Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 03:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Rozdělovač? 
Autor Zpráva
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek Rozdělovač?
Nadaří se mi nastartovat mojí 130ku. Startér točí, benzín tam jde, ale jenom to občas blafne do výfuku. Vidím to asi na problém v rozdělovači, nepomáhá ale ani výměna jeho krytu. Zapalovací kabely jsou celkem nový, zapojený taky jsou. Asi teda ten rozdělovač, nemáte někdo nápad, co s tím? Nebo kde by mohla být jinde chyba?

_________________
1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD
2) Sarah - Škoda 105 S
3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk

Škoda 742 Forever Team


3.6.06, 17:04
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 82
Bydliště: Jižní Morava
Příspěvek 
Mrkni na kladívko,vyčistit benzinem a jestli tam není mezi kontaktama frfen (protáhnout pilníkem na nehty) třeba.Jestli to nepomuže tak pak bych ještě vyměnil kondenzátor i s káblíkem co jde k indučce.

_________________
Felicia 1,6MPI/2000/bílá


3.6.06, 17:34
Profil

Příspěvky: 162
Příspěvek 
Hele abysi nemusel zbytecne vrazet prachy do nepotrebných veci voskousej jestli ti jde vysoke napeti z civky- udelas to tak ze vysokonapetový kabel pridrzis 2 mm od pevne casti vozu(kostry) a protocis racnou motor tak a koukas jestli ti to hodi na kostru pres vysokonapetový kabel jiskru. jestli ne tak to vypadá na kodenzator ci spatnou civku(spise ale zacit vymenovat mensi dily).

Vypadá to na KONDENZATOR ale jestli uz mas bezkontakt tak vysokonapetovou skrinku a lebo snimac polohy(halluv generator)


3.6.06, 20:34
Profil
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek 
Tak je tam novej kondenzátor, navíc i ramínko a víčko rozdělovače. Jiskru to hází, i házelo, ale pořád točí jako naprázdno. Přitom do karburátoru benzín jde. Vypadá to, jako by bylo ucpaný sací potrubí, že by nešel benzín do motoru, ale to je asi blbost!?

_________________
1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD
2) Sarah - Škoda 105 S
3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk

Škoda 742 Forever Team


5.6.06, 12:40
Profil ICQ
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek 
Tak eště jeden dotaz. Můžu tam dát cívku bez toho předřadnýho odporu? Protože v autě ji mám, ale náhradní mám jenom starší typ, snad užovkovej, bez odporu. Nerad bych ale něco spálil...

_________________
1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD
2) Sarah - Škoda 105 S
3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk

Škoda 742 Forever Team


5.6.06, 19:49
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
hans píše:
Tak eště jeden dotaz. Můžu tam dát cívku bez toho předřadnýho odporu? Protože v autě ji mám, ale náhradní mám jenom starší typ, snad užovkovej, bez odporu. Nerad bych ale něco spálil...


Můžeš. Ale udělej to tak že přehodíš jen vlastní cívku a tu obroučku s odporem necháš původní. Je to záležitost povolení a utahnutí 1 šroubu kterej drží cívku v obroučce a pak je ještě třeba cívku elektricky správně napojit

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


6.6.06, 05:55
Profil
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek 
Tak už fakt nevím. Dal jsem tam zkušebně tu novou cívku bez odporu, na rozdělovači je nový víčko, rameno i kondenzátor, novej kabel od cívky k rozdělovači, vyměněný svíčky. Dneska jsem dost důkladně vyčistil karburátor. Když startuju benzín do motoru jde - jsou mokrý svíčky; jiskru to dává taky. Tahali jsme to s kámošem přes dvojku na laně snad kilometr a ani neblafne. Už mě napadá jedině že by to někde sálo falešněj vzduch, ale kde?!! Nebo co by to mohlo bejt jinýho?

_________________
1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD
2) Sarah - Škoda 105 S
3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk

Škoda 742 Forever Team


14.6.06, 18:14
Profil ICQ
Příspěvek 
Ještě by to mohl bejt špatnej předstih, nebo špatné nastavení ramínka v rozdělovači to má být 0.4 při max zdvihu. Pokud máš nový věci v rozdělovači je dobré seřídit znova základní předstih, je to za chvilku hotový a jde to poznat.


15.6.06, 05:20
Uživatelský avatar

Příspěvky: 587
Bydliště: Piešťany-SK
Příspěvek 
Skontroluj ešte či náhodou nemáš nadstavený predstih na 4.valec namiesto 1.valca. Mne sa to raz podarilo keď som menil rozvody a tiež som sa chvíľu potrápil, pokým som prišiel na to prečo mi nechce naštartovať auto.

_________________
EX Škoda 105S, r.v.1977- odchádza do automobilového neba:(
Škoda Forman 136GLX COMFORT LINE r.v.1994
Citroen Xantia Break 2.0HDi r.v.1999


15.6.06, 09:26
Profil
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek 
Na ten předstih kouknu, ale hlavně je mi divný, že jsem s tim normálně někam přijel, jelo to úplně v pohodě, dvě hodiny to stálo a už jsem to nenatočil ani neroztáhnul... Předstih by se moh takhle najednou rozhodit? Hrabal jsem se v tom až následně.

_________________
1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD
2) Sarah - Škoda 105 S
3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk

Škoda 742 Forever Team


15.6.06, 12:58
Profil ICQ
Příspěvek TO SAMÉ
Zdar Hanzi, odkud seš, mám úplně ten stejný problém, po výměně sacího potrubí mi už motor jakžtakž jde ale na radu bývalého mechanika si musím sehnat vyrovnvací klín mezi karburátor a sání, střílí mi totiž zpětný tlak tryskou, auto donedávna jezdilo v pohodě ale teď je to špatný, pokud někdo ví co s tím abych zbytečně nescháněl nepotřebné díly tak ať se ozve, Jinak jsem z POardubic takže pokud seš poblíž můžem dát spicha a probrat to.


15.6.06, 15:39
von GLEXR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1246
Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
Příspěvek 
No nahoru do karbu mi to během startování taky občas střelí. Takže říkáš výměna sacího potrubí? To je asi docela problém sehnat na 130ku.... JInak jsem z Písku, takže docela štreka, ale kdyžtak napiš na mail schuck@seznam.cz

_________________
1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD
2) Sarah - Škoda 105 S
3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk

Škoda 742 Forever Team


15.6.06, 17:03
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 587
Bydliště: Piešťany-SK
Příspěvek 
Sám od seba by sa ten predstih asi tak nerozhodil. Ja som myslel, že s tým motorom bolo niečo robené a potom si ho nemohol nakopnúť.

_________________
EX Škoda 105S, r.v.1977- odchádza do automobilového neba:(
Škoda Forman 136GLX COMFORT LINE r.v.1994
Citroen Xantia Break 2.0HDi r.v.1999


16.6.06, 00:37
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Hele, a nespřeházel jsi kabely ke svíčkám? :lol:
(když jsi měnil to víčko rozdělovače)

To co popisuješ, vypadá opravdu na to, že jiskra jde do jiného válce, než má jít... :?

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


16.6.06, 08:30
Profil ICQ

Příspěvky: 1331
Bydliště: královehradecký kraj
Příspěvek 
máš zapojený dobře a všechny kablíky u zapalovaní :roll:

_________________
š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85


17.6.06, 08:11
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz