Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
| Autor |
Zpráva |
|
Martin2906
Registrován: 10.11.12, 17:31 Příspěvky: 29
|
 Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
Dobrý deň mám škodu favorit 135 GLX ,43kW, r. 1993, +LPG lovato chcel by som spraviť GO motora a trošku zvýšiť výkon, nemám stým veľa skúseností iba čo som sa dočítal na fórach, chcem sa spýtať čo všetko by som mal vymeniť v motore, a ako na to ,+ trošku zvýšiť výkon : znížením hlavy, ostrá vačka , odľahčenie zotrvačníka , ale neviem koľko znížiť hlavu , akú vačku a pod, prípade iné úpravy, aby to bolo citeľné a nemusel som meniť polovicu auta , nejaké jednoduchšie úpravy. V cene okolo 200 € , ide mi hlavne oto že keď chcem predbiehať potrebujem veľa miesta ,takže aby malo trošku väčší ťah. Za všetky rady vopred ĎAKUJEM.
|
| 11.11.12, 13:09 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
Ked chces pridavat vykon v motore tak predtym musis pridat vykon na podvozku - brzdy, tlmice, pruziny, silentbloky. Co sa tyka motoru, skus zavolat do motor-excel.cz tam uz ti isto poradia. Pokial chces len upravu "akoze" tak zniz hlavu na kompresiu 10:1 (kedze chces robit GO, tak ti na toto staci kupit piestnu sadu na feliciu MPi 50kW a s hlavou nemusis robit ziadne znizovanie), daj tam vacku z Felicie 781.136B pripadne z Formanu 136 50kW (motor 781.136X) a novy rozdelovac pre favorit s koncovym cislom 880. A dostanes sa z 43kW na teoretickych 50kW.
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 11.11.12, 13:39 |
|
 |
|
Martin2906
Registrován: 10.11.12, 17:31 Příspěvky: 29
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
Mne tie čísla veľa toho nehovoria , kde sa dajú zohnať také diely? ja by som to potreboval trošku podrobnejšie popísať. Tlmiče mám v plane meniť brzdy som tiež generálkoval. Je nejaká stránka kde predávajú tie sady , ale sa to dá zohnať s vrakovísk.
|
| 11.11.12, 14:23 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
Některé díly se dají asi ještě sehnat nové, ty z favoritů už asi spíše po vrakovištích nebo na inzerát. Občas ještě v některých zapadlejších obchodech prodávají staré zásoby za pár korun, tak i tam by to šlo sehnat.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 11.11.12, 15:17 |
|
 |
|
ferrari
Registrován: 7.5.06, 20:16 Příspěvky: 9236 Bydliště: Partizánske
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
Nuž, študuj, hľadaj...toto je tu asi najčastejšia téma, rovnako na http://skoda-virt.cz/cz/forum/motor-1/PS - v cene okolo 200€ neurobíš ani tú GO. Ak je motor akotak OK, tak hlavu znížiť o 1,3 mm (teda, ak už niekedy nebola znižovaná - treba premerať), pritom zabrúsiť ventily a vymeniť guferká na ventiloch, preveriť presahy vložiek a prípadne upraviť, ať vačku z 50kW Feldy BMM (úplne prvý ročník), resp. z 50 kW Favorita a ako píše DL, rozdeľovač pre 50 kW Favorita (koncovka v označení rozdeľovača 880). Ak zoženieš dobre vačku, tak by si sa do 200€ mohol vopchať, ak si to teda porobíš sám.
_________________ Kilecko Zmenilo majiteľa... Embucha = moja 125ka znova žije Hybridka = R.I.P. Megane 1,9D AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97
|
| 11.11.12, 15:33 |
|
 |
|
MATTESS
Registrován: 1.1.08, 14:46 Příspěvky: 5654 Bydliště: Plzeň
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
A nebo investovat víc chechtáků a dát úplně jinou vačku (třeba moji oblíbenou 265/258), jí uzpůsobit hlavu a motor pojede o hodně lépe než s kteroukoliv seriovou vačkou A nebo se s tím smířit a postupně střádat na jiný vůz.... 
_________________ člen Coupé clubu TW fotky https://mattess00.rajce.idnes.cz/
|
| 11.11.12, 16:14 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
Martin odkiaľ si?Za tých 200 € poriešiš pružinky do rozdeľovača 880,zrovnanie a zbrúsenie hlavy,poriadne tesnenie a guferká a ltt vačku od Motor excel
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 11.11.12, 17:54 |
|
 |
|
hurtucik
Registrován: 20.4.12, 08:17 Příspěvky: 133
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
mam jednu otazku aklo zistim ze akym mam rozdelovac ? Mam favorit 93 43kw ? Mozem tam dat aj teraz ten rozdelovac keby som ho vitiahol z BMM?
|
| 11.11.12, 18:25 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
Rozdelovac mas (pokial je original) s cislom .860 a rozdelovac z BMM ti bude na dve veci kedze je to len palec s vikom bez vnutornosti ovladajucich samotne zapalovanie.
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 11.11.12, 18:31 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
Za 5000,- kč tolik úprav? No nevím. Pražáci v Excel-Motor si to vemou jen za úpravu hlavy. Nejsou zrovna nejlevnější.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 11.11.12, 18:38 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
5000 ti na úpravu hlavy nestačí 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 11.11.12, 18:55 |
|
 |
|
hurtucik
Registrován: 20.4.12, 08:17 Příspěvky: 133
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
Takze to neurobi nic ked tam 880 rozdelovac ?
|
| 11.11.12, 19:20 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
No pozor! .880 je z favorita 50kW, nie z BMM 
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 11.11.12, 19:26 |
|
 |
|
hurtucik
Registrován: 20.4.12, 08:17 Příspěvky: 133
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
No takze keby som tam dal 880 z 50kw? A ktory favorit mal 50kw a nemal BMM? ale karburator?
|
| 11.11.12, 20:09 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: Generálka motora favorit+zvýšenie výkonu
136x
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 11.11.12, 20:32 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 14 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|