Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 14:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Zas termostat? 
Autor Zpráva

Registrován: 15.10.11, 23:58
Příspěvky: 121
Bydliště: Dražovice, okres Vyškov
Příspěvek Zas termostat?
Zdravim, chci se zepte felda se mi zahriva jen na cca 75stupnu. Je to pocasim nebo termostatem? Termostat menen cca pred 6 mesici. Na 90 sem dlouho nevidel jen s plnym autem na cca 85 a to do kopca.


5.2.12, 22:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: Zas termostat?
Trvale otevřený termostat se projevuje dlouhým zahříváním a dosáhnout teploty 75stC v těchto mrazech by s ním snad ani nešlo. Natož 85stC.
Neotvírá se spíše příliž brzo, tedy za nižší teploty? Nebo ti možná šilhá teploměr.


5.2.12, 23:09
Profil

Registrován: 15.10.11, 23:58
Příspěvky: 121
Bydliště: Dražovice, okres Vyškov
Příspěvek Re: Zas termostat?
No mam tam treba 80 ale pak jedu z kopca s kvaltem i bez tak to klesne klidne az pod 70... a zacne foukat studeneji, topeni mam na 2 a max teplota... na trojku to mit nemuzu se nezahreje....

Ale kdyz se dostane teplota k 90 tak chvilu jedu porovine na met cca 80km\h a teplota opet pozvalna klesa, jsem pred chvili dojel s porad se dival na teplomer cca 4-5 km rovinka aporad 75, pak pet minut sem stal (kupoval ciga) a sednu zpet aporad 75 aj kdyz stojim...


5.2.12, 23:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 25.1.07, 23:48
Příspěvky: 6704
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: Zas termostat?
pri tychto mrazoch je to normalne, maju problem sa na prevadzkovu teplotu zahriat aj podstatne vacsie liatinove motory. mozes to skusit trocha zmiernit kartonom pred chladic, ale velku nadej tomu nedavaj.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


5.2.12, 23:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 15.10.11, 23:58
Příspěvky: 121
Bydliště: Dražovice, okres Vyškov
Příspěvek Re: Zas termostat?
No a i kdyz je kolem nuly tak kdyz jedu z kopce tak ta teplota taky klesa. I když je +5 si vzpominam ze proste to neudrzi teplotu to se rozehreje naprovozni ale z kopca zase klesa... Sem se ptal kolegi dnes a prej mu drzi auto porad stalych 90 ale to ma alfu no . tak nevim


6.2.12, 17:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 28.12.10, 18:03
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Zas termostat?
Asi jsem zbytečně založil nové téma, ptám se nato samé a to:

Ahoj, potřebuji poradit. Nevím, jestli je to termostat a nebo je to nyní způsobeny velkýmu mrazy. Když si chci pořádně přitopit a topení otočím na 3, jde asi po 1 munitě teplota dolů a to na polovinu. Před zapnutím na třetí stupeň je na ukazateli provozní teplota 95 C.


9.2.12, 14:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.07, 16:31
Příspěvky: 11977
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Záleží v jakém provozu... jestli stojíš na parkovišti na volnoběh, tak by se to dalo pochopit. Jestli se to děje i za jízdy do kopce, už to zavání vadným termostatem.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


9.2.12, 14:57
Profil

Registrován: 28.12.10, 18:03
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Zas termostat?
Nezkoušel jsem to přímo v kopci, ale jel jsem takto cca. 80 km dálku a po přepnutí na 3 stupeň ventilátoru to šlo dolů.


9.2.12, 15:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.07, 16:31
Příspěvky: 11977
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Tak za jízdy by to padat nemělo. Teda aspoň ne u benzínových motorů, u dieslů těžko říct. Zkus ten termostat. Studené auto nastartuj, dej jednu ruku na hadici, co jde kamsi dovnitř auta, druhou na vrchní trubku u chladiče a ta u chladiče se musí začít ohřívat až když na té první nejde téměř udržet ruka. Jestli se budou ohřívat stejně, tak je termostat na výměnu. Co máš za auto? Co jsem se díval, tak asi Fabii, ale který motor?

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


9.2.12, 15:23
Profil

Registrován: 28.12.10, 18:03
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Zas termostat?
Mám Fabii 1,2 HTP :oops: Dnes jsem to zkušel asi 500 m do kopce po zahřátí motoru. Před kopcem jsem přepl na 3 st. ventilátoru, teplota šla dolů, v kopci zase vystoupala na provozní, ale po chvilce na rovince to bylo opět dole. Zkusím zítra ty hadice.


9.2.12, 17:59
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Zas termostat?
Tak to bude asi ten termostat. Při jízdě do kopce dostává motor dost zabrat, tak se více zahřeje, ale jakmile se jede více po rovině a rychleji, tak je chladič více ochlazován studeným vzduchem a teplota klesá. Tohle by měl ale dorovnávat termostat, ale pokud je špatný, tak je třeba pořád otevřený a chl. kapalina se nemá jak pořádně zahřát.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


9.2.12, 18:54
Profil

Registrován: 15.10.11, 23:58
Příspěvky: 121
Bydliště: Dražovice, okres Vyškov
Příspěvek Re: Zas termostat?
Vyřešeno.

Při vyměně stare termostatu nebyla vytaže "skoba" co drží pružina a zůstala zaražena na vzadu termostatu. Nový termostat přes ní nemohl a nějak ho "zdeformovala" (zasekavala) a zustaval otevřený a zároveň netěsnil :-). Novy termostat a je vše ok. Auto se rychle zahreje a drží teplotu stalé. Všem dík


18.2.12, 15:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.067s | 11 Queries | GZIP : Off ]