Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 19:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 jaky olej do felicie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 78
Bydliště: Kyjov
Příspěvek jaky olej do felicie
je to 1.3 benzin 50 kw jaky tam mám davat olej ?

_________________
Škoda Felície 1.3MPI, r.v-1999,bílá.


7.6.06, 16:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 126
Bydliště: Jaromer
Příspěvek Re: jaky olej do felicie
Agent-Smith píše:
je to 1.3 benzin 50 kw jaky tam mám davat olej ?

10w40... od Parama přes Q8 až k Castrolu, je to fuk...

_________________
brouk pytlík-všechno znám, všechno vím, všude jsem byl


7.6.06, 16:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
10W40 už je celkem luxus, na 15W40 to funguje stejně, ale chybu s 10W40 rozhodně neuděláš.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


7.6.06, 17:00
Profil ICQ

Příspěvky: 82
Bydliště: Jižní Morava
Příspěvek 
tady si mužeš počíst o oleji http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 2807510161

muj názor-Mogul GX-FE PRO 10W-40

_________________
Felicia 1,6MPI/2000/bílá


7.6.06, 17:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
10W40 nedávej-hlavní je aby mel olej výkonnostní specifikaci API SJ/CF nebo radeji SL/CF - viskozita je az druhotná, protoze pri provozni teplote maji beztak vsechny, i ty nejlepsi oleje, viskozitu skoro stejnou. Dej tam kvalitní minerál a je to - na to je ten motor navrzeny - pokud polosyntetiku, tak texaco nebo total. P/okud mineral, tak znacku nevim - vyrobce doporucuje Castrol GTX3 - je dobrej, ale na to co umi drahej - zalezi taky co tam bylo predtim, jak je motor zanesenej karbonem atd atd atd - kazdopadne tam nelej zadnou syntetiku atd

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


7.6.06, 19:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Re: jaky olej do felicie
motor zanesenej karbonem, to bylo tak u 120, u olejů typu M6AD a spol, nové moderní oleje tohle už nedělají, já tam liju 10W40 Cinol litr stojí 80 a je to API SJ, 10W-40 je lepší protože největší opotřebení motoru je když je studený a 10W maže rychleji než 15W a většina lidí co má favorita nebo felicii mění olej max jednou za rok tak to 10W využiješ nejvíc protože nejhorší pro motor je studený start. Hlavně měnit olej jednou ročně nebo podle km včetně filtru


8.6.06, 05:46
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek Re: jaky olej do felicie
Honzik.t píše:
motor zanesenej karbonem, to bylo tak u 120, u olejů typu M6AD a spol, nové moderní oleje tohle už nedělají, já tam liju 10W40 Cinol litr stojí 80 a je to API SJ, 10W-40 je lepší protože největší opotřebení motoru je když je studený a 10W maže rychleji než 15W a většina lidí co má favorita nebo felicii mění olej max jednou za rok tak to 10W využiješ nejvíc protože nejhorší pro motor je studený start. Hlavně měnit olej jednou ročně nebo podle km včetě filtru



no to mas ve vsem pravdu, jenomze znas lidi, jaky muzou bejt hovada - klidne nevymenej olej treba 5 let, a to uz ti zasere motor i spickovej olej - prave ze chce vedet co a jak dlouho tam bylo predtim - jinak nase Fe 136Mpi (2000) jezdi od zacatku na Castrol GTX3 (API SJ, ted uz delaj i SL), meneno kazdy rok nebo po 10000 a motor je nadherne cistej - precti si clanky jiriho Cecha o olejich a uvidis - je pravda je Fe MPi maj uz lepsi olejova cerpadla, takze tu polosyntetiku snesou, aniz by pak problikavala kontrolka mazani a podobne

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


8.6.06, 08:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 40
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Ten, který splňuje dané specifikace podle návodu k autu. Je to psáno na štítku piksle většinou vzadu. Já kupuju kvalitní minerál(15W-40) přímo čepovanej z barelů. Nehodlám platit za krásné piksly od olejů, kerý člověk stejně zahodí. Měním 1x za 2 roky.

_________________
Škoda Felicie 1.3L GLX 50kW 94'


8.6.06, 09:38
Profil
Příspěvek Re: jaky olej do felicie
no to mas ve vsem pravdu, jenomze znas lidi, jaky muzou bejt hovada - klidne nevymenej olej treba 5 let, a to uz ti zasere motor i spickovej olej - prave ze chce vedet co a jak dlouho tam bylo predtim - jinak nase Fe 136Mpi (2000) jezdi od zacatku na Castrol GTX3 (API SJ, ted uz delaj i SL), meneno kazdy rok nebo po 10000 a motor je nadherne cistej - precti si clanky jiriho Cecha o olejich a uvidis - je pravda je Fe MPi maj uz lepsi olejova cerpadla, takze tu polosyntetiku snesou, aniz by pak problikavala kontrolka mazani a podobne[/quote]


Jo to je pravda s tou vyměnou, ja když kupoval felicii tak jsem použil motor reflush (nebo tak nějak) na vyčištění a až pak jsem tam dal novej olej, zvlášť když jsem kdesi četl že nějakej týpek kupuje do bazaru pro auta co tam prodává M6A, to je první věc co musí každej udělat pokud si koupí ojetinu, vyměnit olej.


8.6.06, 09:40

Příspěvky: 4
Bydliště: FM
Příspěvek 
Rowano: menit jednou za dva roky je pozde! Olej degraduje casem, i kdyz ma najeto treba jen 5000km. Radeji porid levnejsi olej, ale men skutecne nejpozdeji za 12 mesicu.

_________________
Felda 1.3MPi, Cimbu, Bishop, LPG :)


8.6.06, 10:23
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Ja tam davam syntetiku 5w40. Kedze az tak moc nejazdim, tak ho menim cca po 15 mesiacoch, co je asi 10kkm. Olej je cisty aj pri vymene a myslim, ze ked v renaulte a opli staci raz za 2 roky, tak to felcke nemoze ublizit. A syntetiku kvoli studenym startom. Vela jazdim po meste a tam to poznat. Kto jazdi na dlhsie vzdialenosti, moze pouzivat kludne aj 15w/40 a troska usetri. V meste sa syntetika vrati na nizsej spotrebe studeneho motora a mensom opotrebeni. 10w40 je polosyntetika vlastnostami na polceste medzi mineralom a plnou syntetikou. Dolezite je aby mal olej prislusny vw kod, myslim ze je to vw501.01, pripadne 500.00. Opravte mam ak je to zle, je to napisane v servisnej knizke. Zodpoveda to specifikacii API SG, pripadne SJ. Na syntetiku som presiel pri 80kkm a po dalsich 20kkm nevidim ziadny problem. Preplachy motora povazujem za riziko, nakolko zvysky preplachu mozu znehodnotit novu napln. Motor mam znutra cisty ako novy, hlinikove diely maju medove sfarbenie (zistene pri vymene rozvodov).


8.6.06, 11:27
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
Peter50kw píše:
Ja tam davam syntetiku 5w40. Kedze az tak moc nejazdim, tak ho menim cca po 15 mesiacoch, co je asi 10kkm. Olej je cisty aj pri vymene a myslim, ze ked v renaulte a opli staci raz za 2 roky, tak to felcke nemoze ublizit. A syntetiku kvoli studenym startom. Vela jazdim po meste a tam to poznat. Kto jazdi na dlhsie vzdialenosti, moze pouzivat kludne aj 15w/40 a troska usetri. V meste sa syntetika vrati na nizsej spotrebe studeneho motora a mensom opotrebeni. 10w40 je polosyntetika vlastnostami na polceste medzi mineralom a plnou syntetikou. Dolezite je aby mal olej prislusny vw kod, myslim ze je to vw501.01, pripadne 500.00. Opravte mam ak je to zle, je to napisane v servisnej knizke. Zodpoveda to specifikacii API SG, pripadne SJ. Na syntetiku som presiel pri 80kkm a po dalsich 20kkm nevidim ziadny problem. Preplachy motora povazujem za riziko, nakolko zvysky preplachu mozu znehodnotit novu napln. Motor mam znutra cisty ako novy, hlinikove diely maju medove sfarbenie (zistene pri vymene rozvodov).


teda nezlob se na me, ale SG, to uz je dost stara specifikace - nelil bych tam nic co nema minimalne API SJ!! jinak kdo tam leje syntetiku a ma uz ne prilis tesny olejovy cerpadlo, ten bude akorat nasranej. Do Fe patri nanejvis polosyntetika (bavime se tu o Fe 135/136)

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


8.6.06, 11:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 82
Bydliště: Jižní Morava
Příspěvek 
Jezdím denně krátké vzdálenosti takže bych taky kvuli těm studeným startum použil plnou syntetiku.Olej mě nežere jak ho naleju,tak skoro stejně vypustím,ale už mám 265000km tak mám strach,že by to tu plnou syntetiku mohlo začat žrát,nevím?Snad to jedině vyzkoušet,ale abych nevyhodil prachy.

_________________
Felicia 1,6MPI/2000/bílá


8.6.06, 11:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
pepa píše:
Jezdím denně krátké vzdálenosti takže bych taky kvuli těm studeným startum použil plnou syntetiku.Olej mě nežere jak ho naleju,tak skoro stejně vypustím,ale už mám 265000km tak mám strach,že by to tu plnou syntetiku mohlo začat žrát,nevím?Snad to jedině vyzkoušet,ale abych nevyhodil prachy.


tak to teda koukam, protoze obecne Fe 1,6 jsou pekny zrouti oleje - kam se na ne v tomhle hrabe favorit :lol:

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


8.6.06, 12:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10552
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
ja cpu do tatovo filcky trysk M7 ADS 3, leju to i sobe do skudky, do nasi minuly skudky a kazdymu co ke me prijede menit olej davam tay tenhle.... predtim sem byl naockovany na M6AD, ale pak mi jednou jeden olejolog v krame vysvetlil jak to s tema olejema je a kdyz sem pak v unoru misto M6AD nalil M7ADS, rozdil byl znat...

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


8.6.06, 14:59
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz