Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 10:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Na díly? 
Autor Zpráva
Příspěvek Na díly?
Chtěl bych se zeptat, jak je legislativně ošetřeno odhlášení auta z evidence, chci-li si jej ponechat na náhradní díly.
Předem děkuji, Bukaj.


22.1.06, 18:34
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Na díly?
musíš mít někoho na doppraváku protože dnes už to jen tak nejde.nebo musíš mít někoho kdo pravuje v kovošrotě aby ti dal papír že auto bylo zničeno.jinak to nejde.bohužel.taky jsem to chtěl a nevyšlo mi to.zatím

_________________
škodovka je prostě super auto


26.1.06, 13:51
Profil
Příspěvek 
Jestli už to nezměnili, tak dát spz do depozitu a nechat je tam napořád, ať si s tim dělaji co chtěji... To jsou předpisy, to snad neni možný. Za potvrzení o "likvidaci vraku" chtěji ve šrotu jsem slyšel snad 2000 Kč!. A jestli z toho nechceš motor a karoserii, tak z toho vymlať čísla, "ekologicky zlikviduj" třeba do lesa a nahlaš že ti to ukradli a je to... Já fakt nevim, co oni si dokážou vymyslet za blbosti!


26.1.06, 15:04
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Já jen, že jsem slyšel cosi o tom, že to za nějakých podmínek lze, a že stačí něco jako čestný prohlášení o tom, že vrak nestojí na veřejném místě, ale třeba u mne na zahradě - o tom někdo něco nevíte?


26.1.06, 20:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Totiž - už jsem pár aut likvidoval - co lidi dali za odvoz - ale ty byly už odhlášený.
Komplet jsem to rozebral - použitelné díly do garáže, plasty do tříděného sběru, nebezpečný odpad - brzdovku a olej - do sběrného dvora a karoserii a plechy do sběrných surovin a ještě mi tam za to litránek dali.

A představa, že to auto někdo dá na vrakáč (kde to rozprodaj na a namastěj si kapsu podruhý) a ještězaplatí dva litry za "ekolikvidaci"... :evil:


26.1.06, 20:11
Profil ICQ
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Bukaj píše:
Já jen, že jsem slyšel cosi o tom, že to za nějakých podmínek lze, a že stačí něco jako čestný prohlášení o tom, že vrak nestojí na veřejném místě, ale třeba u mne na zahradě - o tom někdo něco nevíte?


Toto platilo dříve, dnes už to nestačí. Musí být glejt o ekologické likvidaci...

_________________
J.


29.1.06, 11:32
Profil

Příspěvky: 9
Příspěvek Zarob na "odhlaseny" !
U nas v SR tiez plati takyto super zakon.Mne ked dosluhovavala skodovka,dal som ju poistit proti kradezi,pobral som si co som potreboval-demontoval,vylial vsetky naplne,vyckal 4 mesiace,strhol stitok z karoserie,dotiahol na lane a sup ju do Dunaja.Na polici som ohlasil kradez a poistovna mi este vygrcala 9300 korun.Takze ratajme spolu:som usteril za zosrotovanie 3000+9300 od poistovne,minus 1100 polrocne poistenie proti kradezi,takze to mame 11200 korun cista ruka,ostali mi nahradne diely,nemusel som sa tolko trtkat s odhlasovanym a este sa aj ryby nazrali :o) Inak aby som nenaplnil skutkovu podstatu trestneho cinu poistneho podvodu ,nedovoleneho obohacovania a navadzania,musim dodat,ze to cele sa mi iba snivalo.Popremyslaj...


29.1.06, 19:59
Profil

Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak stimhle mám zkušenosti taky. Měl jsem škodovku 120 koupíl fávo a nevěděl co se šáde nebyla psaná na mě, ale na strejce, kterej žije v Německu tak jsme vyběhali plnou moc a když jsem došel na Magistrát vykopali mě, že nemám papír o ekolikvidaci nevěděl jsem co mám dělat a tak jsem dal spz do depozitu na rok za kilčo.Po roce, když to nezrušej tak to prodloužim a bude to jinak jestli nejsou známý na vrakáči nebo na magistrátu je konec


6.2.06, 21:31
Profil

Příspěvky: 51
Bydliště: Písek
Příspěvek 
Známý na Dopravce v Písku mi říkal, že tento dotaz vznesl na ministerstvo dopravy a ti mu odpověděli ať dá ten dotyčný auto do šrotu, dostane doklad o ekolog. likvidaci. Následně ať auto ze šrotu odkoupí zpět a je to. Takže bude mít doma jak auto na ND, tak lejstro, že je to auto ekologicky zlikvidovaný pro jeho odhlášení na DI.
Tímhle postupem je sice pošlapán smysl ekologické likvidace, ale když tohle radí ministerstvo...

Kámoš to vyřešil následovně:
Čestné prohlášení
Čestně prohlašuji že vůz SPZ: ......... fyzicky zanikl dříve než začal platit zákon (paragraf) nařizujícího jeho ekologickou likvidaci.....
Neboli jsem to nejméně před 3 roky dal sešrotovat a teď bych ho chtěl zneškodnit i papírově. Ovšem úspěšnost této metody závisí na ochotě příslušného pracovníka DI.

Nebo si dejte doklady do depozitu, zatím to jde na neomezenou dobu. Za takových 20 let budou doklady např. na Š 1000 MB doslova sběratelskou raritou. Takže bych auta definitivně neodhlašoval, pokud to není nezbytně nutný.


15.2.06, 14:06
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Oldřich Starý píše:
Známý na Dopravce v Písku mi říkal, že tento dotaz vznesl na ministerstvo dopravy a ti mu odpověděli ať dá ten dotyčný auto do šrotu, dostane doklad o ekolog. likvidaci. Následně ať auto ze šrotu odkoupí zpět a je to. Takže bude mít doma jak auto na ND, tak lejstro, že je to auto ekologicky zlikvidovaný pro jeho odhlášení na DI.
Tímhle postupem je sice pošlapán smysl ekologické likvidace, ale když tohle radí ministerstvo...

Kámoš to vyřešil následovně:
Čestné prohlášení
Čestně prohlašuji že vůz SPZ: ......... fyzicky zanikl dříve než začal platit zákon (paragraf) nařizujícího jeho ekologickou likvidaci.....
Neboli jsem to nejméně před 3 roky dal sešrotovat a teď bych ho chtěl zneškodnit i papírově. Ovšem úspěšnost této metody závisí na ochotě příslušného pracovníka DI.

Nebo si dejte doklady do depozitu, zatím to jde na neomezenou dobu. Za takových 20 let budou doklady např. na Š 1000 MB doslova sběratelskou raritou. Takže bych auta definitivně neodhlašoval, pokud to není nezbytně nutný.


Čestný prohlášení je hezká věc, ale když to auto bylo před dvěma roky na TK a ten zákon o "ekolikvidaci" platí už asi čtyři roky - nevim, nevim, zda by to prošlo :roll: :(

Tímto se chci zeptat ještě na jednu věc:
:?: Kde v Praze či blízkém okolí provádějí tu "ekolikvidaci" s dokladem a zadarmo (do 500Kč)
a jak "kompletní" auto vyžadujou :wink: :?:

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


14.3.06, 12:19
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz