| Autor |
Zpráva |
|
škodař
Registrován: 21.1.07, 00:29 Příspěvky: 4693 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
ventYl píše: ved v pohode  110 na favorite na 4rke jazdim aj ja, ked predbieham, alebo chcem zrychlit trocha rychlejsie, nez lenivo  akurat to uz potom nechutne reve a bojim sa, ze z neho nieco odpadne  děda jezdí s favoritem na 5ku 45k/h a to fakt nekecám aj jednou táhl vozík v lešením hodil tak 5ku a chcíplo mu to 
|
| 25.7.07, 20:27 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
škodař
Registrován: 21.1.07, 00:29 Příspěvky: 4693 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
jinak peužiny z rapida doma mám jsou trochu unavený ale rapid stál celkem vysoko a tluče byli mněněný sice nevím gdy ale chovaj se dobře dybyz mněl zájem tak mi pošli soukromou zprávu moct tadykty témata nesleduju
|
| 25.7.07, 20:28 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
ventYl píše: ved v pohode  110 na favorite na 4rke jazdim aj ja, ked predbieham, alebo chcem zrychlit trocha rychlejsie, nez lenivo  akurat to uz potom nechutne reve a bojim sa, ze z neho nieco odpadne 
prosim ta, 110 je este aj na trojke v pohode 
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 25.7.07, 20:29 |
|
 |
|
Radic
Registrován: 19.5.07, 16:50 Příspěvky: 3202 Bydliště: Bánov (okr. Uh. Hradiště)
|
a kdyz sleduju to razeni...jel nekdo na 4ku v rapidu 140km/h? ja jo a je to mazec kdyz berc vedle v oktavce cumi jak ve 140ti jeste hazu dalsi kvalt  ale je skoda ze jen podle tacho. Takze tak ve 130ti realne.
_________________ Škoda 135 Rapid Ford S-max TDCi Volvo S60 AWDoff 2.4T Škoda 742 Forever Team Škoda TW Coupe Club
|
| 25.7.07, 22:26 |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
Radic píše: a kdyz sleduju to razeni...jel nekdo na 4ku v rapidu 140km/h? ja jo a je to mazec kdyz berc vedle v oktavce cumi jak ve 140ti jeste hazu dalsi kvalt  ale je skoda ze jen podle tacho. Takze tak ve 130ti realne.
Jels nekdy 50 na jednicku? To je taky hukot, pak se divim ze je motor v riti (ale to bylo jen jednou!!!)
To si zas nemel tolik otacek, jen asi 5500, ja tehda 7000  ale to byla fakt nutnost ...
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 25.7.07, 22:35 |
|
 |
|
Radic
Registrován: 19.5.07, 16:50 Příspěvky: 3202 Bydliště: Bánov (okr. Uh. Hradiště)
|
Matthes píše: Jels nekdy 50 na jednicku? To je taky hukot, pak se divim ze je motor v riti (ale to bylo jen jednou!!!) To si zas nemel tolik otacek, jen asi 5500, ja tehda 7000  ale to byla fakt nutnost ...
nutnost? 
_________________ Škoda 135 Rapid Ford S-max TDCi Volvo S60 AWDoff 2.4T Škoda 742 Forever Team Škoda TW Coupe Club
|
| 25.7.07, 22:39 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Radic píše: a kdyz sleduju to razeni...jel nekdo na 4ku v rapidu 140km/h? ja jo a je to mazec kdyz berc vedle v oktavce cumi jak ve 140ti jeste hazu dalsi kvalt  ale je skoda ze jen podle tacho. Takze tak ve 130ti realne.
Pokud máš převod 3,9 tak reálná rychlost na upraveným motoru kterej 4ku vytáhne do 6000 bez problémů, je 160 km/h takže tvých 140 není zase až tak nemožných. Samotná 4q šáde vycházela při 5500 nebo 6000, teď už si to přesně nepamatuju kolik ot/min ale šla na skutečných 160, takže 5q i když má 4ku kratší tak ale s převodem 3,9 to zvládne taky.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 25.7.07, 22:39 |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
Radic píše: Matthes píše: Jels nekdy 50 na jednicku? To je taky hukot, pak se divim ze je motor v riti (ale to bylo jen jednou!!!) To si zas nemel tolik otacek, jen asi 5500, ja tehda 7000  ale to byla fakt nutnost ... nutnost? 
Predjet kropici vuz kerej jel asi 5km/h a proti jela auta, tak to chtelo rychlou akci 
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 25.7.07, 22:40 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
Matthes píše: Jels nekdy 50 na jednicku? To je taky hukot, pak se divim ze je motor v riti (ale to bylo jen jednou!!!) To si zas nemel tolik otacek, jen asi 5500, ja tehda 7000  ale to byla fakt nutnost ...
