Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.10.24, 22:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Nadměrně se přehřívá od doby uvaření. 
Autor Zpráva

Příspěvky: 59
Příspěvek Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
Zdravím, musím řešit po několika tisících dalších Km nový a asi nejzávažnější problém. Š100L jsem půjčil známému a on mi ji uvařil asi na 140 stupňů, zkrátka ručička vyletěla uplně za 120, všiml si toho až mu to delší dobu smrdělo a kouřilo. Motor zadřený není, vše v pořádku, čekal až teplota klesne, jak byla kolem 70 vyjel a za 400m musel stát znova, opět vařila na 120, tak čekal znova ja jsem mezitím dojel znova se chladilo na 60 stupňů, dlouho se stálo ve stínu, ovšem za kilometr to stejně znova bylo na 110 stupních, naštěstí už doma. Nevíte teda někdo zda se nemohl vodní okruh ucpat, zda je to možné, voda ani potrubí moc horké nebyly, chladič je plný, mám tam kvalitní fridex - zelený, nikdy s tím problémy nebyly, naopak, nikdy jsem se nedosal nad 90stupňů a to jsem za 30° horka s tím tahal tunový náklad a vozík přes jeseníky až na Prahu a v pohodě bez vaření. Dnes sotva 24° bez nákladu a toto... Prosím o rady.


28.8.14, 16:16
Profil
Pspvek Reklama

   
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9432
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
odkouril tesneni pod hlavou cemu se divis ??

pokud to uvaril byla tam jeste vubec nejaka voda ?

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


28.8.14, 16:17
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
A doufat ze pouze tesneni pod hlavou..


28.8.14, 17:23
Profil
Junior TW team

Příspěvky: 6024
Bydliště: Těšnovice
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
140°C to nevěřím že hlava přežila

_________________
Octavia 60 & Octavia 61 & 1000MB 67 & M22 1969 & 110LS 75 & 100L 75& M-B 200D 76 & F 127 77 & 120L 77 & 1203COM 80 & F 126p 86 & F 126p 87 & 125L(136L) 89 & O Corsa B 1996 &M-B 212D 98 &motocykly


28.8.14, 17:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
tak tak, zřejmě nadměrná teplota zkroutila hlavu a modli se aby nebyl zborcenej i blok. Jak sundáš palici, přeměř přesahy vložek, jestli jsou vložky utopený, jsi v prdeli...
Btw jak se mu to podařilo to takhle pekelně uvařit, to mu spadl řemen?

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


28.8.14, 18:53
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12490
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
podla mna sa dezintegrovala vodna pumpa...

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


28.8.14, 19:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
Vody je hodně, plný chladič, to právě nikdo nechápe co to tak najednou. Muselo tam být víc jak 140, to těžko odhadnout, ručička zkrátka vystřelila okamžitě a byla na kraji ukazatele za 120. Dým prý z toho byl jak svině, až viděl v zrcátku a kouřilo od zadních sedaček tak si všiml. Blok je OK, zdeformovaného jsem nic nenašel, prohlížel jsem motor a celkově se zdá v pořádku a funguje taky normálně, startoval jsem to po 2 hodinách a projel na nízkých otáčkách asi 600m, krom toho, že se opět začala hřát a na tom kousku jsem byl ze 30stupňů na 80 jinak v klidu a jiný problém bych tam neviděl, chytla hned, nedře, počítám, že přetěsnit motor, ono stejně ty těsnění už stály všude za ho**o a byly gumové. Motor v ní není původní dle papírů, ale je to stovácký nebo z eMBéčka. Prozatím zkusím nalít nějaký ten sajrajt na vyčištění usazenin a kamene, vyměnit vodu, vypláchnout a když nepomůže tak to rozeberu na generálku.


28.8.14, 22:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11885
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Nic zbytečně nekupuj a nelej do toho. Prasklo těsnění pod hlavou, jak ti tady radili. Vyčištění chladícího okruhu ti nepomůže.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


28.8.14, 22:19
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
A ty si jako myslíš, že zborcenej blok poznáš pouhým okem bez sundání hlavy???
Seš asi tak trochu blázen... co ta pumpa, pumpuje vodu? Termostat není zaseklej?
Hlavu dolů, oměřit rovinnost, a změřit ty přesahy vložek!
Pokud se zbortil blok, i když znovu vymezíš přesahy vložek, za chvíli budou utopený znovu. Okem nic nepoznáš...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


28.8.14, 22:22
Profil

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
Jójo, už na tom pracuju, jen ty šrouby nechcou povolit, tak jsem to nastříkal čímsi na uvolnění a uvidím večer, pokud je blok atd v prdeli tak to složím nebo nějak to tam zaplácám uvnitř ať to nějakou dobu vydrží a budu s tím jezdit dál dokud se to uplně nerozpadne a pak tam vrazím motor z MBéčka ze stodoly. Pokud to bude dobré, tak jsem nakoupil komplet nové těsnění na motor a zprovozním. A přinejhorším kdyby ten motor z MBéčka byl taky nic moc tak tam fláknu ze 120cky z vrakáče.. Nebudu do toho cpát peníze. Ale já si myslím, že to bude v pořádku a bude stačit výměna, na tom motoru nejsou origo těsnění a někdo tam cpal nějaké gumky a pak to tak vypadá, z krytu ventilů doteď škrabu připálenou smradlavou gumu rozpraskanou v oleji.


29.8.14, 14:25
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12124
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
Kurvit ještě motor z MBcka?

A ty dotazy co tu pokladas .... co takhle si o tom nejdriv něco precist?!
Zlamal bych takovejm ruce, nez nechat opravovat 40 let stary auto.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


29.8.14, 14:51
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
Jó už na tom pracuju... Zjistil jsi už aspoň příčinu toho kolosálního uvaření? Na 600m aby vylezla teplota ze 30ti na 80 to nemůže být jen těsnení!!!
Jak hodláš měřit rovinnost hlavy?
Jak hodláš měřit ty přesahy?
Napřed si přečti toto! (O přesazích se pojednává od s. 27)

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


29.8.14, 19:13
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9432
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
a na motoru nikdy zadne gumove tesneni nebyva, muze tam byt motorovy silikon (vana,pumpa, atd), nebo treba korkove tesneni (viko ventilu), pod hlavou samo to spravne

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


29.8.14, 20:10
Profil

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
Tu příručku bych si taky rád počet, ale.v té kvalitě scanování je špatně čitelná a nehodlám luštit každé druhé slovo. Jeden mi radil rozebrat a uvidím. Rozebráno mám, sice bohužel ruply 2 šrouby v závitu, ale zítra to překvapení otevřu. Bude špatný, tak to vyměním. Jednodušší a rychlejší, než dávat dokupy šrot. Pro mě za mě chytrolíni vám ten motor z MBéčka klidně nechám, když některým o to tak jde. U nás jsou těch aut mraky po vesnicích v růzmých stavech... Ale já doufám, že to bude stačit přetěsnit, měřit to nebudu, nemám čím, zkontroluju okem a buď to bude hodně a poznám to a nebo to bude málo a pak bych v tom problém neviděl. Jeden děda z vesnice má taky stovku a to by člověk nevěřil, že jede a má technickou. Rezavá, přetíraná šedá, dýmí jak stará tatra, řve a stále jede. Myslím, že to na koleně nějak spichnu.


29.8.14, 23:00
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Nadměrně se přehřívá od doby uvaření.
Odkud jsi ty ignorante? Stavím se, a tu příručku ti budu předčítat před spaním když jseš takový střevo! Až to složíš, utopíš v tom prachy, díly kterejch už je málo a dokurvíš historickou techniku, která mohla roky sloužit, tak dobře ti tak!
Řekni mě ty kryple, co je na tomhle nečitelnýho, vždyť ten obrázek má rozlišení 2319x3443 bodů!
Proč sem vůbec lezeš, když si nenecháš poradit, připomínaná možná rizika ignoruješ, a stejně si to nakonec uděláš po svým? Zůstaň ve své stodole s tím tvým herberkem a sem nelez, akorát mě zvedáš tlak!

Jo, a ty šrouby co jsi zarval, ani nemusíš odvrtávat, ony tam nemusí být, na koleně se to nějak spíchne, bude to řvat, dýmit jako stará tatra ale pojede to... :roll:

Řekl bych tě aji třeba to, že rovinnost hlavy zkontroluješ kovovým pravítkem na průsvit, a přesahy se měří položením pravítka přes vložku a měřením spáry spárovejma měrkama, ale to by bylo opravdu házení perel sviním... chce se mi blejt...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


29.8.14, 23:11
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz