Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 18.10.24, 13:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 octavka I diesel - rozv. řemen 
Autor Zpráva

Příspěvky: 88
Příspěvek octavka I diesel - rozv. řemen
Dobré ráno, mám dotaz ohledně výměny rozvodového řemene. Myslel jsem, že je vše v pořádku. Ale po delší trase jsem zjistil, že auto padá furt do nouzáku. Po znovu nastartování zase jede, ale po chvilce zase bez výkonu.

Je možné, že byl nový řemen špatně nasazený? Tyto problémy začaly právě až po výměně. Také jsem si všimnul, že když oddělám ten kryt od řemene, tak ze zvrchu na té kladce jdou vidět jakoby nějaké čáry otlačené. Ten starý díl byl úplně čistý. A ještě při rozjezdu do občas jakoby pocukává.

Auto mám spíš jen jako náhradní, ale nechci riskovat zbytečně, že se ten řemen roztrhne nebo něco.

Popřípadě co hrozí, jestli byl skutečně řemen dán špatně?

Auto: octavia 1 diesel 81kw

Děkuji za přečtení


17.3.18, 09:04
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
auto nemá snímač vačky tak nepozná synchronizaci vačka klika,

odpověd tu nehledej na to musíš mít VAG měřené hodnoty počátek vstřiku nebo tdi graf, ale musíš zařadit správnou mapu,


rozvodový řemen může být jakýkoliv nebo směrový, že tam jsou šipky ten nesmíš dát naopak,



s nevětší pravděpodobností počátek vstřiku ti de mimo toleranci a deš do nouzáku


17.3.18, 11:13
Profil

Příspěvky: 88
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
No asi jsem se měl na to vykašlat :D :D

Tak při nejhorším navštívim servis. Ale to se bude asi muset cele zas rozdělat?
Příkladem foto. Po přiblížení to jde vidět. To asi dlouho nevydrží co?


http://img24.cz/images/03116906436536594649.jpeg


18.3.18, 12:44
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9432
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
na fotce je neco leksleho kovoveho s kusy spalene gumy - to rozvodovy remen nebude

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


18.3.18, 13:45
Profil

Příspěvky: 88
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
Jsem to fotil z blízka aby byl vidět ten váleček. Řemen je asi pod nim ne? Žádná spálená guma tam není.
Vždycky mě fascinují odpovědi tohoto typu. Omlouvám se, že jsem se na něco ptal. Nevím jak moc se vyznaš v autech ale podle tvoji odpovědi tomu moc asi nerozumíš. Je to staré auto, tak jsem to chtěl proste vyzkoušet vyměnit sám a nedopadlo to moc dobře.


18.3.18, 13:55
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9432
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
sem vyuceny autoelektrikar - mechaniku moc nemusim ale delam ji
to cerny je sposte spalena guma z toho rozvodaku - ses si jistej ze ti ho opravdu vymenily ?
to vypada jako by se ten pomocny valecek pridiral proto to muze skakat do nouzaku - nebo preskocil diky tomu o zub
Obrázek

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


18.3.18, 14:15
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
ondrah píše:
Nevím jak moc se vyznaš v autech ale podle tvoji odpovědi tomu moc asi nerozumíš. Je to staré auto, tak jsem to chtěl proste vyzkoušet vyměnit sám a nedopadlo to moc dobře.


já autům taky moc nerozumím vyučil jsem se pekařem, a když jsem věčně všechno spálil tak mě vyhodili

ale vyměnit řemen a nechat tam staré kladky je opravdu hazard, pokud bych byl fakt trotl, tak si najdu na netu nebo youtube výměnu rozvodů.

musíš mít stahovák na kolo vačky, přípravek do vačky, kolík do čerpadla a musíš najít správnou rysku na setrváku, nejlépe ji ověřit drátem přes svíčku, ASV a AHF mívají dvouhmotu a HU se dá pěkně sprasit,

pokud ti pádá auto do nouzáku musíš mít aspon VAG 3.04 a tam se dovíš v paměti zívad proč řj 01 jede v nouzovém režimu,

pokud máš jen mobil a umíš vyhnout kryt a udělat fotku zkus to zde https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... awlXat8oi3


18.3.18, 14:35
Profil

Příspěvky: 88
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
Omlouvám se a děkuji za odpověď. Samozřejmě, že jsem to nedělal sám. A viděl návody i videa. Ale mate pravdu jsem vůl a neměl jsem se do toho pouštět. Je to dvouhmota a označeny jsme to měli všechno.

Všechno co bylo v rozvodové sadě, tak se vyměnilo. Zkusím se na to ještě podívat.

Ještě jednou byla vyměněna celá sada.


18.3.18, 14:38
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
Ještě jednou byla vyměněna celá sada.

pak nechápu tu fotku kde vidím starou ošoupanou tu malou vodící kladku :?: :?: :?: :?:


co mi takové motory přitáhli tak téměř vždy byla zaznačená HU na pohybliví části dvouhmoty a tím pádem špatně, proto se musí drátem hu prověřit přes žhavku,

pak na těch internetových návodech málo kdo povolí zaaretované kolo čerpadla a stáhne kolo vačky, pak se teprve napíná řemen, další katastrofou je že některé kola se dají srazit jiné musíš stáhnout protože skurvíš zářez do vakuové pumpy,
nakonec se vagem podle tdi grafu nastaví přesný počátek vstřiku,


18.3.18, 15:15
Profil

Příspěvky: 88
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
Ta stará kladka neměla žádné viditelné opotřebení. Až tady ta nová. Jak je vidět na fotce. Cca po 200 km.
Zavezu to do servisu. Podle návodu to vypadá jednoduše. Ale opak je pravdou :D


18.3.18, 15:31
Profil

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
z toho co píšeš to vidim na zatuhlou regulaci turba potvrdí ti to vag většinou to háže chybu 17965
pokud bys měl blbě rozvody tak bud špatně startuješ nebo to auto netahá jak má
pokud to jede v tahu padne do nouze a ty pak vypneš a zapneš motor a zas to chvíli jede je to regulace turba -turbo ven rozebrat vyčistit regulaci dát 0.1mm podložky a už o tom neuslyšíš :idea:

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


29.3.18, 21:20
Profil

Příspěvky: 88
Příspěvek Re: octavka I diesel - rozv. řemen
Tak to bylo čidlem váhy vzduchu. Jediná chyba co diagnostika ukázala. Blbec jsem nechal volně ležet dráty co k němu vedou a o klíňák se dráty přerušily. Dal jsem nový a už to nic neukazuje.


22.4.18, 11:39
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz