Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 18.10.24, 21:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Hučení klimatizace - Fabia 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Hučení klimatizace - Fabia
co třeba zajít za borcem co tomu rozumí a posoudí to :?:


24.5.14, 14:00
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 67
Příspěvek Re: Hučení klimatizace - Fabia
No zkoušel jsem najít někoho takového, ale jeden u klimy uměl vyměnit akorát řemen (vyměna řemene nečekaně nepomohla ale aspoň mám rezervní až mi třeba upadne výfuk) a druhý zas jen klimy plní (a tím by to prý nemělo být).
Vím o jednom šikovném elektrikáři, ale nevím zda by dovedl detekovat problém....potřeboval bych nějaký tip, čím by to asi mohlo být, než to někdo začne opravovat metodou pokus omyl.


24.5.14, 15:21
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Hučení klimatizace - Fabia
pokud ten zvuk nenhraješ těžko říct,

a co třeba ventilátor nehučí ti ventilítor v max otáčkách? ten vyvolává hučení když máš ucpaný vysoušeč nebo zajebaný chladič tak běžína max a klima jakože hučí

ječí ložisko spojky, i ložisko ventilátoru fakt bez mých uší hod do neznáma :oops: :oops:


24.5.14, 16:03
Profil

Příspěvky: 67
Příspěvek Re: Hučení klimatizace - Fabia
Větrák to nebude, protože ten zvuk je závislý na otáčkách - když zvýším otáčky motoru, tak to hučení také přidává "do otáček".

Psal jsem to už dříve, to hučení se objeví většinou když jedu rychleji (90mimo obec) a pak zpomalím třeba do křižovatky. Od křižovatky se pak postupně přidá ten zvuk, který v kabině slyším, jakobych měl motor z nějaké dodávky, nebo jakoby vedle mne souběžně zrychlovala dodávka. ...Nyní jsem akorát začal ještě pozorovat to syčení.

Vše co jsem popsal to dělá jen se zapnutou klimou, po vypnutí klimy to přestane téměř okamžitě.

Nevíte ještě jestli se dá měnit olej/zkontrolovat jeho množství v kompresoru klimy? A zda jej mám nechat vyměnit?
Asi bych nyní zkusil klimu znovu naplnit jak chladivem tak olejem, třeba to pomůže.


26.5.14, 16:32
Profil

Příspěvky: 67
Příspěvek Re: Hučení klimatizace - Fabia
Nechal jsem klimu přeplnit.
Odsáto 300g chladiva a 4g oleje.
Plnil myslím 600g (už přesně nevím) a 20g oleje.

Zatím (po ujetí cca 300km) jsem nezaznamenal syčení z palubovky a ani žádné další zvuky. Tak uvidím.

Technik mi tvrdil, že ten můj kompresor má el.mag spojku, tak se prý nemám bát toho, že se kompresor zadře a přestane se točit altík a pumpa.


1.7.14, 17:40
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz