Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.10.24, 00:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde hned. 
Autor Zpráva

Příspěvky: 59
Příspěvek Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde hned.
Zdravím, nevím čím by to mohlo být, mám stovku na LPG a dneska mě nemile překvapila. První přestala dobíjet, rsp. dobíjí, ale málo, na volnoběh s vypnutými světly, nanejvýš pozičkami dobíjí, ale když zapnu i světla celkově a k tomu mám vozík už to dost klesne, nestačí to a řekl bychm, že se to tím snad i nějak pokazilo, už to tak nedobíjí, tohle bude zřejmě jen relé. Spíš ale je druhý problém a to, že nechce startovat na benzín, baterka byla nabitá, motor byl zahřátý s předešlé jízdy a nic... ani na x tý pokus, sytič, s plynem, vypuštění benzínu z okruhu, znova start a napumpování, ani náhodou, chytla až při přepnutí na LPG ale taky né startem klasickým, ale roztlačit na vyšší rychlost a jedničku, to chytlo okamžitě a jinak drží a jezdí suprově, bez problému půl tuny na vozíku, lítá jak drak, stovky kilometrů týdně, nejsou s ní problémy až na ty starty, to je peklo. Na ten benzín nechytá ani tlačením, ani přepnutím za chodu s přidaným plynem, zkrátka jede jen na LPG. Samozřejmě přimazávání má, abych to neodmlátil.


2.8.14, 21:09
Profil
Pspvek Reklama

   
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12123
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
No... zkusil bych zmerit prechodovy odpory v elektrice v hlavni vetvi mezi altikem, startérem a baterkou a uzemneni motoru. Muze to mit souvislost. Muze to bejt nejaka blbost, elektrika z altiku se muze nekde "ztrácet" a ze stejného duvodu to třeba při startovani ma slabou jiskru.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


2.8.14, 22:55
Profil ICQ YIM
karosář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4134
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
Leješ do toho sračky typu ethanol a pak se divíš.. :roll:

Že to nejede na benzin bude z největší pravděpodobností zapřičiněno tím, že nebude v karburátoru - stovkám se strašně rád zasekne jehlový ventil (shoď víčko karbu a uvidíš).

Že to nestartuje na plyn bude zaviněno buď nízkou kompresí (je možné že už ti ten plyn sežral ventilová sedla - ale já ti to říkal), popřípadě máš slabou jiskru lpg je na kvalitu zapalování dost háklivej (trochu bys tomu pomohl, kdybys nainstaloval indukčku ze š120 s předřadným odporem a samozřejmě uvést zapalování do top stavu) no a nebo to bude kombinace obého :)

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 437 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 252tk+1.3 MPi Kombi LPG 432tk
OctaviaII 1,9tdi 459tk


2.8.14, 23:02
Profil

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
No právě že na ethanol nejezdím, zkusil jsem jen ze začátku 20l 1:1 s N95, pak už jsem to nedal, protože spotřeba byla skutečně na 15 litrech. U LPG jsem nechal dát přimazávání kvůli ventilů, ono i roky než jsem to měl já, tak s tím prý jezdili na N95 bez te nahrážky olova. Ale tak ventily nejsou drahá věc i kdyby to bylo tím. Za 200,- sada výfukových i sacích.


3.8.14, 08:46
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12123
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
Nejde o ventily, jde o hlavu. Ale i tu sezenes, pasuje tam ze 105ky.

Jestli ti to nedobiji, zacni elektrikou a pripadne ještě zkontroluj ventilovy vule.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


3.8.14, 08:56
Profil ICQ YIM

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
Tak start už by byl vyřešen, komplet jsem rozebral karbec, filtrbox, vedení od palivového čerpadla, chytla napoprvé. Spíš bych teď potřeboval dát silnější altík, zkrátka to nestačí na to co tam mám vše a ještě chci přidat 340W měnič na 220, jelikož to často na cestách potřebuji, kor teď, když budu nejspíš jezdit pravidelně do Německa, baterku budu měnit za větší (jednu 12V autobusovou 1100Ah). Sedlo by tam něco silnějšího z jiných vozů? Jestli třeba nemá 120, Favorit nebo tak silnější a zároveň pasovalo do toho prostoru. Baterku budu dobíjet spíš doma, jednou za týden nebo dle potřeby, ta malá toho moc nevydrží, kor s vozíkem atd. a někdy jsou ty starty delší a jak příjde zima bude ještě hůř.


3.8.14, 21:42
Profil

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 88c5ed287a , https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 7834_n.jpg , https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 9248_n.jpg , https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph ... e=545317BB


Naposledy upravil aresx700 dne 3.8.14, 21:55, celkově upraveno 1



3.8.14, 21:44
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
zřejmě 70A magneton z felicie...

btw ta plovákovka je prázdná schválně?

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


3.8.14, 21:44
Profil

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
Jo, byl uzavřený benzínový ventil, při přechodu na plyn musí být prázdno. Ale stejně se mi zdá, že uzavírá příliš brzo. Jak jsem to ručně připustil (přechlastal) chytlo to okamžitě.


3.8.14, 21:59
Profil

Příspěvky: 14784
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
Jaký altík tam je teď, 35A jako mají š105 apod? To by možná stačil i klasický Favo altík 55A, ale musí být v hodně dobrém stavu. U toho akumulátoru je asi překlep, ne? 1100Ah akumulátor? :shock: Jaký tam je teď akumulátor a v jakém je stavu? Akumulátor 55Ah by měl stačit, popř. silnější, ale určitě bych tam necpal 110Ah, to by bylo spíše na závadu než k užitku.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


3.8.14, 22:18
Profil

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
Jo, tak přece jen byl, 180Ah to jsou. Známý to má ve 120tce a dobíjí občas klasicky ze zásuvky a prý není problém se starty. Stejně musím baterku hodit dopředu kvůli LPG bomby a na zimu je aspoň předek zatížen. Zkusím altík teda z té felicie, ten co tam je se fakt hodně hřeje a dostává zabrat, jednak ho nechci zničit, za druhé nestačí, tak ho schovám a dám tam jiný.


3.8.14, 22:40
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12123
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
Do nakladaku byvaji 160Ah, pokud vim (1100A bych videl mozna startovaci proud).

Není důvod davat vic nez 70Ah, i tak na tu baterku muzes pomalu i jezdit. Spis si dej do poradku to nabijeni. Je divny, ze se ti altik hreje. Mozna jenom nefunguje. Mam normalni 42A altik a chodi normalne, jezdim denne 6km tam a 6km zpatky a nemam vetsi problémy.

A ještě bych podotkl, ze když das tak velkou baterku do kurfu, tak v pripade nehody ti od ni a od kabelu spolehlive shori cely auto. Mel bys byt opatrny. Baterku dopředu... prosim... ale nejakou normalni.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


3.8.14, 22:51
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
i od normalni baterky ti shori auto... jak je to v kufru, tak se o plechy presekaji kabely a pri zkratu tam tecou takovy proudy, ze cokoliv tam bude okolo tak chytne jak papir... proc ji nedas dozadu nekam do motorovyho prostoru jak se to delalo u 742? Neni tam misto kvuli chladici?

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


3.8.14, 22:58
Profil

Příspěvky: 14784
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
Když je dobré dobíjení, tak i při kratší cestě to musí stačít dobít, pokud to člověk netočí při startování minutu. :shock: Už jsem takové viděl. Jestliže bude akumulátor třeba i 45Ah, dobíjení kolem 14V, tak si myslím, že i cesta kolem 10km v pohodě dobije.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


3.8.14, 23:13
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12123
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Škoda 100, nechce startovat, pouze roztlačením, to jde h
Crowack: Moc tezkej zadek. Idealni z hlediska setrvacnosti a vahy by bylo za predni napravou. Neznam kastli stovky tak dobře, abych tusil, jestli by to slo. Za docela bezpecny bych povazoval ji nacpat pod zadni sedacku, to by jit mohlo.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


3.8.14, 23:27
Profil ICQ YIM
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz