Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.10.24, 18:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Dálkové ovládání centrálu Favorit 
Autor Zpráva

Příspěvky: 20
Příspěvek Dálkové ovládání centrálu Favorit
Nazdárek,
pořídil jsem si univerzální dálkové ovládání k centrálu do favorita- centrál je originál Brano, ale nejsem schopen ho připojit aby to fungovalo. Zkoušeli jsme to s bráchou mnoha způsoby, ale povedlo se nám akorát zamknout, popřípadě to odemklo a hned zamklo. No zkrátka dělali jsme to metodou pokus omyl, přičemž jsme spálili hodně pojistek. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám zapojit- jaký kábl kam? Omlouvám se, ale jsem amatér a elektrice vůbec nerozumím nebo spíš z ní mám respekt a nerad bych, abych něco omylem zničil. Přikládám obrázky vyfoceného návodu. Nepotřebuju blinkry ani trubku nic, jen aby to zamykalo a odemykalo. Děkuji

PS: na fóru jsem hledal, ale podobnou věc jsem nenašel- teda spíš jen návody pro felicie

Obrázek
Obrázek
Obrázek


24.3.14, 21:11
Profil
Pspvek Reklama

   
Junior TW team

Příspěvky: 6025
Bydliště: Těšnovice
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
Tam asi bude problém v tom, že ta dálka dává moc krátký signál, což bramo centrálu nestačí

_________________
Octavia 60 & Octavia 61 & 1000MB 67 & M22 1969 & 110LS 75 & 100L 75& M-B 200D 76 & F 127 77 & 120L 77 & 1203COM 80 & F 126p 86 & F 126p 87 & 125L(136L) 89 & O Corsa B 1996 &M-B 212D 98 &motocykly


24.3.14, 21:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
Zkus pohledat zapojení Brano systému. Jestli jsem tady hledal dobře, tak Brano systém by měl mít barvy drátů asi: Červený +12V, bílý je kostra. To je jasné. Potom jsou káblíky žlutý, hnědý, černý, bílý a modrý. Ty se zapojují k servům. Bílý je kostra, modrý a hnědý je plus pol napájení motorků. Potom ten černý a žlutý jsou řídící káblíky pro odemykání a zamykání, ty se zapojí taky k servům předních dveří a na ty se napojí dva káblíky od toho DO. Teď nevím který je který, třeba vyzkoušet. To DO se musí taky zapojit +12V červený, potom už bývá normálně kostra černý a zbytek nevím. Z těch obrázků to moc nepoznám, neumím anglicky.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


24.3.14, 21:51
Profil

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
Aha to je německy. To jsem se několik let učil, ale pamatuji si h...o. :oops:

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


24.3.14, 21:52
Profil

Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
no mám problém i v tom, že nevím, podle kterýho toho schématu to mám zapojovat. jestli podle toho toho C?


24.3.14, 22:08
Profil

Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
měl jsem to nějak zapojený a fungovalo mi zamykání. Když jsem to zkoušel odemknout, tak to odemklo a hned zamklo- vypadalo to jako kdyby to vyslalo ještě jeden impuls, který to zase hned zamknul


24.3.14, 22:10
Profil

Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
ještě nevím, jestli to stačí zapojit na dráty, který vedou k servu ve dveřích třeba spolujezdce nebo přímo na řídící jednotku centrálu


24.3.14, 22:11
Profil

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
A když to odemklo, za jakou dobu to zase zamklo? Jestli asi za půl mnuty, tak tam může být funkce znovuuzamčení.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


25.3.14, 15:52
Profil

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
napoj to na řj centrálu brano
na tý uni dálce je 6 drátů který sou určený pro ovládání tý dálky ty dráty sou výstupy ze 2 přepínacích relátek jenž sou schovány uvnitř tý uni dálky
ty potřebuješ pouze 4 dráty 2 z každého relé
3 a 6ka-propojit mezi sebou a ukostřit
2ka drát pro zamknutí - zapojit na zamykací drát u řj centrálu
5ka drát pro odemknutí -zapojit na odmykací drát u řj centrálu
pokud by to chodilo obráceně tak si je prohod
1a 4ka se nezapojujou
abys zjistil na který drát ti centrál zamkne a odemkne použij ukostřenou žárovkovou zkoušečku kterou se postupně dotýkáž konektorů v ŘJ brano no a až ti to na jeden drát zamkne a na druhej odemkne tak na ty napojíš tu UNI dálku
nezapomen mít zacvaklý zámky ve dveřích jinak se nedohledáš :!: :!:

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


25.3.14, 15:52
Profil

Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
odemklo to hned zamklo vzápětí, vlastně jakmile to odemklo, tak to hned zamklo- ani ne pul vteřiny

děkuji moc, zkusím to zapojit podle návodu. a co ty kabely, který jsou naznačený podle návodu k baterce?


25.3.14, 16:03
Profil

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
z těch 6ti drátů určenejch pro centrál se již nic nikam nezapojuje na těch návodech je vícero zapojení a to pro auta s plusovým impulsem,s kompresorem,nebo jen na dvoudrátové motorky ,ty potřebuješ zapojení pro ovládání centrálu mínusovým impulsem to sem ti popsal
jedinej plus kterej se zapojuje na stálých 12V je pro celkový napájení ŘJ tý uni dálky
a ještě by tam mohlo bejt plus 12V po klíčku to slouží bud k dalšímu rozšířenému nastavení funkcí tý uni dálky nebo třeba k tomu aby sis nezamkl omylem při jízdě

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


25.3.14, 17:56
Profil

Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
Díky za radu- dám vědět jestli to funguje, hned jak se k tomu dostanu


25.3.14, 21:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
Pokiaľ je signál zopnutia motorčekov krátky,dá sa to vyriešiť výmenou elektrolytických kondenzátorov v riadiacej jednotke centrálu.Treba použiť kondíky s väčšou kapacitou.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


26.3.14, 07:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 258
Příspěvek Dálkové ovládání centrálu Favorit
Čau chlapi,
mám prosbu.
Myslel jsem, že to zvládnu zapojit sám, ale nějak se to nedaří. Jestli mi poradíte. Je to na centrál od Brano do Favoritu. Viz. foto. Na černý a žlutý co jdou z jednotky jsem připojil bílý a černobílý. Na červený silný červený to je stálý proud. Černý z jednotky kostru a hnědé na ukazatele.
Díky
Obrázek
Obrázek


2.3.15, 17:29
Profil

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Dálkové ovládání centrálu Favorit
pokud hodláš zapojit uni dálku já to dělám takto za pomoci ukostřené žárovkové zkoušečky si najdeš na řj dráty na který ti to zamkne a odemkne a na ty to dopřipojíš
hledáš tak že tu zkoušečku přikládáš na jednotlivé dráty až ti to na jeden zamkne a na druhej odemkne
,centrál reaguje na mínusový impulsy a nezapoměn mít při tom hledání zacvaklý všechny dveřní zámky :!:

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


2.3.15, 21:35
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz