Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.10.24, 10:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko 
Autor Zpráva

Příspěvky: 6
Příspěvek Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko
Zdravím, mám problém s felícií 1.6, 1998. Většina startů co mám jsou ukázkové, stačí ťuknout a motor jede. Čím dál více se mi ale stává, že dříve hlavně s horkým, teď už častěji i s poměrně, nebo úplně studeným motorem, startuje docela těžko. Buď naskočí po delším točením (2-4s) a moc se mu nechce (startuje jako kdyby postupně), nebo až na podruhé a stejně špatně. Občas mě to zaskočilo, třeba když vypínám motor na železničních přejezdech, apod. Zdá se mně, že to je víceméně náhodné a rozdělil bych to tak 20 špatných startů : 80 normálních startů. Na felicii jsem měnil svíčky (Denso W20TT), za původní BOSCH, nic se nezměnilo. Potom je měněn olej, olejový filtr a vzduchový filtr a čištěna klapka. Volnoběh taky v pořádku, s tím problém nemám.

VAG mi ukazuje chybu

01249 - Vstrikovaci ventil valce 1 (N30)
31-10 - preruseni n.zkrat na kostru - Sporadicky

a co jsem podle příručky kontroloval hodnoty na volnoběh, tak se psanému normálu vymykaly akorát hodnoty - střída signálu pro řízení nastavovače škrticí klapky (cca 40-45% místo 20-37 v příručce) a střída signálu pro řízení ventilu nádobky s aktivním uhlím.

Taky naposledy při jízdě, kdy jsem testoval hodnoty teploty ve vagu se stalo, že auto při vyšších otáčkách (cca 4500 na 4) jako kdyby na 1-2s ztratilo trošičku tah, nebylo to nic velkého, běžně bych to možná ani neřešil, ale v tomhle případě to může třeba nějak pomoct.

Vím že to bude asi takhle těžké naslepo hádat, ale co by to mohlo být a má smysl měnit ? Mohl by to být palivový filtr, čerpadlo, zapalovací kabely, nebo něco jiného ?

Díky všem za rady.


14.9.14, 01:44
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko
začni novým palivovím filtrem

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


14.9.14, 10:08
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko
ten vstřikovací ventil 1249 to je zadrbaná klapka v karbecu, zjisti vagem jaký má klapka úhel když jen zatočíš klíčkem,


má být 4 AŽ 6 a jak je přes 12 budeš mít po čistění potíže



pak si na zkoušku prohod baterku,


14.9.14, 12:47
Profil

Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko
Klapka byla někde kolem 5, takže v tom asi problém nebude. Čeho jsem si teď ale všiml, jsou vysoké otáčky hned po studeném startu (1000-1200), po zahřátí se to srovná na konstantních cca 800. Je to normální chování ?


14.9.14, 14:38
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko
To by mělo být normál.... Taky zkoukni kable ke svíčkám a palec.... Ten pal. filtr je samozřejmost, změř tlak paliva....

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


14.9.14, 21:09
Profil

Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko
Díky, co nejdřív vyměním filtr a podívám se na ty kabely, palec a potom se tu ozvu co a jak.


14.9.14, 22:52
Profil

Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko
Tak jsem vyměnil palivový filtr, auto jede o poznání líp, ale problém to nevyřešilo. Zkusil jsem ale proměřit baterii, a co jsem zjistil, že při volnoběhu a všem zapnutém (dálkové,mlhovky,topení na max, vyhřívání, rádio...) napětí začalo pomalu klesat (z cca 14v), až jsem se po pár minutách běžení na volnoběh dostal k nějakým 12.1 - 12.2 (potom jsem to raději chcípl), což si myslím že na napětí při dobíjení není moc dobrá hodnota. O baterce vím, že je trochu starší, tak jsem tam zkusil dat relativně novější batérku od rodičů a dělalo to to samé. Přijde mi to, jako by se alternátor začal po chvilce unavovat, nebo se zhoršovalo jeho fungování při zvyšování teploty. Hned jak volty klesly k 12.1 a vypnul jsem motor, tak jsem zkusil hned znovu nastartovat a šlo to k mému překvapení bez problému. Při zapnutém třeba jen rádiu a zapnutými světly je to o něco lepší, ale dá se vypozorovat taky pomalé zeslabování napětí při nabíjení, takže po pár ujetých kilometrech se to blíží třeba i 13v.

Mohlo by to byt nějakou souvislost ? Bude vadný alternátor ?


24.9.14, 15:09
Profil

Příspěvky: 143
Bydliště: Kaznějov
Příspěvek Re: Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko
Baterka na to může mít vliv. U mý feldy se před lety dělo to, že studený motor nastartoval dobře, ale když jsem ujel krátkou vzdálenost, třeba 0,5 km a motor vypnul, tak potom se mu nechtělo. Bylo nutný přidat při startu plyn. Výměna aku to odstranila a přitom ta stará točila subjektivně dobře.

_________________
Je: Fabia combi 1,4 TDI 2008, Polo 1,2 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 2002


24.9.14, 15:28
Profil

Příspěvky: 924
Bydliště: PN
Příspěvek Re: Felicia 1.6 - někdy startuje na ťuk, někdy těžko
skontroluj najprv silové spoje, na štartéri, na altíku, na baterke, kostrenie altíku, ... niekde môže byť prechodový odpor. ak by boli spoje OK tak zrejme altík dosluhuje :?

_________________
Felícia 1.9D
Golf IV 1.9TDi - ALH
Leon MK1 1.9TDi - ASV


24.9.14, 16:22
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz