|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 7 ] |
|
fabia 1.4 kontrolka mazani
| Autor |
Zpráva |
|
hardb
Junior TW team, Tydýt
Registrován: 5.10.08, 18:43 Příspěvky: 2704 Bydliště: olomoucký kraj
|
 fabia 1.4 kontrolka mazani
Zdravím, dnes sem už směr domov a zhruba 3 km od domova. Se rozla kontrolka mazání, tak sem zastavil a zkontroloval hladinu oleje a byla tam tak půlka
no nějak jsem dojel dom a olej jsem raději ještě dolil a po chvilce se znovu rozne
olej jse tam meneny asi před 2 mesici za sheel hx6 10w 40 tak jako vzdy samozdrejme sem měnil i filtry
proto mě nejde do hlavy proč ta kontrolka mazání svítí jestli je KO čerpadlo nebo jen čidla už jsou špatná?
RV je 2002 a má najeto jen kolem 65000 km
Čím by to mohlo být?
|
| 7.9.12, 20:56 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: fabia 1.4 kontrolka mazani
jestli ti to za 2 mesice sezralo polovinu olejove naplne, a pokud jsi za ty 2 mesice 10x neobjel zemekouli je s motorem, neco hodne v neporadku.. jako prvni bych sel asi po tesneni pod hlavou a hlave jako celku, (nevylucuju ani guferka ventilu, ale ty by tak razantni ubytek nezpusobily myslim)
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 7.9.12, 21:01 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
 Re: fabia 1.4 kontrolka mazani
Citace: Se rozla kontrolka mazání, tak sem zastavil a zkontroloval hladinu oleje a byla tam tak půlka zkus vysvětlit co tím myslíš. Po jak dlouhé cestě a v jakém jízdním režimu se ta kontrolka rožla (dlouhý rvaní na plnej plyn po dálnici, do kopce, z kopce, při brždění, v zatáčce atd) Co tam je za motor?
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 7.9.12, 21:24 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
 Re: fabia 1.4 kontrolka mazani
Měření oleje bezprostředně po jízdě snad nelze nazvat ani odhadování,
Vyměnil bych jako první to čidlo a podle toho viděl dál.
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 7.9.12, 23:02 |
|
 |
|
ferrari
Registrován: 7.5.06, 20:16 Příspěvky: 9236 Bydliště: Partizánske
|
 Re: fabia 1.4 kontrolka mazani
Tak-tak, ako píše Šemik...alebo ak sa dá, dať pomerať tlak oleja.
_________________ Kilecko Zmenilo majiteľa... Embucha = moja 125ka znova žije Hybridka = R.I.P. Megane 1,9D AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97
|
| 8.9.12, 07:59 |
|
 |
|
hardb
Junior TW team, Tydýt
Registrován: 5.10.08, 18:43 Příspěvky: 2704 Bydliště: olomoucký kraj
|
 Re: fabia 1.4 kontrolka mazani
Ano to vím auto sem nechal chvíli stát ať co nejvíc oleje stece dolů a jak jsem psal bylo tam tak mezy 1/2 - 1/3 takže trochu nad minimem a co dávám oleje tak vždy jen tak do půl merky, je fakt že už dřív byl poteceny motor pod hlavou olejem, na to jak je ten motor zajety je opravdu spatnt protože už tak při 50 000 se začal objevovat olej ve vodě, a ne málo Vcera jsem jel z rodiči slušně trasu kolem 50 km jen mezy dedinami snažil sem se jet úsporné takže ne brzda plyn prostě klidnou pohodovou jízdu (kontrola se rožla tady: http://www.mapy.cz/#q=ti%25C5%25A1t%25C3%25ADn&t=r&x=17.162105&y=49.308118&z=16&d=muni_3261_1&l=15&rc=17.161715_49.308082_17.161280_49.307497&rl=Ti%C5%A1t%C3%ADn%2C%20okres%20Prost%C4%9Bjov_Ti%C5%A1t%C3%ADn%2C%20okres%20Prost%C4%9Bjov&rp=%7B%22criterion%22%3A%22fast%22%7Dještě bych doplnil že je tam namontovany i LPG ale už to který se přepíná samo po ohrati motoru kdybych chtěl měnit to cidlo tak je tam jen jedno nebo více těch čidel? včera sem se na to díval tak jedno cidlo je vedle ol. Filtrů tak jako u favoritů a pod a pak je. Ještě jedno cidlo blíž k prevodovce a to cidlo vedle ol. Filtrů sem odpojil a za chvíli zase se ta kontrolka zorsvitila .. motor je tam 1.4 tuším 44KW ten nejslabší co se v 1.4 dělal
|
| 8.9.12, 08:47 |
|
 |
|
hardb
Junior TW team, Tydýt
Registrován: 5.10.08, 18:43 Příspěvky: 2704 Bydliště: olomoucký kraj
|
 Re: fabia 1.4 kontrolka mazani
včera jsem jen tak hledal a našel jsem že stejný problém mělo více lidí z tou 1.4 ale projevil se až kolem 70 000 km k tomu jsem se dočetl jedno velice zajímavé řešení a už vím proč při startování jako u favoritů felicií a pod. nesvítí alespoň chvilenku ta kontrolka mazaní jestli tam máte olej nebo ne je jedno protože až jakmile by jste se rozjeli nad určitou hranici cca 15km/h tak teprve by se ta kontrolka rožla opravdu vychytané  ale je to tak bylo to čidlem, až se mi podařilo odpojit ten blbý konektor tak sem zjistil že přes čidlo prolínal olej, jak konektor tak samotné čidlo u konektoru byl od oleje, po výměně už nic nebliká a nesvítí ....
|
| 10.9.12, 19:52 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 7 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|