Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23.10.24, 14:41



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Blikajúca kontrolka oleja 
Autor Zpráva
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Viky píše:
Jestli tam někdo nalil Paramo 15W40 tak uz tenkrat moc dobře vedel proc. Takhle hustej se tam normalne nedava.

15W40 je ve Felicii normálka, to ještě nemusí nic znamenat.


8.2.15, 12:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12125
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
.... ja byl presvedcenej ze do MPi je uz predepsanej 10W40.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


8.2.15, 12:56
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
taky ze jo, ale 15ctku normalne sezere...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


8.2.15, 15:30
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Na 15W40 se jezdí normálně.....

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


8.2.15, 16:50
Profil

Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Takže dneska som sa na to bol kuknúť, hneď som kukol olej v akom stave je bol 1 cm nad hornou ryskou a bol cítiť po benzíne, tak som nasledne pozrel vodu a na hladine bola mastnota, takže som našiel ďalší problém a to prdnuté tesnenie pod hlavou.
Odkryl som víčko a naštartoval, ozvalo sa klepanie a cez víčko nebolo vidno ani kvapku oleja takže je už aj chytená kľukovka.
Dospel som k záveru, že musím zhánať nový motor, a keď nový motor tak sa už musí pripojiť aj spojka s prevodovkou, kedže z nej kvapká olej a počuť synchrón.


8.2.15, 18:55
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9433
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
takze druhe auto to jisti

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


8.2.15, 19:01
Profil

Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Radšej by som šiel touto cestou, len v rodine nikoho môj názor nezaujíma. :cry: ale to už nie je otázka na vás.
Ďakujem všetkým za pomoc


8.2.15, 19:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
záleži, co si zvládneš udělat sám... pokud nemáš love a neco dovedeš, zežeň jiné motór i ze spojkó (pokud teda s ni neco je) a vsuň ho tam. Že prevodovka kvapká a počut synchrón na to ser, jede to furt ne? Sem tam do ni cmrndneš trocha oleja aby nešla nasucho a jedeš.
Pokud seš levé jak turecká šavle a musel by tě to někdo dělat, tak se na to radši vykašli, a rovnó to pošli do vysoké pece... :)

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


8.2.15, 19:27
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Motor je mrtvej,ale motorů je všude mraky,spojka je to nejmenší...to oprav....

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


8.2.15, 22:43
Profil
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Něco mi tu nesedí:
Prvně byla hladina oleje v normálu.
Pak bylo dolito pár deci oleje.
Nakonec bylo oleje 1cm nad rysku maxima.
To jsou tak 2cm celkem.
Ale o tom že by zmizela voda ani slovo, přitom 1cm ve vaně je odhadem litr...

Je v oleji opravdu voda?

Nesedí mi ta rychlá smrt motoru. U stodvácy mi u jednoho motoru běžně problikávala kontrolka oleje a nalítal jsem s tím desetitisíce kilometrů aniž by se motoru cokoliv stalo, u dalšího motoru jsem jezdil dvě sezony s vodou v oleji a motor pořád žije...

A ještě pár poznámek.
Že je mastnota ve vodě ještě neznamená že jde voda do oleje a naopak, těsnění se projevuje různě.
Že není pod víčkem oleje vidět olej na první pohled neznamená že nemaže, přímo pod víčkem je kryt vahadel, aby olej nešel víčkem ven při otevření.
Na klepání záleží odkud jde, zda je na klice, ojnici, nebo jinde.

Vylil bych olej a zjistil zda je v něm voda. Sundal bych vanu a prověřil olejové čerpadlo, regulátor tlaku oleje, olejový filtr. A pak bych soudil...


9.2.15, 02:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
súhlasím s Fatalom, tiež by som neveril v takú rýchlu smrť, tie motory si nechajú veľa a umierajú pomerne pomaly, a tie zvuky a dymové efekty...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


9.2.15, 15:12
Profil

Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Takže k oleju, mával som ju bežne na hornej ryske čiže po maximum, voda mi mizla asi od celej doby ako auto mám ale len po minimum na nádobke, tak som sa spoliehal že niekde vyteká, keďže mi olej nepribúdal, divné zvuky mal ten motor už pár mesiacov, ale žiadne dymenie, strata výkonu, proste nič z tohoto. Vodu v oleji som nespozoroval iba to že som mal ten biely maglajz na víčku ale to som pripisoval krátkym zimným jazdám.
K tej osudnej jazde, mojou chybou som sa musel rýchlo zrýchliť takmer z nuly na až na 90 kvoli okolnostiam, (ale tento motor to absolvoval 2-3 krát do týždňa, pretože som aký som a nikdy ani mazanie nebliklo) a po pár kilometrov to začalo, pomale blikanie až k takmer stálemu svieteniu kontrolky a od slabého blikania až domov som zašiel cez 50 kilometrov, čo je podľa mňa ak išiel s obmezením mazáním úctihodný výkon, to auto mám celkom rád, nikdy ma nenechalo nikde vysieť aj keď som musel zmeniť ciel cesty, nikdy som nemusel riešiť odťahovku ........

A k tomu pozretiu, no s tým mám problém ohľadom toho že bývam v paneláku na sídlisku (kto tak býva viem o čom hovorím) k najbližšiemu dvoru kde by som mohol auto odstaviť to mám okolo 15 km a neviem či by to už zvládlo.
Poslednú jazdu som chcel urobiť k mechanikovi ktorý by prehodil motor, a aj to neviem či to zvládne keďže je to podobná vzdialenosť, ale to by som sa už poistil ......


9.2.15, 18:06
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Skús druhé čidlo tlaku oleja.Ani mne sa to nezdá,žeby tak rýchlo odišiel.Problém môže ešte robiť aj pretlakový ventil,alebo zblbnutý olejový filter.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


9.2.15, 20:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 17
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Zdravím po dlhšej dobe pridávam info. Behom víkendu sme sa do toho pustili, chceli sme vymeniť tesnenie pod hlavou, lebo skúsenejší odo mňa usúdili že to nebude kľuka ale tesnenie pod hlavou, takže sme zhodili hlavu, ale tesnenie sa nezdalo byť poškodené ale predsa sme ho vymenili, následne sme ho zložily ale kontrolka opäť blikala, takže vaňa dolu a to čo sa nám ukázalo bolo takmer neuveriteľné, na sitku bola 0,5 cm hrubka zatvrdnutého sajrajtu takže príčina odhalená, po zložení problem z blikajúcou kontrolkou vyriešený. No nevyriešil sa problém klepania, a prejavuje sa pri voľnobehu za studena aj keď pridám plyn, búchanie sa iba prehluší hlukom z motora, klepanie sa prejavuje aj na zohriatom motore. Zhodli sme sa že klepot/buchot ide z vnútra motora, nie od ventilov. Keď sme mali hlavu dole valce sa nezdali byť nijako poškodené ani poškriabané.....


15.2.15, 14:52
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Blikajúca kontrolka oleja
Ako som písal v prípade fabie-zasratý kôš.Robili ste aj rozvody?Ventily nastavené?Klepať môžu aj piestne čapy,ojnice,kľuka.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


15.2.15, 16:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz