Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 06:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 ultrazvuková čistička 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
když mě mama koupila jeep na klíček v roce 1968 chvilku mě bavil klíček ale pak šoubovák a pajšl :oops:


29.5.14, 21:40
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 459
Bydliště: Valašské Meziříčí
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
Mě totiž nenapadá co by se na vypínačích dalo čistit, jestli myslíš nějakou oxidaci a pod, tak tam ti ultrazvuk nepomůže... Ale na ty vstřiky trysky a pod, nebo klidně zatuhlé zámky nebo cokoliv se zaschlou vazelínou, tak tam je to v pohodě, hodíš to tam, dáš si svačinu a když se vrátíš je to čisté...

_________________
Škoda Favorit 136 LS r.v.88 minulost
Opel Astra F sedan C16NZ r.v. 93 současnost
Opel Astra F hatchback C16NZ r.v. 93 minulost
Subaru Legacy kombi EJ20 LPG r.v. 95 současnost
Lancia Kappa 2.0 20V VIS LPG r.v. 97 současnost


30.5.14, 07:14
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
na těch vypinačích máš zeleninu jako oxidaci a pak prach s mazelínou takový fajrajt, a ten vypínač máš třeba netrozebiratelný nebo rozebiratelný a pink a :evil: byl :oops:


30.5.14, 15:48
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
[quote="venca.m"]

zkus něco doporučit nerez se sítkem, aby mi tam vlezl i karbec třeba nadvakrát že ho otočím,

jo a pak jsi mi neodpověděl v jakém sajrajtu se čistí elektro dík moc


30.5.14, 15:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6320
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
Na elektro je vhodny isonpropanol.Dokonca som do toho hadzal aj utopene mobily a obžili.A na fakt mastne veci som tam lial rovno riedidlo,alebo technicky benzin.Niekedy obžili aj dieselove vstreky.Karburatory- voda,a pripadne do nej ešte aj sodu bikarbonu,ale full ho zasypať,pekne to ten hlinik vyleštilo/opieskovalo.Na zlato,retiazky,hodinky a šperky daj jarovú vodu,ženska pak mala radosť,vyčistilo to nadherne.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


31.5.14, 04:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
dík ještě vymysli co koupit aby to bylo lepší jak dvě zapnutí


31.5.14, 07:54
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 459
Bydliště: Valašské Meziříčí
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
Odpověděl, isopropylalkohol, jiným názvem isopropanol jak psal Lamač. Na elektroniku jako mobily nebo řídící jednotky bych nic jiného nepoužil, nebo naděláš víc škody jak užitku, ale na nějaké vypínače a pod bohatě postačí líh. Ředidla a benzíny bych asi s ohledem na plasty na vypínačích vynechal.

Ta soda určitě funguje, ale je potřeba ju používat s rozmyslem, protože hliník se rozpouští v alkáliích. Proto ti to na hliníku udělá "nový" povrch, je ale dobré se zamyslet co to způsobí např. s uložením hřídelek. Já jsem čistil karbec jen jednou z nějaké sekačky, a pro jistotu jsem alkalické čističe nepoužil (a to jsou téměř všechny), propral jsem to jen perchlorem, takže zkušenosti s tím nemám.

Já bych ti pro tebe doporučil tu co byla v tom odkazu jak jsem psal, ale ta už není v prodeji. Vydržela celkem dost (za ty peníze). Teď tam mají jiné, ale vypadají podobně, a je k nim víc info, třeba i frekvence a pod. Ty určitě nebudeš hrkat tak často jako já, určitě by ti vydržela dýl, a až odejde, budeš vědět co od toho máš čekat a vybereš si sám co je pro tebe nejlepší. Mrkni třeba na tohle:
http://www.deramax.cz/ultrazvukova-cisticka-vgt-1860qt-s-ohrevem/d-72608-c-975/
a tohle
http://www.deramax.cz/ultrazvukova-cisticka-vgt-1990qt-s-ohrevem/d-72609-c-975/

Jsou tam vnitřní rozměry té vany, od toho si odečti tak 3cm na ten koš, nebo kdyby ti to s košem nevycházelo, můžeš si udělat přípravek a karbec tam z vrchu zavěsit, jen je to drbačka navíc...

My máme od těchto:http://www.elmik.cz/index.php/cistickyyyultraa, cena je více než dvojnásobná, ale kvalita je jinde,a je na ni i pozáruční servis, což u těch levných asi neseženeš. Jestli se to vyplatí zatím nevím, máme ji přes čtyři roky a zatím jsme žádnou placenou opravu nepotřebovali. Docela by mě zajímalo co si pak řeknou za novou vanu až zas praskne :lol: Je to pokud vím bývalá Slovenská Tesla, pár desítek let už se tím zabývají, servis dělají přímo tady.

_________________
Škoda Favorit 136 LS r.v.88 minulost
Opel Astra F sedan C16NZ r.v. 93 současnost
Opel Astra F hatchback C16NZ r.v. 93 minulost
Subaru Legacy kombi EJ20 LPG r.v. 95 současnost
Lancia Kappa 2.0 20V VIS LPG r.v. 97 současnost


31.5.14, 09:25
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
jak o té čističce pořád plácám a zatím jsem nic nekoupil

tak soused naproti podle jirky čecha blbec,

ale inženýr Csc v oboru chemie paliv 45 let praxe,


tak mi ted přinesl čističku tesla má ji na půdě prej at ji vyzkouším tak du na to :oops:


11.6.14, 11:43
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
tak jsem zkusil vodu s jarem, a běžné věci v dílně tryska, rozdělovač,svíčky no čistí to ale má to mouchy, pak jsem zkusil techničák taky nic moc na svíčkách byl karbon,
ted jsem zkusil vodu s techničákem a toje mazec :shock: kapalina vystřeluje a ted jsem se díval po pěti minutách karbon zmizel svíčky krásně čisté

ještě mám KOH a NAOH, z kyseliny solné mám strach zmatní nerezová vanička a to bych si lajzl kdyby byla čistička moje :oops:


11.6.14, 13:34
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
KOH perfektní ze svíček se okamžitě zakouřilo za pět minut jak nové absolutní dokonalost :oops:


11.6.14, 14:44
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
dnes jsem už konečně čistil trysky u iszu troper jezdil jen na plyn a trysky 2 KO jedna trošičku kapala a jedna stříkala,

2 x 2O minut voda a NAOH hodinu jsem tam nechal působit čistič na klapky taky to ještě nějaké černo vyčistilo a OK


vcelku to de jednoduše odskoušet že vemeš stříkačku plnou techničáku napíchneš do vstřikovače a pustíš do ní proud a vidíš :wink:


19.6.14, 17:10
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
venca.m píše:

Když máš větší ultrazvuk a potřebuješ čistit jen nějaké drobnosti, můžeš je dát do skleněné kádinky, ušetříš za saponát do celého ultrazvuku...


stoukádinkou taky supr kádinku nemám ale malé zavařovačky taky fachčí na štyři svíčky a mohu dávat i kyselinu solnou


nevím jen hliník prej kyselina mravenčí :?: furt mi černá


19.6.14, 19:59
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 459
Bydliště: Valašské Meziříčí
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
Já ti nevím, s tím hliníkem mám málo zkušeností, čistil jsem jen párkrát, a vždy jen ten perchloretylen nebo isopropanol. Jenže to moc nečistí, spíš jen odmašťuje. Hliník je hodně reaktivní, a rozpouští se v kyselinách i zásadách. Možná bych přece jen zkusil tu sodu na praní, možná ju máš a jestli ne, tak pytlík za 30Kč v drogerce. Když to nenecháš louhovat moc dlouho, tak nemůže zmizet víc jak pár um, a to snad ničemu nevadí...

Já se té tvrdé chemii vyhýbám, pokud nepotřebuju odmastit pro kyslík tak používám jen ten přípravek co sem psal, nesmrdí to a můžu to vylévat do kanálu. On i výborně odmašťuje, ale norma pro kyslíkovody doporučuje perchloretylen, tak ať je to najisto :lol: Dobré je, že to má i antikorozní účinky, takže když tam hodím obyč ocel, tak ji pak jen opláchnu vodou, usuším v troubě, a i když je to odmaštěné tak to pak nerezne...když to teda nezapomenu na dešti :lol:

Ty vstřiky už máš na autě a fakčí? Rozebíral jsi je nějak?

_________________
Škoda Favorit 136 LS r.v.88 minulost
Opel Astra F sedan C16NZ r.v. 93 současnost
Opel Astra F hatchback C16NZ r.v. 93 minulost
Subaru Legacy kombi EJ20 LPG r.v. 95 současnost
Lancia Kappa 2.0 20V VIS LPG r.v. 97 současnost


20.6.14, 07:54
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
vstřiky na benál ty rozebrat nejdou

vzal jsem iniekční stříkačku natlakoval vstřik, pustil elektriku a tak jsem zjistil že nefachčí, u toho tropera to nejde dát dolišty, tam ta lišta je trochu jinak nemá jištění,

pak jsem čistil, dal ještě sajrat proti karbonu + elektrika a ještě jednou ultrazvuk, pakzas prověřil stříkačkou s benálem a OK

těch vstřiků je hodně druhú některé práší, nebo čůrek, nebo stříkají bodově že jsou jištěné v určitém úhlu to je celá věda kterou se zatím učím :wink:


20.6.14, 08:04
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: ultrazvuková čistička
izoš mám a první úspěch,

megan občas nenatočil ale za deset minut zas chytl, mám ho čtrnáct dnů a dneska konečně snaha ale nechytl,

ani plivo ani jiskra

vypráskaljsem nejprve svíčky a kabely krásní čistota a nic, nechytl ani na startovací sprej

pak izošem snímač otáček a kontakty na řj motoru

startje to na brnk

je to takova moje zatím technologie ultrazvuku zvaná

čistota půl zdraví :oops:a


24.7.14, 19:48
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz