Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
| Autor |
Zpráva |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
Pri vypnutom motore hall nedáva signál ja som sa chcel skorej spýtať na správnosť postupu nastavenia rozdeľovača: 1. Nastavil som cez remenicu motor tak, aby bola ryska na 0° a pritom palec bol bližšie k bodke. 2. Skontroloval som polohu palca voči bodke, vychýľka bola tak 30° 3. Povolil som 10 matku na rozdeľovači a doprava potočil celý vrch aby sa to prekrývalo Štart: zmizlo "trasenie sa" auta na voľnobehu, pri 3000RPM zmizlo "prdkanie" jedného valca Jazda: Pri plnom plyne auto šklbe, trhá a nepravidelne akceleruje v režime BA aj LPG Je ten postup správny? Isto som si nepomýlil 1. a 4. valec pri ryske na 0°. Platí aj pre LPGčko nastavenie ryska na 0 a palec prekrytý s bodkou 
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 17.2.12, 12:23 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Bukaj
Registrován: 22.1.06, 19:44 Příspěvky: 4747 Bydliště: Černíky
|
 Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
No, ryska na 0 se mi zdá divné. Myslím, že by Fa mělo mít něco mezi 3 a 5° předstih, ale nevím. Abys neměl nastavený "zástih"  Ale takto laborovat bez stroboskopu asi nemá moc smysl, když si nemůžeš ověřit, jak se to chová v průběhu otáček.
_________________ Å 130 L 86 - cestovní limuzína Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi 130LPG 130L 86 - denní vůz 1000MB MB 69, 1.8.68 Ať mi nikdo neříká, že něco nejde...  Škoda 742 Forever Team
|
| 17.2.12, 12:55 |
|
 |
|
Bukaj
Registrován: 22.1.06, 19:44 Příspěvky: 4747 Bydliště: Černíky
|
 Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
I když, teď jsem si uvědomil, že máš vlastně stříkačku, tak to nevím, jak je to tam s předstihem. každopádně rozdělovač bez vůlí je základ dobrého zapalování na volnoběh a při změnách otáček.
_________________ Å 130 L 86 - cestovní limuzína Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi 130LPG 130L 86 - denní vůz 1000MB MB 69, 1.8.68 Ať mi nikdo neříká, že něco nejde...  Škoda 742 Forever Team
|
| 17.2.12, 12:59 |
|
 |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
Rozdeľovač je dobrý, tam sa otáča palec, nič iné. Len som si nie istý či nastavenie na tzv. základnú polohu je správne aj pri LPG a či je to vôbec správne nastavenie vzhľadom na to, že motor šklbe a trhá. Prečítal som už veľa manuálov k LPG a nikde sa o tom predstihu pri BMM nepíše, koniec koncov pootočenie rozdeľovača ani predstih nemá šancu rozumne ovplyvniť pretože je to napevno nastavené.  Líšia sa plastové viečka rozdeľovača pre BMM a pre karburátor?  EDIT: keď idem sám tak motor ide parádne, keď som už naložený tak seká skacká, stráca ťah a trhá celým autom
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 17.2.12, 14:02 |
|
 |
|
goodbie
Registrován: 12.12.10, 18:26 Příspěvky: 725 Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
|
 Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
Jednou mi vypekly svíčky byly nové a auto ani boha ject
_________________ Škoda 125 červená r.v.1988
|
| 17.2.12, 18:53 |
|
 |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 18.2.12, 13:40 |
|
 |
|
CrazyMan
Registrován: 28.4.08, 19:34 Příspěvky: 3328 Bydliště: Studénka
|
 Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
plyn potřebuje větší předstih tuším
_________________ VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw
|
| 18.2.12, 14:32 |
|
 |
|
vapno92
Registrován: 8.6.11, 16:17 Příspěvky: 323 Bydliště: Zvolen, Slovakia
|
 Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
No hej ale nikde som sa o tom nič nedočítal. S odpojeným káblikom "poľa hodnôt" to auto ide dobre, prešiel som 80km trasu a to auto ide na nepoznanie. Uvidím ešte čo spotreba, sem tam sa stane že sa "zakucká" takže to asi bude viečkom rozdeľovača a palcom alebo kábľami. Uvidím čo cesta späť a spotreba.
_________________ IQ+♥=ŠKODA EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas Zradil som ale nikdy nezabudnem  Peugeot 405 1.9GRD
|
| 18.2.12, 17:21 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|