Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 12:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.11, 16:17
Příspěvky: 323
Bydliště: Zvolen, Slovakia
Příspěvek Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
Pri vypnutom motore hall nedáva signál :idea:

ja som sa chcel skorej spýtať na správnosť postupu nastavenia rozdeľovača: :?:
1. Nastavil som cez remenicu motor tak, aby bola ryska na 0° a pritom palec bol bližšie k bodke.
2. Skontroloval som polohu palca voči bodke, vychýľka bola tak 30°
3. Povolil som 10 matku na rozdeľovači a doprava potočil celý vrch aby sa to prekrývalo

Štart: zmizlo "trasenie sa" auta na voľnobehu, pri 3000RPM zmizlo "prdkanie" jedného valca
Jazda: Pri plnom plyne auto šklbe, trhá a nepravidelne akceleruje v režime BA aj LPG

Je ten postup správny? Isto som si nepomýlil 1. a 4. valec pri ryske na 0°.
Platí aj pre LPGčko nastavenie ryska na 0 a palec prekrytý s bodkou :?:

_________________
IQ+=ŠKODA
EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas
Zradil som ale nikdy nezabudnem :)
Peugeot 405 1.9GRD


17.2.12, 12:23
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.06, 19:44
Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
No, ryska na 0 se mi zdá divné. Myslím, že by Fa mělo mít něco mezi 3 a 5° předstih, ale nevím.
Abys neměl nastavený "zástih" :)
Ale takto laborovat bez stroboskopu asi nemá moc smysl, když si nemůžeš ověřit, jak se to chová v průběhu otáček.

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


17.2.12, 12:55
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.06, 19:44
Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
I když, teď jsem si uvědomil, že máš vlastně stříkačku, tak to nevím, jak je to tam s předstihem. každopádně rozdělovač bez vůlí je základ dobrého zapalování na volnoběh a při změnách otáček.

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


17.2.12, 12:59
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.11, 16:17
Příspěvky: 323
Bydliště: Zvolen, Slovakia
Příspěvek Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
Rozdeľovač je dobrý, tam sa otáča palec, nič iné. Len som si nie istý či nastavenie na tzv. základnú polohu je správne aj pri LPG a či je to vôbec správne nastavenie vzhľadom na to, že motor šklbe a trhá.

Prečítal som už veľa manuálov k LPG a nikde sa o tom predstihu pri BMM nepíše, koniec koncov pootočenie rozdeľovača ani predstih nemá šancu rozumne ovplyvniť pretože je to napevno nastavené.

:?: :?: :?: Líšia sa plastové viečka rozdeľovača pre BMM a pre karburátor? :?: :?: :?:

EDIT: keď idem sám tak motor ide parádne, keď som už naložený tak seká skacká, stráca ťah a trhá celým autom

_________________
IQ+=ŠKODA
EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas
Zradil som ale nikdy nezabudnem :)
Peugeot 405 1.9GRD


17.2.12, 14:02
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.10, 18:26
Příspěvky: 725
Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
Příspěvek Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
Jednou mi vypekly svíčky byly nové a auto ani boha ject

_________________
Škoda 125 červená :-)r.v.1988


17.2.12, 18:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.11, 16:17
Příspěvky: 323
Bydliště: Zvolen, Slovakia
Příspěvek Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
No tak skúšobná jazda: na benzín lepšie ako predtým a na plyn to skackalo pri záťaži... Rozpojil som ten konektor "Kódovanie dátového poľa" a nechápem čo to má znamenať, ale Favorit začal riadne akcelerovať ako sviňa, prestal trhať, na plyn 150km/h podľa tacho, čo je 130 reálne (to už som sa bál o život), mám to tak nechať? Uvidím čo spotreba. Skorej ma zaujíma, či aj pre LPG platí nastavenie rozdeľovača na rysku pri 0° na remenici :idea: :idea: :idea:

_________________
IQ+=ŠKODA
EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas
Zradil som ale nikdy nezabudnem :)
Peugeot 405 1.9GRD


18.2.12, 13:40
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.08, 19:34
Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
plyn potřebuje větší předstih tuším

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


18.2.12, 14:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.11, 16:17
Příspěvky: 323
Bydliště: Zvolen, Slovakia
Příspěvek Re: Favorit - adaptacni hranice podkrocena - Sporadicky
No hej ale nikde som sa o tom nič nedočítal. S odpojeným káblikom "poľa hodnôt" to auto ide dobre, prešiel som 80km trasu a to auto ide na nepoznanie. Uvidím ešte čo spotreba, sem tam sa stane že sa "zakucká" takže to asi bude viečkom rozdeľovača a palcom alebo kábľami. Uvidím čo cesta späť a spotreba.

_________________
IQ+=ŠKODA
EX:Favorit '94 a.k.a. Faťas
Zradil som ale nikdy nezabudnem :)
Peugeot 405 1.9GRD


18.2.12, 17:21
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.018s | 11 Queries | GZIP : Off ]