Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27.10.24, 07:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 VYŘEŠENO: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO 
Autor Zpráva

Příspěvky: 122
Bydliště: Příbramsko
Příspěvek VYŘEŠENO: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Zdravím všechny,

prosím o pomoc s odhalením příčiny pískání/cvrlikání z motorového prostoru mojí Felicie (rok 2001, motor 1.3 50 kW, bez klimy, bez serva), přidávám video.

Zdá se mi, že zvuk jde od vodní pumpy. Ta byla před dva a půl rokem vyměněna (jasně že to neznamená, že by se nemohla rozbít zase...).

Zvuk se neobjeví hned po nastartování, ani když motor vytočím na volnoběh trochu do otáček. Po rozjezdu to začne rachotit a ozývá se to pak už i na volnoběh (jak je vidět na videu). Po ohřátí motoru zvuk utichne. Taky mi přijde, že těsně kolem dvou tisíc otáček má motor (i teplý) nepříjemnou rezonanci.

Díky za nápady a postřehy.


_________________
Getz 1.1i (2007), Felicia 1.3 MPI 50kW (2001), LPG


Naposledy upravil jenikk dne 22.10.14, 16:39, celkově upraveno 1



6.10.14, 09:36
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 947
Příspěvek Re: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Ahoj, zkus sundat řemen a zatočit zvlášť alternátorem a vodní pumpou. Jedno z toho bude mít v háji ložiska. To je můj typ. :wink:

_________________
Škoda 105GL r.v. 1981( nabouráno jedním magorem chystá se náhrada)
Škoda 136GL r.v.1989 Oranžák, po částečné rekonstrukci
Škoda forman PLUS r.v.1994 135B
Škoda Fabia 1.4MPI r.v. 2001
Ford Transit 2.2 TDCI r.v. 2008


6.10.14, 11:12
Profil

Příspěvky: 924
Bydliště: PN
Příspěvek Re: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
najprv zhoď remeň a naštartuj, tým sa uistíš že motor je OK nerobí to on. potom je tam jedine altík alebo pumpa. áno vyzerá to na ložisko :wink: potom potoč rukou, či pojde lahko alebo ťažko a zisti či je to altík alebo pumpa. pohneme sa ďalej :mrgreen:

_________________
Felícia 1.9D
Golf IV 1.9TDi - ALH
Leon MK1 1.9TDi - ASV


6.10.14, 14:48
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Tohle si musíš zjistit sám, jak je psáno od kolegů. Mě tyhle videa vždycky připomenou situaci, kdy pacient volá doktorovi, že mu není dobře, doktor řekne "zakašlejte do sluchátka", tak pacient zakašle a doktor řekne, že je to zápal plic. Tak tady je to podobné :P

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


7.10.14, 05:11
Profil

Příspěvky: 15104
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Jak již bylo psáno, podle videa těžko soudit s určitostí. Ložisko, ať už v alternátoru nebo vodní pumpě, to být skutečně může. Ale taky nelze vyloučit že se jedná jen o opotřebený řemen prokluzující na řemenicích. Chce to řemen sundat, rukou zkusit zatočit vodní pumpou i alternátorem zda neuslyšíš/neucítíš v jejich chodu cosi divného. Pokud ne, zkus jen krátce nastartovat motor aby se 100% vyloučila možnost toho, že píská něco přímo z vlastního motoru (nepravděpodobné) a pokud to bude OK slož to s jiným řemenem a uvidíš. Pokud to bude pískat stále, víš s určitostí že se jedná o alternátor nebo vodní pumpu.

Náhodou značku tý vodní pumpy nevíš?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


7.10.14, 16:23
Profil

Příspěvky: 122
Bydliště: Příbramsko
Příspěvek Re: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Ahoj a díky,

pumpa bohužel čína (myslím že starline), když se to dělalo měl jsem napnutej rozpočet. Ale má najeto tak do 20 tis. km, jestli se po takhle krátký době rozsypala, to mě potěš...

Dnes jsem zkoušel sundat řemen, ale nepodařilo se mi povolit spodní uchycení alternátoru. Tak to dám asi do servisu. Šemiku nevíš o někom spolehlivým v našem okolí (P. 4/5)? Já to vozím na až na Prahu 8 na Harfu , ale tam na mě budou mít čas bůhví kdy :(

_________________
Getz 1.1i (2007), Felicia 1.3 MPI 50kW (2001), LPG


7.10.14, 18:57
Profil

Příspěvky: 924
Bydliště: PN
Příspěvek Re: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
nepodarilo sa povoliť ? akože nebol prístup či šrob bol zarezlý ? :mrgreen: nedávno som ho povoloval, očkový klúč, no pretáčal sa a tak som musel vopchať ruku pod altík nejako :roll: a zo 17 klúčom som to podržal a chvalabohu išlo to :) alebo gola možno, záleží čo zavadzia ale k tomu spodnému je zlý prístup, no nejak sa to dá

_________________
Felícia 1.9D
Golf IV 1.9TDi - ALH
Leon MK1 1.9TDi - ASV


7.10.14, 20:24
Profil

Příspěvky: 15104
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Kdybych na tom nebyl časově teď tak špatně, mohli jsme se na to podívat společně :( Co se týče Prahy 4 znám zde jeden servis (ale jen z doslechu, nikdy jsem tam nebyl - ovšem s kladnými referencemi) který je docela kousek od Tebe pokud stále bydlíš nahoře za OMV, konkrétně http://www.jscar.eu/

Osobně, pokud něco nestíhám udělat sám, využívám servis pana Pejcela http://www.zivefirmy.cz/pej-var_f1061135 , ale to jsou už Záběhlice.. Byl jsem tam však vždy zcela spokojen.

Pokud je pumpa Starline je opravdu klidně možné že je KO. Mám-li správné informace, Starline jako takový nic nevyrábí. Pouze přebalují výrobky jiných firem, takže pod značkou Starline můžeš koupit díl od renomovaného výrobce za směšnou cenu nebo totální čínský šmejd, záleží na tom co obchoďák Starline sežene na trhu nejlevněji.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


8.10.14, 14:53
Profil

Příspěvky: 122
Bydliště: Příbramsko
Příspěvek Re: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Šemiku díky, zkusím to v té Lhotce. Sice jsem se přestěhoval, ale asi jen o jeden km :-) Takže to mám blízko. Dám pak vědět pro zajímavost, jak to celý dopadlo.

_________________
Getz 1.1i (2007), Felicia 1.3 MPI 50kW (2001), LPG


8.10.14, 15:50
Profil

Příspěvky: 122
Bydliště: Příbramsko
Příspěvek Re: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Pokud by to někoho zajímalo, tak je to pumpa. Pro zajímavost, byla měněná přesně před dvěma roky (smůla pro mě, bohužel doslova o pár dní mi utekla možnost reklamovat díl...). Doporučuju všem vyhnout se levným čínským čerpadlům, stejnou chybu už neudělám. Objednám Hepu nebo Meyle.

_________________
Getz 1.1i (2007), Felicia 1.3 MPI 50kW (2001), LPG


22.10.14, 16:38
Profil

Příspěvky: 924
Bydliště: PN
Příspěvek Re: VYŘEŠENO: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
to je tak nastavené, dva roky +- pár dní :roll: veru takýmto harabudám by som sa radšej vyhýbal pokial sa jedná o dôležitejšie časti, čo pumpa je :wink:

_________________
Felícia 1.9D
Golf IV 1.9TDi - ALH
Leon MK1 1.9TDi - ASV


22.10.14, 18:37
Profil

Příspěvky: 15104
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: VYŘEŠENO: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Dobře že je závada zjištěna, byl jsi v tom servisu co jsem psal výše nebo někde jinde?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


23.10.14, 15:37
Profil

Příspěvky: 122
Bydliště: Příbramsko
Příspěvek Re: VYŘEŠENO: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Ahoj, byl jsem v tom JSCaru. Menší servis, dobrý jednání, akorát tam mají hodně nabitej program, takže se tam dlouho čeká. Včera jsme se domluvili, že mi tam objednají pumpu Graf a termín mám v listopadu. Podle techniků akutně nehrozí, že by čerpadlo umřelo, budu jim věřit a s autem do tý doby jezdit. Cena za pumpu + drobnej materiál + práci bude asi 2,5 tisíce. Za demontáž/montáž řemenu a odhalení závady nechtěli nic (s tím že tam to auto teda pak nechám opravit).

_________________
Getz 1.1i (2007), Felicia 1.3 MPI 50kW (2001), LPG


24.10.14, 11:50
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: VYŘEŠENO: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Tak jsem schválně koukal na net na ceny toho čerpadla Graf pro feldu 1.3 a prodává se za cca 900-1000 kč. Drobný materiál může být tak těsnění pod pumpu a max. nějaký nový pásky na hadice chlazení. Materiál tak za 100 kč. Vzhledem k tomu, že je to práce tak na 2 hodiny, tak to mají z toho docela vejvar.... To už se nedivím, že za zjištění problému nic nechtěli, když to tam dáš na opravu. Hodinová sazba jak v autorizovaném servise, kde by ti to udělali pravděpodobně za stejnou cenu.........

edit: odkaz http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... adlo-pa691

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


24.10.14, 18:47
Profil

Příspěvky: 122
Bydliště: Příbramsko
Příspěvek Re: VYŘEŠENO: divné zvuky z motoru Felicia 1.3 - VIDEO
Jo, ale tak to v servisech chodí, nemá cenu kvůli tomu fňukat. Když bych to dal jinam, nepomohl bych si.

_________________
Getz 1.1i (2007), Felicia 1.3 MPI 50kW (2001), LPG


Naposledy upravil jenikk dne 24.10.14, 19:37, celkově upraveno 1



24.10.14, 19:35
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz