Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 14:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 denni svetla 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Šemik píše:
Martin píše:
To bude kapacita kondenzátorů, jsou u toho většinou i zdířky na vložení.


Je to tak, tadyhle fotka co mi Miloš poslal :D

Obrázek


kondíky jsem do dnešního dne nijak měřit neuměl, mám tam z mazdy rozdělovač tak to zítra zkusím díky moc miloš


4.11.07, 22:22
Profil
Příspěvek Reklama

   
rejpal

Registrován: 26.4.06, 15:18
Příspěvky: 18477
Příspěvek 
Sice to není přímo k tématu, ale lepší téma asi nenajdu...

Když se řešila otázka uzákonění denního svícení, mimo jiné se argumentovalo tímto:
- jasné rozlišení auta jedoucího od auta stojícího
- všechna auta svítící, takže nedojde k přehlédnutí nesvítícího auta

Teď jsem se dočetl, že při použití světel pro denní svícení nesmí být zapnutá zadní světla. Tímto oba argumenty minimálně ze zadní strany padají.

Není to pakárna?


5.11.07, 09:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hluchoň

Registrován: 23.1.07, 15:00
Příspěvky: 11873
Příspěvek 
je to celé jedna velká komedie, např. v rakousku teď přišli na to, že denní svícení ničemu nepomáhá a zvýšením spotřeby paliva jim ještě zhoršuje životní prostředí, tak se tato povinnost ruší (možná už zrušila), podle mě je to věc dobrá, ale musí to svítit všecko, já se o auto a sebe bojím, bez světel jsem ještě nejel (automat) a jsem i proto, aby se tak jezdilo, ale když svítí půlka auta je to málo


5.11.07, 09:14
Profil ICQ
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.06, 11:31
Příspěvky: 10612
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
to mi povez jesli pres den poznas svitici zadni lampy od nesviticich... zadek a opodstatneni za tmy a v mlze,ale pres den ne..

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


5.11.07, 12:01
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Hluchoň

Registrován: 23.1.07, 15:00
Příspěvky: 11873
Příspěvek 
tak to tedy poznám, když to není zrovna škodovka se zadním náhonem, tam jsou to hrozný bludičky, zvlášť když mají ta světla už zašlá. Většina dnes běžných aut má koncová světla viditelně svítící i za jasného slunce


5.11.07, 12:18
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.06, 17:43
Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Ja myslim ze ten zadek je zbytecny, protoze nepotrebujes napriklad na krizovatce videt bezpecne auto ktere se od tebe vzdaluje ... potrebujes naopak videt to co se blizi ... stejne tak pro ovce na prechodech, je ptoreba videt prijizdejici auto, kdyz odjizdi tak nebezpeci od nej nehrozi ...

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


5.11.07, 13:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hluchoň

Registrován: 23.1.07, 15:00
Příspěvky: 11873
Příspěvek 
ale vezmi situaci, že se naopak blížíš k autu, to auto může jet velmi pomalu, může být tmavé v lese atd, a při předjíždění a zařazování do šňůry aut je užitečné ho spatřit co nejdříve, už pro odhad jeho rychlosti, zvláště, když více než 90%aut má ta koncová světla rozsvícena a pak jedno z nich ne... a nejdnou se divíš, že před tím kamionem něco jede a není tam mezera pro tebe


5.11.07, 13:29
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.06, 17:43
Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Ale zas sou vzadu odrazky a odrazi se tam svetlo auta o pozici dozadu ... je to tezke no :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


5.11.07, 13:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hluchoň

Registrován: 23.1.07, 15:00
Příspěvky: 11873
Příspěvek 
odrazka ale není zdaleka tak dobře vidět jako rozsvícená 10W žárovka


5.11.07, 13:55
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Vít Široký píše:
odrazka ale není zdaleka tak dobře vidět jako rozsvícená 10W žárovka



jsou státy kde se nesvítí, lidi jezdí pod vlivem alkoholu a jezdí se, svítit na sebe za bílého dne to mohl vymyslet jedině debil a dávat přednost v noci neosvětlenému chodci na přechodě to vymylel korunovaný


5.11.07, 15:52
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.06, 11:31
Příspěvky: 10612
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
jsou státy kde se nesvítí, lidi jezdí pod vlivem alkoholu a jezdí se, svítit na sebe za bílého dne to mohl vymyslet jedině debil a dávat přednost v noci neosvětlenému chodci na přechodě to vymylel korunovaný[/quote]

na tom neco bude :idea:

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


5.11.07, 15:53
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.06, 20:11
Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
Vít Široký píše:
odrazka ale není zdaleka tak dobře vidět jako rozsvícená 10W žárovka



jsou státy kde se nesvítí, lidi jezdí pod vlivem alkoholu a jezdí se, svítit na sebe za bílého dne to mohl vymyslet jedině debil a dávat přednost v noci neosvětlenému chodci na přechodě to vymylel korunovaný


Na normální silnici ve dne za jasného počasí to možná blbost je, ale např. v lesních úsecích nebo v místech kde najíždíš do lesa je to podle mě lepší...celkově to považuju spíš za přínos - ale ne 2 55W žárovky v potkávačkách + x dalších ale bohatě by stačilo jenom dopředu 10W žárovky nebo LED diody. Mě osobně se příčí to že by ty denní světla měly svítit pořád bez možnosti vypnout je a jestli je budu montovat tak jedině s vypínačem (třeba aby nebyl vidět)


5.11.07, 15:57
Profil ICQ
Hluchoň

Registrován: 23.1.07, 15:00
Příspěvky: 11873
Příspěvek 
takový vypínač je rozhodně třeba, už jen kvůli servisu, dělat něco na autě se zapnutým zapalováním a přitom svítit je blbost


5.11.07, 16:13
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.06, 20:11
Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Vít Široký píše:
takový vypínač je rozhodně třeba, už jen kvůli servisu, dělat něco na autě se zapnutým zapalováním a přitom svítit je blbost


Tak ony by se ty světla by měly být spínané s naskočením motoru jak píše vyhláška....ale jsou situace kdy prostě potřebuješ od někud jet nebo někam přijet nepozorovaně....a tehdy by mohly být na škodu.


5.11.07, 16:18
Profil ICQ
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.06, 11:31
Příspěvky: 10612
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
Tak ony by se ty světla by měly být spínané s naskočením motoru jak píše vyhláška....ale jsou situace kdy prostě potřebuješ od někud jet nebo někam přijet nepozorovaně....a tehdy by mohly být na škodu.[/quote]

ze ty taky chodis tajne v noci na slunecnice.... :roll:

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


5.11.07, 16:20
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.055s | 11 Queries | GZIP : Off ]