Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.10.24, 16:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 Octavia 2 bxe 
Autor Zpráva

Příspěvky: 35
Příspěvek Octavia 2 bxe
Mám oct 2 motor bxe, najazdene 270tisc. Už asi od 200tisíc mi klepe nieci tupo v motore. Od vtedy som vymenil spojku komplet, vačku,vahadla, hydrauliku,tesnenia vstrekov, rozvody a stape to klepe. V skodvke mi meral kompresiu OK, vstrekovaciu zmes OK, a neviem co ešte cez notebook vedel pozrieť ape všetko bolo OK. Motor stále klepe, môže to byť ešte niečo iné ako známa kvalita ojnic na bxe? Už by ich za tu dobu nezlomilo? Klepe to hlavne na voľnobehu a pri akceleracii, po rovnej ceste a pri pusteni plynu neklepe. Taktiež ak sa zohreje tak klepanie sa zmierni. Ak mi náhodou motor klakne aký mi doporucujete kúpiť? S akým kódom a ročníkom do mojej oktavie. Na internete som našiel aj čisto nový bxe za 1700€ no vyzeral byť dosť holý.
Ďakujem za vaše rady a nazory


11.11.15, 23:34
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
zvuk motora


12.11.15, 07:19
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
to je takové klepání furt v normě nepřijdeš na nic když to má 1OO.OOO stejný zvuk tak to bude mít dalších 2OO.OOO stený zvuk podle mě je to vstřikovač špatně usazený , zadrbaný karbonem, nebo vadný


13.11.15, 09:59
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
Keby si mal pravdu tak by som bol veľmi rád. Vstreky vyberal v pondelok mechanik keď mi menil tesnenia vstrekov ale vizuálne vyzerali v poriadku, a hodnoty vstrekov sú toez v úplnom poriadku na PC. Taktiež aj hodnoty kompresie vo valcoch
Tak snáď mi to takto vydrží ešte aspoň 100tisíc.


13.11.15, 10:29
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
ještě než se ti změnil ten zvuk nědelal ti někdo něco se vtřikovačema třeba je jen vytahoval kontroval měnil trysky?


13.11.15, 11:51
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
Ťažko povedať keďže ja nikdy neostavam v servise pri aute ale takú opravu okolo trysiek som nemal žiadnu. Len výmena vačky a vahadla a hydrauliky


13.11.15, 13:13
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
Ešte aj skúšal odpojiť hadicu asi od turba alebo neviem od čoho :) priložil k nej papierik sáčok a že keby do neho fúkal tlak tak ze zpe sedí nejaký ventil zaneseny a prepúšťa. Ale ani tam nebola chyba nešiel vôbec žiadny spetny tlak z tej hadice.
Nemám vyskúšať nejaké aditivum na streky alebo nejaký vypnovac železných medzier alebo poraďte čo by som mohol skúsiť.


13.11.15, 13:23
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27226
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
už ti to řekli na dieselpower http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=110100

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


14.11.15, 10:37
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3491
Bydliště: Kopřivnice > (okr. Novy Jicin > Kraj Moravskoslezký > CZ > Evropa > Planeta země >
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
jak menili vacku, tj rozhodili rozvody, tak asi povolili i kolo cerpadla a predvstik je ted trochu jiny a tobe se zda ze to ma jiny zvuk :D jako ber to jako jednu z dalsich konspiracnich teorii, ale mvetsinou u tedle motoru zadnou klepat vstriky


17.11.15, 18:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
TDI graf ukazuje čo?

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


17.11.15, 21:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27226
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
trady píše:
jak menili vacku, tj rozhodili rozvody, tak asi povolili i kolo cerpadla a predvstik je ted trochu jiny a tobe se zda ze to ma jiny zvuk :D jako ber to jako jednu z dalsich konspiracnich teorii, ale mvetsinou u tedle motoru zadnou klepat vstriky

to js trošku jinde tohle je PD tam je všechno jinak ....

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


17.11.15, 22:18
Profil ICQ

Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
Mám ísť na graf a ho sem pridať? Aj pred výmenou rozvodov to klepalo.


23.11.15, 10:06
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Octavia 2 bxe
Skúsim tie vstreky vyčistiť prípravkom Vyplachovač dieselových motorov LIQUI MOLY Diesel-Spülung ...či to náhodou nepomôže.


23.11.15, 12:20
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz