| Autor |
Zpráva |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
 Re: Výměna svíček felicia
0.5mm má kvůli plynu.
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 21.4.13, 13:57 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Dobrá, seřizování ventilů se nebráním.. Ale jakživ jsem o tom neslyšel, tak mi prosím nějak objasněte, proč se seřizují - co je příčinou toho, že se musí čas od času seřizovat a k čemu je seřízení dobrý  Ať se zas něco dozvím..
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 21.4.13, 17:36 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
 Re: Výměna svíček felicia
ventily se zaklepávaj do sedel, proto je potřeba jednou za 10-20tis vůle seřídit. Vůle tam musí být kvůli různé tepelné roztažnosti hlavy, bloku motoru a komponent rozvodu OHV. Nové stroje to řeší tzv. hydroštely, kdy se po nastartování vůle vymezí tlakem oleje.
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 21.4.13, 17:42 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Supr, díky za vysvětlení  Takže s tím raději do servisu..
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 21.4.13, 17:46 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
 Re: Výměna svíček felicia
pohledej na netu jak se to dělá, je to jednoduchý, na chvilu, a v servisech to neumí, protože všude sou hydroštely.
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 21.4.13, 18:04 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
 Re: Výměna svíček felicia
Nedavno jsem to ucil kolegu na Ukrajine (ma Favo 94 karburator), kdyz rikal, ze s to da do servisu, tak jsem mu to rozmlouval, ale kdyz pak z vercajku vytahl sparovy merky, tak bych ho zabil. On je ma a chce s tim jet do servisu!!!!
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 21.4.13, 18:09 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Ok, spárový měrky už taky patří do mé výbavy, tak pohledám na netu  EDIT: ..ale zbytek výbavy dle článku tu na webu nemám.. kurňa já chci dílnu a ne dvě kladiva a 3 šroubováky. 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 21.4.13, 18:15 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Vždyť na to stačí jen zvedák, 10 a 11 klíč, spárové měrky a plochý šroubovák.
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 21.4.13, 18:32 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
 Re: Výměna svíček felicia
ani zvedák, pravej plnej rejd a točíš si motorem z podběhu, 32 ořech myslím...nebo někdo třeba zařadí 5 a potahuje si autem dopředu dozadu jak potřebuje...
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 21.4.13, 18:36 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Teď koukám na http://www.youtube.com/watch?v=WtWtae6FYMQ - zvenutý auto, 5 a točí kolem.. Tímpádem mi chybí jen očkovej klíč.. stačil by normální plochej?
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 21.4.13, 18:44 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Výměna svíček felicia
Očkový je lepší..
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 21.4.13, 18:46 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
No jo, já vždycky zvednu kolo a točím s ním. Kdysi jsem i popotahoval auto po zahradě, ale nemáme ji rovnou, tak to bylo dost náročné na svalstvo a bál jsem se, aby mi neujelo. Jde to i plochým klíčem, ale bývá problém u prvního válce. Pod olejovým víčkem je taková příložka, která dost vadí. Jde sice odšroubovat, ale nejsem si pak jist, jestli se tím nezačne hýbat celá ta klaviatura.
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 21.4.13, 20:10 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Ok, pořídím očkáč 10/11.. koneckonců, jestli to budu dělat každých 10,15 000km, tak se to ještě využije 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 21.4.13, 20:16 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
 Re: Výměna svíček felicia
Není ale 0.5mm málo? MPi tu jiskru umí dobrou.. osobně bych zkusil ten odtrh dát na 0.7mm, aspoň podle toho uvidíš co to dělá.
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 21.4.13, 20:28 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
No.. a zrovna dneska jsem byl vrátit klíč na svíčky  )
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 21.4.13, 20:39 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|