Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 11:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 fridex v palubě 
Autor Zpráva

Příspěvky: 7
Příspěvek fridex v palubě
Ahojky lidčky mám Octavii a začala mi týct voda do palubovky, když jseme odstranili problém začal týct fridex tím samím místem u spolujezdce a vypadá to že i ubývá v nádržce co stím???


Naposledy upravil milivay dne 14.6.06, 06:22, celkově upraveno 1



13.6.06, 09:21
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 78
Bydliště: Kyjov
Příspěvek 
no jednoduchy skus najít z ktere hadice nebo spoje to teče a vyměnit to nebo to skusit ucpat nějak silikonem

_________________
Škoda Felície 1.3MPI, r.v-1999,bílá.


13.6.06, 11:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
mpzna by to mohlo dojit nekde u topeni a ventilace - tam to doji casto faglum a feldam - zkus to vomrknout - mokro bude urcite i v motorovym prostoru (BTW ses si jistej ze je to voda z chladice? )

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


13.6.06, 12:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 7
Příspěvek 
Už jsem mrkal ale nezdálo se, že by někde prolínala hadice nebo praskla, taky by se oběvila skvrna na podlaze v garáži, ale taky ne taky se mi mlží skla a vypadá to že je to i v topení????(Je to čistej fridex takže z chladiče asi ne???)

_________________
Octavie 1,9Tdi, r.v.97


13.6.06, 12:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
milivay píše:
Už jsem mrkal ale nezdálo se, že by někde prolínala hadice nebo praskla, taky by se oběvila skvrna na podlaze v garáži, ale taky ne taky se mi mlží skla a vypadá to že je to i v topení????(Je to čistej fridex takže z chladiče asi ne???)


tak ted to nechapu uz vubec - kde jinde je v aute fridex nezli jenom v chladicim systemu?

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


13.6.06, 12:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 7
Příspěvek 
No jasně že v chladičovém systému, ale je čistý neředěný vodou,v chladiči voda neubívá jen z nádržky kde je fridex. A taky chladič je níž položený než palubovka takže nahoru týct nemůže. Nádržka je tak skoro ve stejné úrovni jako paluba. Nikde nic nekape pouze u splujezdce. Vše je čisté. Jo taky když zatáčím na levou stranu tak to kape víc????

_________________
Octavie 1,9Tdi, r.v.97


13.6.06, 13:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
někde to 100%ně teče

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


13.6.06, 14:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 82
Bydliště: Jižní Morava
Příspěvek 
Taky to nechápu :?: A nemyslíš náhodou,že ti teče z nádržky pro ostřikovače :?: Ale pokud se ti rosí sklo tak ti teče chladící kapalina přes topení (spoj),taky bývá ucpaný odtok z celé budky pro topení--to by vysvětlovalo ,že to teče při nahnutí.Těžko se to z tvého popisu odhaduje.

_________________
Felicia 1,6MPI/2000/bílá


13.6.06, 15:31
Profil
Příspěvek 
Kamarad mel kdysi problem s nadmernym mlzenim skel u nezahrateho motoru Renaulta 21 a po dlouhem hledani to byla nakonec dirka mensi nez od spendliku primo v radiatoru topeni :?


13.6.06, 20:25

Příspěvky: 7
Příspěvek 
Tak chlapi včera mi hlásila kontrolka úbytek vody, dolil jsem tak 2litry do nádržky na fridex, fridex už tam není žádný. Kolem motoru vše suché, žádná známka prasklé hadice. Kanálky na vodu jsem už vyčistil.Sklo se mi mlží až po zahřátí motoru a je to takový mastný, asi ten fridex????:(

_________________
Octavie 1,9Tdi, r.v.97


14.6.06, 05:22
Profil
Příspěvek Re: fridex v palubě
milivay píše:
Ahojky lidčky mám Octavii a začala mi týct voda do palubovky, když jseme odstranili problém začal týct fridex tím samím místem u spolujezdce a vypadá to že i ubývá v nádržce co stím???


14.6.06, 06:19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
milivay píše:
Tak chlapi včera mi hlásila kontrolka úbytek vody, dolil jsem tak 2litry do nádržky na fridex, fridex už tam není žádný. Kolem motoru vše suché, žádná známka prasklé hadice. Kanálky na vodu jsem už vyčistil.Sklo se mi mlží až po zahřátí motoru a je to takový mastný, asi ten fridex????:(


na zacatek bych se prestal bavit o fridexu nebo vode a pouzival bych obecny naev chladici kapalina ok! jinnak logicky, kdyz mi ubejva kapalina v chladicim systemu, jsou mozne 2 varianty. Ta prvni je ze ti jde voda do oleje, ale tu rusime hned na zacatku, oktavie tohle snad uz nedela, navic bys porad varil atd atd atd, takze je na snade druha moznost a tou je, ze to proste nekde doji, jen musis prijit na to kde - proste to nekde dojit musi kdyz ti ubyly 2 litry kapaliny - hledej poradne, nemusi to bejt videt na prvni pohled - zahrej motor a sleduj, jestli to nekde nesyci, nekape atak :-)

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


14.6.06, 07:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 7
Příspěvek 
Fakt dík že jsi nám upřesnil pojmy, asi bych jinak na to nepřišel, že to kape????:! Jedu s tím do servisu.

_________________
Octavie 1,9Tdi, r.v.97


14.6.06, 09:45
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
milivay píše:
Fakt dík že jsi nám upřesnil pojmy, asi bych jinak na to nepřišel, že to kape????:! Jedu s tím do servisu.


hmmm, taky řešení.... Ale co si asi tak mam myslet, kdyz tady napises "v chladiči voda neubívá jen z nádržky kde je fridex" - pak si asi musim myslet, ze ma oktavka jednu extra nadrzku na fridex a druhou extra na vodu, protoze to z toho primo takhle vyznelo. Oktavie ma jen jednu a leje se tam REDENEJ fridex, nikdy ne koncentrovanej, nebot teplota tuhnuti koncentrovaneho NEredeneho fridexu je pouhych cca -5°C a vsechny jeho vlastnosti jsou v NEredenem stavu horsi nez v nejakem pomeru s vodou!

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


14.6.06, 09:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 7
Příspěvek 
Roman píše:
milivay píše:
Fakt dík že jsi nám upřesnil pojmy, asi bych jinak na to nepřišel, že to kape????:! Jedu s tím do servisu.


hmmm, taky řešení.... Ale co si asi tak mam myslet, kdyz tady napises "v chladiči voda neubívá jen z nádržky kde je fridex" - pak si asi musim myslet, ze ma oktavka jednu extra nadrzku na fridex a druhou extra na vodu, protoze to z toho primo takhle vyznelo. Oktavie ma jen jednu a leje se tam REDENEJ fridex, nikdy ne koncentrovanej, nebot teplota tuhnuti koncentrovaneho NEredeneho fridexu je pouhych cca -5°C a vsechny jeho vlastnosti jsou v NEredenem stavu horsi nez v nejakem pomeru s vodou!



Mysli si co chceš já jsem jen zjišťoval jesli má někdo ten samej problém a né že se tady bude slovíčkařit??!!

_________________
Octavie 1,9Tdi, r.v.97


14.6.06, 10:09
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz