| Autor |
Zpráva |
|
Veteranista
Junior TW team
Registrován: 13.4.08, 13:19 Příspěvky: 6030 Bydliště: Těšnovice
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
stříška má být přišroubovaná, měli by v ní být zavity
_________________ Octavia 60 & Octavia 61 & 1000MB 67 & M22 1969 & 110LS 75 & 100L 75& M-B 200D 76 & F 127 77 & 120L 77 & 1203COM 80 & F 126p 86 & F 126p 87 & 125L(136L) 89 & O Corsa B 1996 &M-B 212D 98 &motocykly
|
| 3.7.14, 19:24 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
Aha, tak už to asi někdo předělával. Mě se zdálo divné, že to bylo zalepené až do těsnění zadního skla, tak jsem to musel uříznout i s těsněním. Ale nějaký náznak šroubů nebo matek tam je. Jsou tam díry. Ale všechno to je zalité tím lepidlem, takže asi budu shánět novou stříšku.
A pořád řeším, proč mám ty 5. vrata níže než ty původní. Ty boční fugy už jsem jakš takš srovnal, i když to není úplně ideální, pořád mám jednu fugu menší než druhou, ale dá se to. Ta krátká vzadu je hoodně velká, kolem 10mm. Někdo tady psal, že vypiloval díry v pantech. Ale jakto že ty původní dveře byly OK a tyhle jsou nízko? Že by ty starší typy měly trošku jinak umístěné díry na panty?
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 3.7.14, 19:49 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
varok píše: Jsem si všimnul, že mé fáčko, i přes to, že už mám originál výfuk i s Lambda sondou a přesto má jiný zvuk než ostatní favority. Může to být tím, že mám ten upravovaný motor? vačka změní zvuk 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 3.7.14, 20:33 |
|
 |
|
JannyMi
Registrován: 11.3.12, 08:34 Příspěvky: 1140 Bydliště: Michalovce
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
ja som vybral kat dal som dve stredove tlmiče a pri volnobehu to buble ako nejaka v8
_________________ PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8
|
| 3.7.14, 21:35 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Bych řekl, že šroubovanou tu stříšku měly až Feldy. Favority jen lepenou. Ale to by mohl lépe vědět Michalkatka.
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 3.7.14, 22:50 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
No v té mé jsou nějaké díry, ale vypadají, že v nich matky se závitem nejsou, jen holé ríry.
JardaS: ostřejší vačka prý v motoru není, nevím. Ale zase to začíná mít zátah dost vysoko, až kolem 3500-4000ot./min., tak úpravce Motor-Excel ji tam možná nedával, ale některý z předchozích majitelů možná.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 4.7.14, 05:07 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Vždyť tam máš vačku 136X, ta byla ze sériových snad nejostřejší.
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 4.7.14, 08:03 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
varok píše: JardaS: ostřejší vačka prý v motoru není, nevím. Ale zase to začíná mít zátah dost vysoko, až kolem 3500-4000ot./min., tak úpravce Motor-Excel ji tam možná nedával, ale některý z předchozích majitelů možná. jestli to ladili v ME a čepek si to vyrazil na hlavu tak tam na 90% je jiná vačka
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 4.7.14, 15:48 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
No mám na hlavě vyražené znaky podobné těm, co tady měl v avataru kdysy myslím Bitmap. Nevím, kdysy jsem mu psal dva maily, to mi odpověděl všechny možné úpravy. Prý mu pak mám zavolat, že mezitím najde papíry, že si to zakládají. Pak jsem mu za nějakou dobu volal, ale to otočil o 180° a tvrdil mi trošku něco jiného než bylo v mailu. V mailu byly úpravy hlavy, to je kanálky, snížená hlava, vačka, větší objem pomocí větších vložek válců a pístů. Když jsem mu potom volal, tak mi tvrdil, že jsou vyměněny pouze ty vložky válců, písty a hlava jen upravená kvůli těm větším válcům a pístům. Hlava jen líznutá asi o 0,4mm. Motor prý měl hrozně velkou kompres, nešel seřídit, tak prý musely trošku stáhnout písty na výšku, aby kompres zmenšili. Vačka prý zůstala původní, tak nevím.
No já to beru tak, že co vídám Fáva BMM, tak i když mají motor 50kW, nebo 40kW se vstřikování, pořád mají plus mínus stejný zvuk jako klasika Fáčko s karbecem nebo první BMM Feliny. To moje má takový dravější zvuk. Když jsem měl laděný výfuk, tak samozřejmě se zvuk změní, ale teď mám výfuk origo, ale zvuk úplně jiný.
Gokralík: vačku z motoru 136X? To byly Fáčka 50kW karbec ne? Nevím jakou měly vačku, ale ten můj typ by měl mít teroreticky 254/254°
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 4.7.14, 18:05 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Jsem se trošku přepočítal... Solitéry byly vlastně stříkačky, takže 136B.
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 5.7.14, 00:29 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
Ak to upravoval ME tak tam isto nebude žiadna seriova vačka.Najmenšiu možnu daval 264/258 ,na upravu na 60kW (tu som si kupoval aj ja).A na vyšší obsah motora daval isto ešte ostrejšiu.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 5.7.14, 08:18 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
Kolik má můj motor asi výkon, nebo spíše kolik měl po úpravách mi Čepek neodpověděl, že prý už neví. Chtěl jsem jen tak z legrace zajet na motorovou brzdu, ale když jsem zjistil cenu, tak jsem to vzdal.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 5.7.14, 15:29 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
Ahoj. Jednalo se o nějakou levnější úpravu Felicia BMM 1340,s úpravou jednotky a seriovou vačkou. Seriové neupravené ventily,upravené písty pro požadovaný KP. Bylo to v 7/99.
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 10.7.14, 07:57 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
Tak to by asi odpovídalo. Že to bylo v 99 roce to prý bylo upravováno. Čepek mi tvrdil, že vačka je seriová, hlava jemně líznutá asi o 0,4mm, upravená pro ty větší vložky válců a písty. Jsou asi i upravované kanálky, protože když jsem měnil těsnění na hlavě, pod sacím a výfukovým potrubím, jdou vidět sražené hrany kanálků, což v sérii myslím není. Jsou větší vložky válců a písty. Jednotka je chipnutá. Více jsem nevěděl. Takže je potvrzeno co mi říkal asi Čepek z Excelu. Takže Jardo děkuji moc za informace.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 10.7.14, 20:11 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: Varok- fávo Solitaire 94
A jenom se tak ještě zeptám mimo soutěž. Když je tam dá se říci jen základ. Sundám hlavu, zkontroluji v jakém stavu je motor, ventily, popř. opravím. Dalo by se ještě něco nahonit více? A kolik by tak mohl mít přibližně ten motor výkon? Znalci 
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 10.7.14, 20:15 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|