Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23.10.24, 20:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Felicie 1,3 MPI - špatné starty 
Autor Zpráva

Příspěvky: 11
Příspěvek Felicie 1,3 MPI - špatné starty
Ahoj Všem, prosím o radu.
Moje felicie mívá zákeřné starty na *benzín i při LPG (za studeného motoru). Problém spočívá v tom: *startuji a až na třetí pokus chytne. Motor cuká a otáčky kolem 400. Když PŘIDÁM, motor začne střílet do sání a otáčky se nezvednou. Pomalím (lehounkým) šlapáním na pedál plynu se motor sebere a otáčky vyletí nahoru. Poté pedál plynu pustím a auto stejně zdechne. OK, další pokus, motor chytne hned (otáčky1200), pak klesnou na 800. Motor po přidání plynu reaguje ihned. Zařadím, rozjedu se a stejně ta potvora se dusí a kucká. Šlápnu na spojku, přidám a spustím a motor bez problému jede dál jako by se nic nedělo. Tahle souhra trvá chvilku resp. do minuty. Pak jede jak drak, bez kuckání.

Na diagnostice jsem byl i vícekrát.
-špatný vstřik na válec 1 a 2 zkrat na kostru. Vyměněno, ale bez odezvy.
Byla provedena výměna čidla:
-teploty chl. kapaliny
-tlaku v sání
-otáček
Vyměněn/na lambda sonda, zapalovací modul, rozvodový řetěz + olej s filtrem a filtr vzduch.
Kontrola tlaku válců a seřízení ventilů mě na konec stejně nepomohlo. Vše zdá se být OK.

Zjistil jsem, že když odpojím hadičku od regulátoru tlaku, motor se chová podstatně lépe. Když jí nechám odpojenu, co to může mít za následky? Hlavně proč my motor špatně startuje.
Díky moc za rady a pomoc.


1.10.15, 21:07
Profil
Pspvek Reklama

   
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
A co tlak paliva?


1.10.15, 21:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
Ten vstrik ti to bude psat,to je pri pohonu na lpg normalni,jsou odstaveny vstriky,ale rj motoru nevi proc-protoze jedes na lpg...

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


2.10.15, 05:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
Změřit tlak paliva a okouknout těsnění pod sacím potrubím

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


2.10.15, 06:10
Profil

Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
Tesneni pod sanim vymeneno, zlobi to stale. Zkusel jsem vyndat benzinove cerpadlo abych ho procistil a zkusil. Ale nejde me vubec vytahnout. Kroutim s nim jak chci a nic. Nevite jak to vytahnout? Odpoledne to jeste zkusim. Zatim diky za rady.


2.10.15, 06:59
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
záleží jaký tam máš čerpadlo, byly dvě, jedno je že když odšroubuješ tu vrchní velikou plastovou matici tak se ti vrchní dekl vysune na pružině nahoru, to už by mělo jít vyndat musíš nejdřív mít hadice venku jinak ho neprotáhneš a pokud není takhle na pružinu tak bude na bajonet, odkreješ vrch, na hadicích ho dáš lehce stranou ponoříš se rukou šmátralkou, z vrchu to čerpadlo chytneš a otočíš o cca čtvrt otáčky proti směru hodinových ručiček, ono by ti když za něj vemeš mělo lehce hrkat v bajonetu, tak se neboj otoč s tím, myslím že i pomohlo lehce na něj tlačit z vrchu.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


2.10.15, 07:13
Profil

Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
OK, zkusim to jak pises. Mam to cerpadlo na bajonet, bez pruziny.
Mam hadicku od regulatoru odpojenou a saje to vzduch do sani. Tedy saje jakoby falesny vzduch. Startuje to s tim bez problemu a i jede. Nepadame, ze to saje malo vzduchu. Ale nevim presne jestli to je tim a jak tomu pomoct. Filtrbox je cisty nezaneseby. Klapka cistena a serizena servisem.


2.10.15, 08:45
Profil

Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
Tak tlak paliva meril servisak a je v poradku. Pak jsem se vrhnul na vycisteni cerpadla. V sitku bylo dost bordelu. Dal spatky a motor kucka stale. Takze to tim nebude. Bohuzel mi nefunguje ukazatel paliva v nadrzi. Po opetovne demontazi jsem nenarazil na zadnou vadu. Vse sedi jak ma a kde ma.

Kamarad ma felicii stejnou a jezdi bez problemu. Zkousel jsem od nej prohodit regulator tlaku paliva, cidlo otacek, vahu vzduchu a cidlo teploty. Nic porad po startu dusi strili do sani a otacky nizke (500). Uz nevim co s tim. To auto si uz ze me dela srandu....


2.10.15, 18:26
Profil
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
Hadici k posilovači jsi kontroloval? Posilovač brzd nepropouští? Zkus hadici od sání odpojit a díru ucpat (tak aby se ti do sání nedostal bordel!). Jen na start. A nejezdi s tím, nebrzdí to.

IMHO to že je odpojena hadička k regulaci tlaku znamená že ti dávají vstřiky větší dávku, takže dle mého názoru máš na start chudou směs, tedy buď je něco špatného na klapce nebo někde přisává sání falešný vzduch.


2.10.15, 18:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
Strelba do sani je chudou smesi.To uz budes mit taky na hadry vzduchovy filtr.Sundej si sponu z hadice,co jde k filtrboxu,alespon se ti nerozstreli filtrbox.Zkus na zkousku odpojit lambdu a odpoj baterku,at se smaznou adaptace.

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


2.10.15, 19:24
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
hele jestli máš kamoša co mu to jede tak s tím střílením atd, pokud máte stejný model měli by jste mít i stejný konektor na zapalovací liště, zkus ji prohodit.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


3.10.15, 14:09
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
Kluci z Paky píše:
Strelba do sani je chudou smesi.To uz budes mit taky na hadry vzduchovy filtr.Sundej si sponu z hadice,co jde k filtrboxu,alespon se ti nerozstreli filtrbox.Zkus na zkousku odpojit lambdu a odpoj baterku,at se smaznou adaptace.


podle mě je ten filtrbox už rostřílený vzduch de mimo filtr, nepomůže ani výměna filtru, já osobně vemu horkovzdušku a z oválu udělám zas obdélník :oops:


3.10.15, 14:58
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
ucpaný palivový filtr,

u korunkářů se ucpe tak že nejezdí pravidelně na benál, z benálu se stane žírevina,

začne žrát těsnění sacího koše a ucpe všechno, stačí povolit dekl na nádrži a jak od toho těsnění udeš mít zasrané prsty budeš hned vědět :oops:


3.10.15, 15:01
Profil

Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
[quote="fatal"]Hadici k posilovači jsi kontroloval? Posilovač brzd nepropouští? Zkus hadici od sání odpojit a díru ucpat (tak aby se ti do sání nedostal bordel!). Jen na start. A nejezdi s tím, nebrzdí to.

Hadice zkontrolována a hadici od sání odpojit a díru ucpat jsem zkoušel. Není to tím, žádná změna. :(


3.10.15, 21:07
Profil

Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Felicie 1,3 MPI - špatné starty
Filtrbox je lehce oválný, také mám tím střílením roztržen filtr. Zkusím sehnat v pondělí jiný filtrbox s filtrem. Uvidím, snad to bude tím. Je ve flitrboxu nějaký podtlak?

Nejezdím s prázdnou nadrží, tak jednou za dva měsíce mě stačí plná a do další tankování zbyde přes čtvrtku nádrže. Jezdím dálky a vyplatí se jezdit na LPG. Auto jsem dostal. 8)
Když jsem čistil pal. čerpadlo těsnění bylo dobré.

Vyndám a vyměním pal. filtr. Kdyby bylo ucpané nebyl by správný tlak a za jizdy by to dělalo neplechu, což nedělá a tlak je v pořádku. Pro jistou tu to vyměním.
Nevíte jak to nejlépe vyměnit? prý je to "síla" :D


3.10.15, 21:20
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz