Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.10.24, 20:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Fabia se dvěma problémy 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Fabia se dvěma problémy
Přítelkyně má fábku kombíka rok 2001.... Jednak jí nesvítí zadní pravá mlhovka a brzdovka, ale pojistky ok, žárovky ok, tak kde se mohla stát chybka? Na co a kam mrknout? Další věc je, že se ji postupně vymrvil zámek (auto má centrá bez dálkovýho). Jednak tam jde blbě klíč strčit a vyndat a je to nějak přetočený celý asi.... chvilu to slo chvilu ne chvilu slo aspon zamykat no ale ted uz nic. Klic jde jen strcit otocit o 90 stupnu doleva jinak nic nejde a nefunguje (musi se pouzivat druhe dvere na odemykani a zamykani). Koupil jsem dálkové ovládání, které chci namontovat, abych nemusel měnit zámky nebo co se s tím dělá, ale znervózňujě me, že i když se auto zamkne druhýma dveřma, tak přestala blikat ta červena kontrolka na dveřích u špuntíku... Kde je zakopanej pes a jak by jste to řešili? Díky za pomoc ve fabiich se moc neorientuju zatím.

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


22.4.12, 08:41
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
karosář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4134
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
Ty nesvitici zadni zarovky bude nejspis polamana, nebo porusena kabelaz.
Jinak u toho zamku nebo nekde v nem by mel byt mikrospinac pro central, ktery se pry dost casto kazi, ale ja to zatim nikdy naresil takze jenom odhaduju ;)

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 437 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 252tk+1.3 MPi Kombi LPG 432tk
OctaviaII 1,9tdi 459tk


22.4.12, 09:28
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 615
Bydliště: Úpice(Trutnov)
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
k tomu zámku: bude zoxidovaná vložka zákmku buď kupit nové zámky nebo přeskládat planžety do jinýho zámku.
červená dioda nebliká proto, že se auto nezamklo do safe módu - chyba bude nespíš mikrospínači zámku, bolest fabií a octavií

_________________
120 LS 81´ dovoz NDR
OI 1.8T 99´ dovoz SRN


22.4.12, 09:36
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
Díky za rady jen mohly by jste mi poradit jak se dostat k tomu zamku a vyměnit ten mikrospínač? Sem zvyklej na Feldu, ale na fabii sem jeste nic nedělal....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


22.4.12, 13:10
Profil ICQ

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
felda je na rozbor zlatá fábie kapku opruz viewtopic.php?f=9&t=29269 jinak zámek musíš rozebrat proměřit mikrospínače a celý to na tom plošnáku proletovat 8)

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


22.4.12, 13:14
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
Jura píše:
Díky za rady jen mohly by jste mi poradit jak se dostat k tomu zamku a vyměnit ten mikrospínač? Sem zvyklej na Feldu, ale na fabii sem jeste nic nedělal....

ty výměny mikrospánačů to je internetová teorie ze starých dob kdy stál zámek 6 až 9 tisíc nyní ho seženeš za tisícovku já ho kupuju na 13OO a pasuje tam i z koktávky za pětikilo ale musí se tam přehodit nějak dráty ale to nevím,


22.4.12, 13:34
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
co se týče té brzdovky tak bývá teplem roztažený pin v konektoru do lampy, pokud ti druhé brzdové světlo svítí jsou pojistky OK a musíš měřit napětí do lampy a pak prověřit tu lampu ře je žárovka dobrá neznamená to že bude svítit to musíš prověřit proudem, lampu vytíhni jsou to čtyři šroubečky


22.4.12, 13:38
Profil

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
slovacek.milos píše:
Jura píše:
Díky za rady jen mohly by jste mi poradit jak se dostat k tomu zamku a vyměnit ten mikrospínač? Sem zvyklej na Feldu, ale na fabii sem jeste nic nedělal....

ty výměny mikrospánačů to je internetová teorie ze starých dob kdy stál zámek 6 až 9 tisíc nyní ho seženeš za tisícovku já ho kupuju na 13OO a pasuje tam i z koktávky za pětikilo ale musí se tam přehodit nějak dráty ale to nevím,

já ted v době nedávné dělal 2 na fábii a 2 na oktavce většinou stačilo vyměnit jeden mikrospínač a proletovat studenáky v podstatě škoda peněz za koupi novýho :D

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


22.4.12, 13:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
No ono já si právě nejsem jistý těma mikrospínačema mě to přijde, že je v háji ta vložka jakokdyby přetočená...respektive já nevím jak to vypadá a funguje jako celek, ale spíš mi to přijde jako mechanická závada zámku...klíč nejde strčit tak lehce jako dřív a de otočit lehce jen o 90 stupnu do leva...doprava vůbec. Jinak to nic nedělá nezamyká ani neodemyká.

Co se týče ještě toho světla zadního tak to začlo tak, že přestala svitit levá přední H7...vymenim zapnu svetla svitila leva a nesvitila prava...vymenil sem teda tu pravou a potom svitili obe a předek teda v pořádku no a řekl sem si že zkontroluju vše a přišel sem na tu pravou zadni brzdovku a mlhovku, tak mě napadlo jestli by mohla být mezi tím nějaká souvislost?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


22.4.12, 16:02
Profil ICQ

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
to sem řešil už taky ta vložka zoxiduje vyláme se a pak se to protáčí stačí koupit jinou a vyměnit nebo to sem dělal nedávno si jí přehod od spolujezdce a pokud si namontuješ náký dálkový ovládání tak už zámky potřebovat nebudeš nebo jen výjmečně :D

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


22.4.12, 16:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
Apokudby to bylo tak jak říkáš mohlo by to mít vliv na tu diodu na dveřích, že by pak neblikala?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


22.4.12, 16:34
Profil ICQ

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
mohlo pokud ten zámek není v poloze v jaký má bejt - tu polohu vlastně zajištuje fabka na jejímž konci je pružina která ten zámek vždy vrací a drží ve výchozí poloze pokud je to vylámaný stačí i malý otřes v zámku se to pootočí a je vymalováno pral sem se stím na jedný kordobě a ve finiši to byla takováhle konina.
hele tu fabku vytáhni a koukni jestli je o.k je to práce na pár minut

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


22.4.12, 16:42
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
Nojo...vytahnout fabku za par minut...dival sem se na ten navod jak vytahnout ten zamek a moc jednoduše to nevypadá...každopádně musím vytáhnout ven celej tento bazmek http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3 ... fabia.html a v tom je ta vlozka? Ja to jeste nevidel jak je to ve fabce tak si to nedokážu představit. Zkrátka asi vytáhnu ten bazmek a mrknu jestli mechanicky ok..pokud ne přehodím zámky namontuju dálkový a sere pes...pokud mechanicky ok...vymenim mikrospinac namontuj dalkový a sere pes:) Ono asi až to rozdělám bude to jasný ne? Jen se na to chci připravit...

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


22.4.12, 17:22
Profil ICQ

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
fabku vytáhneš bez toho abys vyndaval celej zámek z boku dveří sou v v urovni zámku dvě záslepky ty vyloupneš pod jednou je šroub ten se vytočí celej pod druhou je šroub kterým se povoluje objímka co drží tu fabku - ten šroub nelze celej vytočit jen povolit pak zatáhnout za kliku jako když se otvíraj dveře a fabka de ven napoprvý trochu vopruz nepoužívat sílu de to samo :D

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


22.4.12, 17:30
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Fabia se dvěma problémy
OK díky moc za pomoc...doufám, že teda bude v háji ta vložka jenom... Jinak ještě bych se zeptal, jak nejefektivněji respektive nejjednodušeji (bez zbytečné demontáže různých věcí) by jsi namontoval dálkové ovládání? Jde jen o to tu jednotku dálkáče napojit na šťávu někde a pak napojit někde dva dráty na centrál ne? Jak by jsi to udělal...kde by jsi to napojil a schoval tu jendotku dálkáče? Díky díky díky. Na feldě semsi cdelal clej alarm a kvuli tomu sem musel rozdělat pul auta skoro:)

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


22.4.12, 17:50
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz