Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 08:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Olej M7AD nebo M8AD - Š130 
Autor Zpráva

Registrován: 9.1.06, 14:36
Příspěvky: 139
Bydliště: severní Morava
Příspěvek Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Dobrý den,

jako laik stojím před rozhodnutím, zda nahradit stávající Mogul nebo Paramo M8AD 15W-40 za M7AD rovněž 15W - 40.

Nebo sáhnout pro např 10W - 40.

Jaký je je rozdíl mezi M8 a M7 v těchto specifikacích?
Pokud bych použil polosytetický 10W - 40 bude pro motor přiznivější?

Děkuji.


16.2.12, 07:14
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.06, 20:16
Příspěvky: 9236
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
M8AD by mal byť 15W50...inak je to temer jedno...ten 15W50 bude hustejší, hlavne za tepla, motor bude tichší....

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


16.2.12, 07:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Ak uz tam raz je M8AD tak by som ho tam daval nadalej. On ho tam niekto dal z dobreho dovodu...

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


17.2.12, 03:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
M7ADS IV superturbo 15W4O dokáže nemožné, motor přežije i zadření :oops:


17.2.12, 08:30
Profil
Junior TW team

Registrován: 13.4.08, 13:19
Příspěvky: 6030
Bydliště: Těšnovice
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Já jezdím ve všech svojich Škodovkách už jen M8AD a bez problému, ale zase jezdím jen v létě, kdy se olej více hřeje a tak i proto jsem zvoli olej hustější

_________________
Octavia 60 & Octavia 61 & 1000MB 67 & M22 1969 & 110LS 75 & 100L 75& M-B 200D 76 & F 127 77 & 120L 77 & 1203COM 80 & F 126p 86 & F 126p 87 & 125L(136L) 89 & O Corsa B 1996 &M-B 212D 98 &motocykly


17.2.12, 10:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.06, 13:49
Příspěvky: 12166
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Ja jsem dlouho jezdil na M7ADS III. Ted uz tam leju celkem jakejkoliv 15W40, hlavne at je levnej.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


17.2.12, 11:14
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.06, 19:44
Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Taky jezdím na M7ADSIII (130L a 1000MB) a zatím mne nikdo nepřesvědčil, abych typ oleje měnil :)

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


17.2.12, 11:24
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.06, 20:16
Příspěvky: 9236
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Ja tiež lejem 15W40 aký je akurát v akcii...ale musí mať API aspoň SG

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


17.2.12, 14:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.11, 16:17
Příspěvky: 323
Bydliště: Zvolen, Slovakia
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Favorit Paramo M7ADS IV 15W40 za 18€/4l (Tesco) a nieje problém :idea:

_________________
IQ+=ŠKODA
EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas
Zradil som ale nikdy nezabudnem :)
Peugeot 405 1.9GRD


17.2.12, 17:10
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.06, 20:16
Příspěvky: 9236
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Teraz mali v Tesco Mogul Extreme 15W40 za 14,50 €/4l...18 € za 4l 15W40 mi príde dosť, teraz som kupoval Total Quartz 10W40 21€/5l...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


17.2.12, 18:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.11, 16:17
Příspěvky: 323
Bydliště: Zvolen, Slovakia
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Olej už našťastie nedolievam. Kedysi som mal 4l balenie tak na 1500km a to ak sa mám priznať som kupoval to, čo bolo zrovna v akcií :oops: 15W40 M7ADSIII, M7ADSIV, nejaký 15W50, všetko z Tesca a Paramo/Mogul.

_________________
IQ+=ŠKODA
EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas
Zradil som ale nikdy nezabudnem :)
Peugeot 405 1.9GRD


17.2.12, 21:17
Profil ICQ

Registrován: 18.4.07, 18:48
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
Používám M7ADX a nemohu proti němu říct nic špatného.


17.2.12, 23:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.06, 20:16
Příspěvky: 9236
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
ferrari píše:
Teraz mali v Tesco Mogul Extreme 15W40 za 14,50 €/4l...18 € za 4l 15W40 mi príde dosť, teraz som kupoval Total Quartz 10W40 21€/5l...

Jo, ale najlepší kup bolo Paramo Trysk 10W40 API SL za 6,90 €/5l v Metre (práve v ZV)...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


18.2.12, 10:15
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
slovacek.milos píše:
M7ADS IV superturbo 15W4O dokáže nemožné, motor přežije i zadření :oops:


moje motorka , čtyřkolka i kroska si libuje :wink:


18.2.12, 14:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.06, 20:16
Příspěvky: 9236
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Olej M7AD nebo M8AD - Š130
A včera som kúpil Mogul Extreme 15W40 za 13€...v Kauflande...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


19.2.12, 09:33
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.070s | 11 Queries | GZIP : Off ]