Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 10:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Požkození čelního skla 
Autor Zpráva
Příspěvek Požkození čelního skla
Zdravím, při stírání čelního skla mi zůstával jakoby nesetřený proužek, připisoval jsem to stěračům, ale po jejich výměně se to nespravilo, bo bližším ohledání čelního skla jsem našel ťukanec asi 1x1mm zhruba ve výšce očí, přímo před řidičem, přesto, že je naprosto nepostřehnutelný při jakýchkoliv kontrolách (TK a pod.) mi docela vadí, protože při stírání v něm zůstává trocha vody, tudíž mám před očima ten proužek. Neexistuje na to nějaký fígl, bezbarvý lak, nebo něco podobného?


1.2.06, 14:00
Pspvek Reklama

   
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Nevím sice, co máš za auto, ale tato ťučka je na pokutu, protože v poli, které stírají stěrače, nesmí být žádné poškození okna... Nezbývá než vyměnit, dokonce bych Ti to doporučil, na stodvácu to tolik zase nestojí...

_________________
J.


1.2.06, 14:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 602
Bydliště: Praha-Zizkov
Příspěvek 
STK- nekolikrat jsem v pohode prosel s prasklinkami velikosti hrasku ( prumer 4 mm).


1.2.06, 17:31
Profil ICQ
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
No, ale polda na silnici Tě může kvůli tomu opentlit jenom proto, že mu stará včera nedala...;-)

_________________
J.


1.2.06, 17:37
Profil
Příspěvek 
Je to favorit a to požkození je naprosto mikroskopický, hledal sem to asi pět minut.


1.2.06, 17:50
Příspěvek 
Je to naprosto nepostřehnutelný a jediný, čím se to projevuje je ten zbytek vody, co po tom zůstává, myslel jsem, že mi někdo poradíte to zakápnout třeba bazbarvým lakem, nebo něco podobnýho, rozhodně nebudu měnit celý okno kvuli něčemu, co je sotva vidět.


2.2.06, 11:29
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1471
Bydliště: Karviná / přes týden Zábřeh na Moravě
Příspěvek 
Dusche píše:
STK- nekolikrat jsem v pohode prosel s prasklinkami velikosti hrasku ( prumer 4 mm).

jo, ale jen pokud to není v oblasti kterou stírají stěrače.


2.2.06, 17:20
Profil
Příspěvek 
Říkám, že je to sotva vidět.


2.2.06, 21:19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1311
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Příspěvek 
Zkus to někde kde opravují autoskla. Mě opravili prasklinu speciál tmelem a není to vůbec vidět i stírání je OK.


3.2.06, 07:12
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Podle roku výroby auta soudím, že je sklo už téměř neprůhledné a jeho výměna neuškodí. Oprava těch teček stála svého času 600 Kč/dírka, nové okno vyjde i s prací pod 2 000 Kč.

_________________
J.


3.2.06, 08:09
Profil

Příspěvky: 263
Příspěvek 
Navíc spousta pojišťoven v rámci povinného ručení nabízí i připojištění čelního skla, tak se koukni, jestli se to týká i tebe, a případně si to nech vyměnit a zaplatit pojišťovnou. Samozřejmě to musíš nahlásit jako pojistnou událost.


3.2.06, 09:57
Profil

Příspěvky: 51
Bydliště: Písek
Příspěvek 
Pokud to budeš chtít uplatnit jako škodnou událost z povinného ručení, musíš mít viníka (toho, komu ten šutr odlít od kola). Mnohé skloservisy ti sklo vymění zdarma "z povinného ručení", t.j. pojišťovně výměnu + sklo vyfakturujou a po tobě nechtěj nic. V tom případě si asi zařídí i případného viníka, což je tak trochu pojistnej podvod, ale kde není žalobce...

Jinak připojištění čelního skla je taky možnost, ale pov. ruč. stojí víc a máš u toho spoluúčast, takže část ceny skla zaplatíš ty.


15.2.06, 13:43
Profil
Příspěvek 
taky jsme meli na favoritu asi 10 čísel od spodní hrany okna tuklinku velikosti hrachu, hromadu let v cajku, TK, VB atd bez poznámek, ale jednoho dne nám to okno na parkovišti v UL někdo ukradl :-D takže nový okno bylo nutností :-)


7.3.06, 14:19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192
Bydliště: okolí Prahy
Příspěvek 
Pripojisti si to, stoji to tak 400 -500 za rok, po pul roce do skla prastis a servis ti to vymeni z pripojisteni tveho pov.ruceni.Ted nevim ktera pojistovna nabizi pripojisteni bez spoluucasti-snad Generali, nebo Triglav?Nevim, je to snad nektera z mensich, mrkni na net


9.3.06, 07:32
Profil
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
Nevím sice, co máš za auto, ale tato ťučka je na pokutu, protože v poli, které stírají stěrače, nesmí být žádné poškození okna... Nezbývá než vyměnit, dokonce bych Ti to doporučil, na stodvácu to tolik zase nestojí...


není to tak úplně pravda
Závadou podle odstavce 1 v zasklení vozidla je vždy
a) prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o velikosti větší než 20 mm,


takže malé poškození být může


11.3.06, 00:59
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz