Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.10.24, 20:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 tažné zařízení u htp 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
si vem mladý kluk krosí po poli na pinckovi měsíc mu je 15 a benga ho přitáhnou fotrovi že má za něj zaplatit 26,OOO :roll:


4.4.15, 12:49
Profil
Pspvek Reklama

   
rejpal

Příspěvky: 18249
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
Nepřitáhnou, pole není pozemní komunikace.


4.4.15, 13:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
polní cesta jo stejně z toho pole musíš na cestu,

jinak tady si benga dlají co chtějí, možná jsem psal v lednu jsem vyjel na hlavní silnici a uviděl v dáli benga, zrovna jsem to otoči přijel domů zamkl a byl v dílně, benga přijeli na můj pozemek který vlastním, a že mě mají na kameře at jim dám řidičák a budu dýchat, dal jsem jim řidičák dýchl a jeli do prdele, :oops:


4.4.15, 14:30
Profil
rejpal

Příspěvky: 18249
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
Dle mého názoru není polní cesta pozemní komunikace ve smyslu Zákona o provozu na pozemních komunikacích (viz např. §27/1/n nebo §2/w).
Že si u vás policisté mohou dovolit všechno je prostě špatně. Možná tě mají na kameře, ale pochybuji že mohou vstupovat na soukromý pozemek bezdůvodně.


4.4.15, 15:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
21lucas píše:
sem to blbe napsal - kdyz ma vozejk nad 750 kg musi byt E
do 750 staci klasika


Ale.
Muzes i nad 750kg pokud hmotnost soupravy nepřevýší 3500kg a auto to dle TP dovolí.
Nad 750kg s celkovou hmotností soupravy do 4250kg s Bečkem + rozšíření dle harmonizačního kódu 96


Jinak HTP a vlek je úplně v pohodě. Horší to je když se tahá vlek s vysokou plachtou.


4.4.15, 16:29
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
davide dostal bys tak pokutu 26,OOO min a rok zákaz řízení

Souprava tedy může mít následující složení: skupina B motorové vozidlo 3 500 kg + přípojné vozidlo až 750 kg = jízdní souprava 4 250 kg (ve všech uvedených případech se jedná o maximální přípustnou hmotnost).


4.4.15, 17:21
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
B + E to je ještě větší kocorkov

Řidičské oprávnění skupiny B+E opravňuje podle § 81 odst. 10 zákona o silničním provozu k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla uvedeného v odstavci 4 a přípojného vozidla, pokud nejde o jízdní soupravu podle odstavce 4 písmeno c). Po převedení do normálního jazyka to znamená následující. V rámci řidičského oprávnění B+E můžete řídit motorové vozidlo, k jehož řízení postačuje skupina řidičského oprávnění B, přičemž k němu můžete připojit přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nad 750 kg. Odkaz na odstavec 4 písmeno c) v cit. ustanovení je nutno chápat tak, že v případě řidičského oprávnění skupiny B+E neplatí omezení maximální přípustné hmotnosti soupravy do 3 500 kg.


4.4.15, 17:28
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
Miloši nehnevaj sa,ale trepeš teraz somariny s tymi policajtami.Ani do tvojho dvora nemôžu vojsť,pokiaľ by sa nejednalo o neodvratne odvratenie trestného činu (a priestupok nieje trestný čin),alebo života ohrozujúceho skutku-to je tá nutná obrana a krajná núdza.Dalej nedotknuteľnosť obydlia ako takého reiši aj zákon a ústava.Po dalšie:V prvom rade by som chcel vidieť ten videozáznam,na ktorom bude jasne vidno že auto je tvoje,a riadiš ho ty,tj viditeľná špz,alebo tvoja tvár,ak neexistuje,poprosím pekne o opustenie súkromného pozemku.Ak je na nej vidieť iba striebornú oktaviu ako ide do tvojho dvora,tak isto.Podalšie,vodičák by som im neukázal,na to nemajú žiadny nárok,pretože nevykonávajú cestnú kontrolu,maximálne tak občiansky preukaz,a fúkanie by som odmietol,pretože som nešoferoval a doma môžem byť naliaty jak vôl,nachadzal si sa na vlastnom pozemnku,a nespáchal si žiadnen priestupok,alebo trestný čin.Pri blbých otázkach by som si pekne opýtal ešte povolenie na domovú prehliadku,čísla odznakov policajtov,vyhotovil si najlepšie videozáznam celej tej ich kváziakcie a sťažoval sa a sťažoval sa.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


4.4.15, 17:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
slovacek.milos píše:
davide dostal bys tak pokutu 26,OOO min a rok zákaz řízení

Souprava tedy může mít následující složení: skupina B motorové vozidlo 3 500 kg + přípojné vozidlo až 750 kg = jízdní souprava 4 250 kg (ve všech uvedených případech se jedná o maximální přípustnou hmotnost).


To si nemyslim.


4.4.15, 18:19
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27226
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
21lucas píše:
sem to blbe napsal - kdyz ma vozejk nad 750 kg musi byt E
do 750 staci klasika

nemusí :roll: :roll: musíš mít celkovou váhu vozíku + auta do 3500kg a stačí ti B

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


6.4.15, 18:20
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
[quote="Lamač"]Miloši nehnevaj sa,ale trepeš teraz somariny s tymi policajtami.


somariny netrepu kdyby se to nestalo mě tak to sem nepíšu, ono jako soukromý pozemek to označen nemám, do dílny přijde kdokoliv a nic ho nezastaví,

ve strážnici i v okolí si policajti dělají co chtějí nemá cenu se nějak moc šprajcovat a chytračit začnou tě nahánět,

ti uvedu příklad zastail mě fízl že nemám pás, 3OO a 3 body, ukázal jsem mu papír a ten mi řekl že je propadlý a že neplatí, znova jsem mu řekl že je tam napsáno že trvale nemusím mít pás a že jsem byl u doktora a ten řekl že je tam trvale a neude mi psát každý rok nový papír,pustil mě

zastavil mě fízl a že nemám pás tak jsem mu řekl ted jsem si ho sdělal jak jsem zastavil, on mi řekl at to vykládám hadům v lese nasadím si pás a jedu dál,


zastavil mě fílzl že nemám pás, tak jsem mu řekl že mám potvrzení, on mi řekl že se tím ani nebude zabývat protože se to dává jen těhotným ženám at si nasadím pás a jedu dál

diebila něco i naučíš chytrého debila nic :oops:


6.4.15, 19:34
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
popsal jsem ti čtyři případy nikdy jsem nebyl sám, počíím si kameru zatím nevím jakou

zde jsou lidé se kterýma mám čest http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... 7451,d.ZGU


6.4.15, 20:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6810
Bydliště: Slezsko
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
fatal píše:
A jistě jste držiteli příslušného řidičského oprávnění... :wink:


říká ten, co na laně táhnul auto i s vozíkem :mrgreen:


7.4.15, 05:30
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
znám více debat B do 35OO, pokud dáš vozík tak 325O, pokud je vozík nad 75O musí být E,


jsem si vzpoměl na prerlu mazda 2OOO atv měla nějak hmotnosr 24OO a na kouli 2OOO kg, veselští policajti vymysleli že na tomusí být skupina C celková hmotnost je 44OO kg, musel jsem tam jet i s jednatelem firmy a srovnat to, no děs a hrůza :oops:


7.4.15, 11:24
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek Re: tažné zařízení u htp
Miloši meleš nesmysly...

Předpis 361/2000Sb paragraf 80 znění od 1.1.2015

f) B jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmenech a) až e), jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3500 kg, určená pro přepravu nejvýše 8 osob kromě řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti

1. nepřevyšující 750 kg,

2. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3500 kg, nebo

3. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3500 kg, ale nepřevyšuje 4250 kg, jedná-li se o řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu.

B+E jsou zařazeny jízdní soupravy složené z vozidla uvedeného v písmeni f) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 3500 kg,


7.4.15, 19:28
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz