Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 15:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule 
Autor Zpráva

Registrován: 17.11.11, 13:54
Příspěvky: 38
Příspěvek Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Ahoj,
již třetí den nemohu nastartovat auto. Je na mraze. Baterku jsem dvakrát naplno nabil (a taky vybil:))
Motor se při startování točí, ale prostě nenaskočí.
Pak jsem si všimnul, že ukazatel benzínu ukazuje totálně prázdnou nádrž, ručička se ani nepohne. Ale přitom je nádrž plná (den předtím jsem tankoval, krádež benzínu vylučuji, ale pro jistotu jsem tam stejně 5 litrů dolel).
Otázka tedy je zda-li to není příčina toho, že nenastartuji.
Čerpadlo jde slyšet, že tahá ale asi naprázdno?
Zkuste něco poradit...
Díky


8.2.12, 09:44
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
1. Trabant NEMA palivove cerpadlo.
2. Tak isto NEMA ukazatel paliva, pravdepodobne sa divas na teplomer.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


8.2.12, 09:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 17.11.11, 13:54
Příspěvky: 38
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Jejda, teď mi to došlo s tím Trabantem! Děkuji.
Takže Felicie 1.3 MPI benzin r.v 96-97. Červená barva, kombi :)


8.2.12, 10:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Odporucam pohlad pod auto, zistit ci palivomer nekeca. Ak keca, tak odpojit hadicu na vstrekovacej liste a zistit ci z nej vali benzin ked bezi cerpadlo (opatrne, je tam celkom velky tlak). Dalej skontrolovat baterku (to ze pretoci starterom este neznamena ze ma dostatocne napatie pre beh riadiacej jednotky a vsetkeho okolo motortu pocas startovania (da sa to odhalit tak ze sa auto da nastartovat roztiahnutim/roztlacenim bez pouzitia starteru). A ked ani po tom vsetkom nic tak asi nacase skusit diagnostiku.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


8.2.12, 10:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 17.11.11, 13:54
Příspěvky: 38
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Roztláčet jsem to zkoušel, ale bohužel nic... Tak asi ta diagnostika.
Zkusím ještě teda odpojit tu hadici zda jde benzín a pak uvidím co dál.


8.2.12, 10:44
Profil

Registrován: 12.10.09, 21:26
Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
v první řadě prohlídnout pojistky relátka a konektory v pojistkovce- vypálení oxidace
kouknout zda hází jiskru :?:
poté nejlépe u nádrže odpojit hadici s čerpadla a skusit zda stříká po zapojení čerpadla benzín musí stříkat ne jen líně vytékat :!:
pokud to u nádrže stříka skus to odpojit a vyskoušet i u motoru pokud to u motoru nestříká je tu možnost ucpanýho palivovýho filtru :?:

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


8.2.12, 11:53
Profil

Registrován: 17.11.11, 13:54
Příspěvky: 38
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Jo díky za radu, zkusím.
Akorát to nechápu s tou jiskrou ???
Jak to zjistím?
Díky


8.2.12, 12:04
Profil

Registrován: 12.10.09, 21:26
Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
vyndat zapalovací lištu osadit svíčkama opřít o víko ventilů a zatočit startérem kouknout zda jiskří

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


8.2.12, 12:43
Profil

Registrován: 17.11.11, 13:54
Příspěvky: 38
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Jasná věc, Díky,
Já myslel že mám zkontrolovat jestli nějak nejiskří pojistky nebo relátky či tak něco.


8.2.12, 12:45
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Né, tím bylo myšleno, jestli zapalují svíčky, aby se vyloučila chyba v zapalování. V podstatě u těchto jednodušších motorů jde jen o to, jestli jde do motoru benzín a jiskra od svíčky.
I když je v nádrži plno benzínu, mohl klidně zamrznout. V těchto mrazech to není nic neobvyklého.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


8.2.12, 14:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
To neni 1.9D, benzin nemrzne :)

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


8.2.12, 14:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.06, 13:49
Příspěvky: 12166
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Pokud na dne nadrze neni voda...

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


8.2.12, 15:40
Profil ICQ YIM

Registrován: 17.11.11, 13:54
Příspěvky: 38
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Jaká je možnost že je na dně nádrže voda? jak by se tam dostala?


8.2.12, 15:47
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.06, 13:49
Příspěvky: 12166
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
V palivu.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


8.2.12, 15:49
Profil ICQ YIM

Registrován: 25.4.08, 11:44
Příspěvky: 66
Bydliště: J.H.
Příspěvek Re: Motor nestartuje - ukazatel benzinu je na nule
Benzín obsahuje 3-4% etanolu,tak by neměl zamrzat,jelikoš etanol vstřebává/rozpouští vodu. :roll:

_________________
TEG


8.2.12, 16:01
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 8.752s | 11 Queries | GZIP : Off ]