|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 8 ] |
|
Nedobíjanie baterky vplyv na motor?
| Autor |
Zpráva |
|
Pepek
Registrován: 24.4.12, 12:33 Příspěvky: 36 Bydliště: Rožňava Košický kraj
|
 Nedobíjanie baterky vplyv na motor?
môže mať nedobíjanie batérie resp nefunkčnosť alternátoru vplyv na výkon motora? Nedávno som menil štartér a keď som ho pozapájall nový tak som si všimol že mi tak slabo svieti kontrolka dobíjania batérie. od štartéru taktiež ide jeden káblik na cievku načo tam je? a motor ako keby nedobre sa zapalovala zmes cítiť nespálený benzín a nemá skoro žiadny výkon. sviečky káble rozdelovač aj veko mám menené a pred výmenou štartéru všetko išlo ok čo som mohol posrať?
|
| 21.9.12, 10:53 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: Nedobíjanie baterky vplyv na motor?
No posrals to asi poradne, protoze Boeing 737 ma starter na stlaceny vzduch a neleje se do neho benzin, ale JET A1  Pokud jde nahodou o nejakou skodovku, tak hlavne zkontroluj, jestli mas dobre dotazene kontakty na stale + na starteru, ci jestli ti nevypadlo nejake z tech ocek obvykle tam byvaji 3 na jeden sroub tusim, u vetsiny starsich skodovek to bylo jedine spojeni plusu baterky s elektrickou siti. A ano nizke napeti vliv mit muze, pokud by bylo hodne nizke, davalo by ti to malou jiskru, ale to bys mel asi i problem s alternatorem..je treba zmerit kolik ti to dobiji 
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 21.9.12, 12:44 |
|
 |
|
Pepek
Registrován: 24.4.12, 12:33 Příspěvky: 36 Bydliště: Rožňava Košický kraj
|
 Re: Nedobíjanie baterky vplyv na motor?
myslím že na obrázku jasne vidno že sa jedná o rapidu  U=12,75v pri naštarovanom motore B+ hodnota rovnaká. ale fakt to začalo po výmene štartéru. doťahoval som to všetko no ešte asi skontrolujem čistotu možno veľmi hrdzavé uvidím... čo sa stane z regulátorom ak sa naopak zapojí BF a B+?
|
| 21.9.12, 13:20 |
|
 |
|
Peter50kw
Registrován: 13.1.06, 11:30 Příspěvky: 1467 Bydliště: Košice
|
 Re: Nedobíjanie baterky vplyv na motor?
Na vykon by to nemalo mat vplyv, ale aj tak si to daj do poriadku. Pri nastartovanom motore je ok hocico medzi 13,5 a 14,5. Idealne 13,8 az 14,2.
|
| 23.9.12, 21:37 |
|
 |
|
Pepek
Registrován: 24.4.12, 12:33 Příspěvky: 36 Bydliště: Rožňava Košický kraj
|
 Re: Nedobíjanie baterky vplyv na motor?
to napätie som meral na baterke pri naštartovanom motore. je to tak správne?
|
| 24.9.12, 00:35 |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
 Re: Nedobíjanie baterky vplyv na motor?
Určitě zkontroluj zapojení, regulátor, altík. Kontrolka dobíjení nemá svítit. Napětí při volnoběhu může být těch 12,75V, to ještě nemusí být chyba, záleží na otáčkách. Při zvýšených otáčkách (nad 1500) by mělo být napětí (jak už bylo zmíněno) 13,5-14,2V. A nezapomeň, že ti může ukazovat špatně měřák, takže na něj moc nespoléhej, pokud to není přesný kalibrovaný téměř profi přístroj.
|
| 24.9.12, 07:59 |
|
 |
|
Pepek
Registrován: 24.4.12, 12:33 Příspěvky: 36 Bydliště: Rožňava Košický kraj
|
 Re: Nedobíjanie baterky vplyv na motor?
k tá kontrolka svieti slabo aj pri nenaštartovanom motore. keď aj mám otáčky tak svetlá mi nezbelejú a stierače idú tiež pomaly. možno kupim najprv regulátor 
|
| 24.9.12, 08:07 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: Nedobíjanie baterky vplyv na motor?
Při nastartovaném motoru tam i při světlech MUSÍ být aspoň 14V, jinak se špatně dobijí aku. Vyměň regler, pokud to nepomůže, jsou to diody v altu.
|
| 26.9.12, 18:56 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 8 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|