50 ne jenom 40 při rabání a pak jednou 80 na dvojku 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 26.7.07, 21:45 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
Sadra17 píše: Matthes píše: Jels nekdy 50 na jednicku? To je taky hukot, pak se divim ze je motor v riti (ale to bylo jen jednou!!!) To si zas nemel tolik otacek, jen asi 5500, ja tehda 7000  ale to byla fakt nutnost ... 50 ne jenom 40 při rabání a pak jednou 80 na dvojku :roll:
ono pri cca 60 na dvojke a 90 na trojke som mal kvoli skrivenej prirube karburatora na 105ke taky fasa efekt, ze motor zacal kvilit, takze zvonku to vyzeralo, akokeby sa prave rozbehlo turbodmychadlo :D
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 1.8.07, 11:00 |
|
 |
|
Martin 007
Dezertér
Registrován: 19.11.06, 17:11 Příspěvky: 12402 Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
|
_________________ Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš. Zakládající člen Coupé clubu TW Škoda 743 Forever Team Člen klubu ostrých motorů TW
|
| 1.8.07, 11:06 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
Martin 007 píše: ono pri cca 60 na dvojke a 90 na trojke som mal kvoli skrivenej prirube karburatora na 105ke taky fasa efekt, ze motor zacal kvilit, takze zvonku to vyzeralo, akokeby sa prave rozbehlo turbodmychadlo :D " Turbomotor do Vaši škodovky " :D :D :D :idea:[/quote]
par ludi som na to nachytal :) ze aha, pocujes? rozbehlo sa turbo. ty vole, ty mas turbo? fasaaaa :))) ale boli to technicke lamy samozrejme :D
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 1.8.07, 11:40 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
Matthes píše: Radic píše: a kdyz sleduju to razeni...jel nekdo na 4ku v rapidu 140km/h? ja jo a je to mazec kdyz berc vedle v oktavce cumi jak ve 140ti jeste hazu dalsi kvalt  ale je skoda ze jen podle tacho. Takze tak ve 130ti realne. Jels nekdy 50 na jednicku? To je taky hukot, pak se divim ze je motor v riti (ale to bylo jen jednou!!!) To si zas nemel tolik otacek, jen asi 5500, ja tehda 7000  ale to byla fakt nutnost ...
50 na jednicku..... me to slo s jedinym motorem - vylagrovanou 110R bez vetraku.
140 na 4ku..... nase 130ka udelala i pres 140. A to razeni dalsiho qaltu pri 140ti je vazne sranda.  Taky sem to delaval.
Jinak dostatecne presny zjednoduseny vypocet rychlosti pro 165/80R13 a 5000ot/min je v=568/i
pricemz i je celkovy prevod, tzn. prevod kvaltu krat prevod diferaku.
Priklad: pro 4ku na 5Q/3,9 to je 568/(1.08*3.9)=135km/h, to znamena ze otacky pri 140ti jsou pak 5000*(140/135)=5185ot/min.
Na to aby 130ka tahla slusne do 5200ot/min staci slicovat saci potrubi a vylestit. Zadnej problem.  Jde jenom o to mit motor v cajku a mit to srdce ho podrzet pod parou.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 1.8.07, 12:13 |
|
 |
|
RikerCZ
Registrován: 17.1.08, 18:09 Příspěvky: 6
|
 no koukam tady je radost si cist vase prispevky
ja jako zaprisahly rapidar nemuzu neprispet nejakym dodatkem.
No ja se svym rapidkem je to teda 130 motor a velice se o nej staram (sice bez uprav zatim)
na 4ku s nim taham 120 tak pri 4500ot a jinak po rovince na 5ku si s tim svitorim tak tech 150.
Jinak pri normalni jizde tak pri tech 80 tak hazim tu 4ku jak uz takdy nekdo zminoval.
Tohle auticko si proste nemuzu vynachvalit. Jen bych taky poteboval trosku upravit podvozek
protoze to je jak lod na vlnach trochu
|
| 17.1.08, 18:18 |
|
 |
|
Martin 007
Dezertér
Registrován: 19.11.06, 17:11 Příspěvky: 12402 Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
|
RikerCZ píše: :lol:  no koukam tady je radost si cist vase prispevky ja jako zaprisahly rapidar nemuzu neprispet nejakym dodatkem. No ja se svym rapidkem je to teda 130 motor a velice se o nej staram (sice bez uprav zatim) na 4ku s nim taham 120 tak pri 4500ot a jinak po rovince na 5ku si s tim svitorim tak tech 150. Jinak pri normalni jizde tak pri tech 80 tak hazim tu 4ku jak uz takdy nekdo zminoval. Tohle auticko si proste nemuzu vynachvalit. Jen bych taky poteboval trosku upravit podvozek protoze to je jak lod na vlnach trochu
Švitoří...to je krááásnéééé
Podvozek udělej stojí to za to...GO vlečky a přitvrzení + snížení a mazec
Jo jinak vitej mezi námi 
_________________ Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš. Zakládající člen Coupé clubu TW Škoda 743 Forever Team Člen klubu ostrých motorů TW
|
| 17.1.08, 18:28 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|