Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 11:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Kniha emisí 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 78
Bydliště: Kyjov
Příspěvek Kniha emisí
koupil sem auto a nedostal sem knížku kde se zapisují emise tak ted nevím potřebuju ji vozit sebou nebo vyhotoví mi novou když přijedu někam kde to dělaj bez měření nebo jak ? :roll:

_________________
Škoda Felície 1.3MPI, r.v-1999,bílá.


13.6.06, 09:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Vozit se to nemusí, akorát pak při měření emisí zaplatíš asi o kilo navíc, za vystavení novýho...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


13.6.06, 09:45
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 78
Bydliště: Kyjov
Příspěvek 
jo super díkec takže mám vozit jen řidičak občanku techničák a pojištění jo to stačí ne ?

_________________
Škoda Felície 1.3MPI, r.v-1999,bílá.


13.6.06, 10:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Agent-Smith píše:
jo super díkec takže mám vozit jen řidičak občanku techničák a pojištění jo to stačí ne ?


Pokud vím, tak osvědčení o měření emisí (to malé oranžové) je součást povinné výbavy řidiče - musíš jej vozit s sebou. :!:
A od doby, kdy zrušili osvědčení o technickém průkazu (malej techničák) ve formě knížky, je emisní knížka pro policajty jediný způsob kontroly, zda nemáš prošlé emise a TK (známku si můžeš ukrást z jinýho auta).

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


13.6.06, 11:38
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 78
Bydliště: Kyjov
Příspěvek 
Bukaj píše:
Pokud vím, tak osvědčení o měření emisí (to malé oranžové) je součást povinné výbavy řidiče - musíš jej vozit s sebou. :!:
A od doby, kdy zrušili osvědčení o technickém průkazu (malej techničák) ve formě knížky, je emisní knížka pro policajty jediný způsob kontroly, zda nemáš prošlé emise a TK (známku si můžeš ukrást z jinýho auta).


no to malé oranžové nemám ale tak známky to by se poznalo ne byli znova nalepeny a nikdy ji nesloupneš neporušenou já tam mám nové značky i s nálepky a na přepisu po mě nechtěli doklad že mám stk jen to tam flákly podle starych

_________________
Škoda Felície 1.3MPI, r.v-1999,bílá.


13.6.06, 11:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
TK muze byt propadla a emisni knizka muze bejt prece ok, protoze mereni emïsi muze byt nezavisle na TK - i kdyz TK ti udelaj jedine kdyz mas hotovy emise ze - takze by teoreticky drive propadly emise - ale pak si je zas muzes udelat a TK muze vyprset, takze mas emise a nemas Tk a policajti poznaj prd, pokud slohnes nekomu znamku a oni s sebou nevezou kompa :-) ted sem se do toho nak zamotal :lol: - kazdopadne emisni knizka se vozit musi

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


13.6.06, 11:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 188
Bydliště: Třinec
Příspěvek 
Roman píše:
pokud slohnes nekomu znamku a oni s sebou nevezou kompa :-) ted sem se do toho nak zamotal :lol: - kazdopadne emisni knizka se vozit musi
Dej tip, jak tu znamku neporusenou sundat a nalepit na jinou SPZ

_________________
Skoda favorit 91 karburator


13.6.06, 15:20
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Jaké doklady je řidič povinen mít při řízení motorového vozidla u sebe:

1. občanský průkaz nebo cestovní pas

2. řidičský průkaz s vyznačeným řidičským oprávněním, platným pro kategorii vozidla, které řídí

3. potvrzení o lékařské prohlídce (ve smyslu vyhlášky federálního ministerstva vnitra č.3/1971 Sb., kterou se mění vyhláška ministerstva vnitra č. 87/1964 Sb. o řidičských průkazech)
(to je třeba potvrzení od lékaře, že nemusíte používat bezp. pásy)

4. osvědčení o technickém průkazu vozidla, které řídí

5. doklad o pojištění (pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla)

6. vozidlo musí být opatřeno kontrolními nálepkami s vyznačením platnosti technické prohlídky a emisní kontroly ve smyslu vyhl. MDS č. 103 / 1995 Sb.

viz http://www.uamk-cr.cz/infoservis/infose ... 99&navrat=
je to sice z roku 99, ale tohle se snad neměnilo...

No, osvědčení o měření emisí tam nikde nevidím, to se totiž předkládá jen při měření emisi a před STK.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


13.6.06, 16:14
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
Mike.M píše:
Roman píše:
pokud slohnes nekomu znamku a oni s sebou nevezou kompa :-) ted sem se do toho nak zamotal :lol: - kazdopadne emisni knizka se vozit musi
Dej tip, jak tu znamku neporusenou sundat a nalepit na jinou SPZ


:D to nevim, jeste sem to nepraktikoval :-)

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


13.6.06, 19:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Roman píše:
TK muze byt propadla a emisni knizka muze bejt prece ok, protoze mereni emïsi muze byt nezavisle na TK - i kdyz TK ti udelaj jedine kdyz mas hotovy emise ze - takze by teoreticky drive propadly emise - ale pak si je zas muzes udelat a TK muze vyprset, takze mas emise a nemas Tk a policajti poznaj prd, pokud slohnes nekomu znamku a oni s sebou nevezou kompa :-) ted sem se do toho nak zamotal :lol: - kazdopadne emisni knizka se vozit musi


To byl jen takovej muj výlev (před lety jsem se divil, když jsem byl na úřadě kvůli zapsání tažného do TP, že mi místo starého OTP - knížečky s razítkama - vydali tu zavařenou kartičku. Ptal jsem se, jak policajti při kontrole zjistí, že mám platnou TK, a bylo mi řečeno, že jen podle známek...) - já jen, že většinou se ME a TK dělaj najednou, samosebou, že ne vždy :wink:

Jinak mimochodem sundání a znovunandání nálepky jde i nedestruktivní metodou, zkoušel jsem to :)
...ale když napíšu jak, tak to bude navádění k trestnému činu...
...stačí trocha trpělivosti a zručnosti, a ... :twisted:
A taky se mi podařilo sundat nálepku destruktivní metodou :lol: - před technickou jsem myl auto WAPem a známka to jaksi neunesla :oops: :P

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


13.6.06, 19:56
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz