Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.10.24, 00:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Felda 1.3MPI se hůř chladí - VYŘEŠENO 
Autor Zpráva
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27226
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
novej chladič, měl jsem to samý jak se auto hejbalo všechno v pohodě ale jak sem zastavil teplota šla nahoru
CROWACK píše:
snad neurvu šrouby... no a večer/v noci to přemašlim... zas prostitutka ještě fridex do teho... když se daří...

můžeš urvat jsou tam výměnný matky :wink:
fridex nejni nutnej dej vodu, jestli se prokáže to těsnění pod hlavou tak je to zbytečná investice

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


22.5.14, 23:40
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
rejpal

Příspěvky: 18249
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
CROWACK píše:
no jo, ale u mě je problém, že se mi zdá, že se to stupňuje... navíc, když sepne sahara, teplota nejde dolů, obvykle to po městě udrží jen na teplotě sepnutí a pak až se víc rozjedu tak se to třeba dochladí... a trvá to delší dobu než se to dochladí
Možná by stálo za to prověřit funkci sahary, zda třeba není někde přechodový odpor nebo úbytek napětí, že by na ní bylo třeba 10V a točila se pomaleji.
Abych jel do stoupáku 50 za kamionem a vylezla mi teplota na 110°C podle mě až tak normální není...Jinak 75° je podchlazeno ne? Já mám standardní provozní teplotu okolo 90 - na středu stupnice...

Mi se taky zdálo že se to stupňuje, před nějakými 30 tisíci. :) Letos budu muset vyměnit chladič, takže se uvidí, zda to má s ním nějakou souvislost. Po sepnutí sahary mi taky teplota nechce jít dolů, pár minut trvá než vypne (u mě se přepne do nižšího výkonu).
Ano, 75°C je podchlazeno, ale vysvětli mojí Felicii, že když jí dám 3 různé nové termostaty spolehlivě otevírající při 89°C že má držet 90°C, pokaždé po zahřátí drží 75°C, v létním parnu až neuvěřitelných 80°C.


23.5.14, 09:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
Teplota môže kolísať ako pracuje termostat, ale expanzka nesmie byť ogrcaná, to nasvedčuje že musí púšťať prebytočný tlak, ten sa tam môže zobrať iba zo spalováku, iba tam je tlak väčší, pokiaľ nerátam olejový kanáldo hlavy. Často ventilátor spína až v červenom a je všetko ok. Takže by som to sledoval...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


23.5.14, 10:39
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
Co se tyce vymeny chladice, uvidime jiz brzo zda to bude mit nejaky efekt, uz mi lezi koupenej v kufru. Ogrcana expanzka je podle me od "skorouvareni", jak jsem sundal vickotak v tom jeste bublalo jakna sraze harleyaru... Ale samo ze to budu dal sledovat...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


23.5.14, 12:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
tak chladiš vyměněn, to teda byla hura akce. Starej nakonec vypadal, že je orezlej, lamely se rozpadaly jak jsem na ně hrábl, docela tragedie. Paradoxně místa na který je zepředu vidět byly relativně OK takže mě hajzl zmátl...okometricky vevnitř zarostlej nebyl, nikde žádnej šutr, asi se do teho lila vždycky jenom destilka.
Teď mám v okruhu jen H20, budu to sledovat jak se to chová a kdyžtak to po tydnu podojim a dám tam fridex, aspoň to dostane proplach...

P.S. Vyřiďte čiňanum, že by ke chladiči vika měli přibalit i kulatej pilnik 6mm na projeti der pro srouby, kdo ho ma prostitutka v patek v 8 vecer po dedine shanet, kdyz vseci sedi v hospode (ta je ale ve vedlejsi vesnici :mrgreen: )

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


23.5.14, 21:55
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
Tak teď uvidíš, budeme ti držet pěsti, ať to není to těsnění..... Jinak jsem koukal, že jsi Vika díl pochválil Milošovi v jeho novém vlákně, to je dobře.

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


24.5.14, 07:17
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
dávám chladič z kell za čtyři kila a nikdy jsem nic neupravoval, dávám ho i do jiných značek kde je třeba chladiš moc drahý,

třeba ford tranzit 2,5 ten chladič je skoro poloviční a chladí tam deset let :oops:


24.5.14, 07:24
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
Takze zatim po vymene chladice to vypada, ze se teplota chova korektne. Jen se nam mezitim o neco zmenila teplota, dnes bylo cca o 5 stupnu mene nez pred tim kdyz jsem to resil, takze predbezne je to neprukazne. Az budou vetsi horka tak sem jeste napisu zda se opravdu podarilo a snad to zde budeme moci uzavrit...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


25.5.14, 13:48
Profil

Příspěvky: 100
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
Pokud jeste resis tenhle problem, vymen trubku od chladice k pumpe. Ja patral to tom proc mi leze teplota taky nahoru a nakonec to byla ta trubka, zevnitre se zacala loupat povrchova uprava a udelala takove male bublinky - prutok nebyl dostatecnej.


2.6.14, 20:30
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
Díky za radu, ale zatím to vypadá, že výměna chladiče pomohla. Nicméně na stoprocentní verdikt čekám, až zase bude přes 25° abych to mohl na 100% potvrdit, a zde to uzavřít. Chladič, teda aspoň jeho plastová část nejevila známky jakéhokoliv povlaku kotelního kamene, ale lamely po okrajích, tedy na cca 50% povrchu byly zrezlé a na dotyk se rozpadaly...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


2.6.14, 20:51
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Felda 1.3MPI se hůř chladí
Ahoj, tak v současných pekelných vedrech (35°C+) musím říct, že jednoznačně výměna chladiče pomohla a už se to nehřeje. Jen ještě vyměním spínač sahary za 742, ten starej se chová podivně. Jsem vůl, že jsem to nesfoukl rovnou hned při výměně. Jinak už tam je kapalina K11 z Kelly, 1:1 s destilkou, nikde žádnej úbytek ani únik, 14 dní tam byla voda a nic kromě klasickyho blata v ní nebylo. Smrděla jen po gumě.

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


10.6.14, 21:03
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz