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
upchatý výfuk,poškodená membrána benz.pumpy,prehrdzavená s páska hrdla nádrže,poškodené trubky..možností je veľa,nemusí to byť len v motore

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


27.1.12, 20:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 18.8.09, 15:07
Příspěvky: 278
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
Lamač: No upachatý výfuk snad možná, ale to by měl na jízdě poznat si myslím. A membrána čerpadla pokud má novej typ bez páčky což by podle roku měl mít tak nevím teda ale tam snad unik paliva do oleje ani už nehrozí a to by taky na jízdě rozhodně bylo poznat vzhledem k nedostatečný dodávce paliva. A to kolem nádrže teda neříkám že tam možnost není, ale to už se mi zdá docela nepravděpodobný teda v kolika v případech se tohle stává v moc asi ne.

_________________
Favorit GLXi


27.1.12, 20:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
no mne to pomaly šťalo pri tej nádrži...

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


27.1.12, 22:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 23.3.11, 20:44
Příspěvky: 87
Bydliště: Zbraslav Pha 5
Příspěvek Re: Velká spotřeba Formana
já mám ten samy problem co Geneva. jak začaly padat teploty dolů, spotřeba šla rapidně nahoru, mám taky karbec 92. Auto jinak po technické stránce vymazlené, v létě umím 6.2 a neloudám se. Ted je to 10-11 litrů. Auto jsem minulý týden odstavil, to prostě nezafinancuju, jezdím denně min. 40km. Startuje skvěle jak za studena, tak za tepla, automatsytič vypíná slyšitelně po pár stovkách metrů.....fakt už nevím, čím to je, nikde mi nic neteče atd. Chlápek mi říkal, co dělá škodovky, at to neřeším, žeto prostě je tak dano motorem. nezahřátím na provozní teplotu, všechno ledový, ložiska, převodovka atd. Krista, chápu litr dva víc, ale o pět litrů víc je šílený......i když je venku kosa jak sviň.
capricorn píše možný termostat.......jak to mám ale poznat, když vše topí a funguje.....

_________________
Škoda Felicia "97, MPI, krátká bílá


2.2.12, 18:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.07, 16:31
Příspěvky: 11977
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Termostat jde poznat naprosto jednoduše... stačí nahodit motor, otevřít kapotu a držet v jedné ruce hadicu, co vede z termostatu do chladiče (tu nejtlustší možnou) a druhou rukou držet hacici, co vede z domku termostatu kamsi dozadu do motoru (výhřev sání, karburátoru atd.) Pokud se budou ohřívat obě stejně, je to na prd... pokud už tu tenčí neudržíš kvůli horku v ruce (při současných teplotách nemožné :D ) a až pak se začne zahřívat ta tlustá, tak je to OK. Ale pokud ti to obstojně topí i při těchto teplotách, tak by to mělo být v pořádku.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


2.2.12, 20:45
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.028s | 11 Queries | GZIP : Off ]