Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 08:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 chod na benzín 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.09, 01:05
Příspěvky: 309
Bydliště: Hranice na Moravě
Příspěvek chod na benzín
zdravím, mám Felicii BMM LPG, chtěl bych se zetpat na start a poté chod na benzín. Normálně nastartuju, ale auto nejede pravidelně teda jak kdy..ale vetšinou tak nějak nejede stabilně..když je vetší zima tak nastartuju tak nějak, ale na volnoběh to neprdí a za plynem to více méně jde. Ale pak zase někdy nastartuju a prdí to a nechce to jít za plynem. Jakmile je motor zahřátej tak není žádný problém a na benzín to jede krásně. Přemýšlel jsem nad čidlem volnoběžných otáček nebo nad snímačem teploty nasávaného vzduchu. Když je vetší zima..jako např. -10 při to jede vcelku dobře, ale při -2 to prdí a chce to chcípnout a někdy to i chcípne a moc se tomu nechce za plynem. Předem děkuji za odpovědi.

_________________
Felicia BMM 40KW LPG


1.2.12, 12:49
Profil
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: chod na benzín
Já bych se spíše kouknul na čidlo teploty chl. kapaliny. Nevím jestli už ho máš dohromady s tím pro budík na termostatu, nebo na sacím potrubí jako fáčka BMM. To bych zkusil jako první. Pokud nepomůže, ještě teroreticky Lambda, ale to si myslím že ne. Čidlo volnoběžných otáček jsem ještě neslišel, bývá většinou u klapky kontakt, ale ten jen sepne, když není sešlápnutý pedál ani trošku a pošle signál ŘJ, že má přepnout do režimu volnoběhu, nebo jak to jinak popsat.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


1.2.12, 13:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.09, 01:05
Příspěvky: 309
Bydliště: Hranice na Moravě
Příspěvek Re: chod na benzín
tak bych řekl že teda asi mám a kde ho najdu na sání..tedkom jsem si četl že pokud mám jenom jednopinové u termostatu tak je ještě i na sání.. a to najdu kde? zezadu? sání?

_________________
Felicia BMM 40KW LPG


5.2.12, 21:40
Profil

Registrován: 10.8.11, 14:40
Příspěvky: 98
Příspěvek Re: chod na benzín
ano zezadu na sání v prostřed sacího potrubí zhora. Pri pohledu je hned vidět


6.2.12, 09:35
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: chod na benzín
tak to musíš jedině vagem na adrese O1 v bloku měřených hodnot, měřit čidlo teploty motoru jinak nepomůže

při poruše čidla i vedení nebo odpojení si řj zadá teplotu mínus 49,5 :wink:


6.2.12, 10:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: chod na benzín
Pokud dojde ke zkratu nebo odpojení čidla teploty chladicí kapaliny, ECU si dosadí hodnotu 90stC. Studený motor potom pěkně cuká, hlavně při akceleraci.


6.2.12, 12:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.09, 01:05
Příspěvky: 309
Bydliště: Hranice na Moravě
Příspěvek Re: chod na benzín
tak dneska jsem ho vyměnil..tak uvidíme..třeba se mi zlepší i studený start teď při dosti nízkých teplotách :) někdy mi to udělá jako ze to chytne a hned chcípne a pak je těžší to natočit

_________________
Felicia BMM 40KW LPG


6.2.12, 20:32
Profil

Registrován: 10.8.11, 14:40
Příspěvky: 98
Příspěvek Re: chod na benzín
roman_an1 píše:
tak dneska jsem ho vyměnil..tak uvidíme..třeba se mi zlepší i studený start teď při dosti nízkých teplotách :) někdy mi to udělá jako ze to chytne a hned chcípne a pak je těžší to natočit


jo tento problém mám taktéž.


6.2.12, 21:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.09, 01:05
Příspěvky: 309
Bydliště: Hranice na Moravě
Příspěvek Re: chod na benzín
pak teda napíšu jestli to pomohlo..ale dneska zatím pohoda na poprve :)

_________________
Felicia BMM 40KW LPG


7.2.12, 23:47
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.013s | 11 Queries | GZIP : Off ]