Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 23:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 jak funguje klimatizace? 
Autor Zpráva
Příspěvek jak funguje klimatizace?
nevíte někda jak funguje klimatizace? nepotřebuji popis jevu ,zverubně znám.mám na mysli jestli se kompresor klimy po dosažení určité teploty vypíná jak tvrdí jedni/to by ale bylo poznat na autě skokovým nárůstem výkonu ,ne u 100kw auta :wink: / nebo je tam by-pas a po dosažení určité tepolty výparníku- ochlazení je médium jenom přepouštěno a kompresor pracuje s menším zatížením?


22.6.06, 09:57
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 263
Příspěvek 
Těžko říct obecně. Ale u já mám Mazdu 323F a tam se kompresor odpojuje úplně. Myslim, že je to jednodušší řešení než k tomu ještě nějak vymýšlet obtok. A ubezpečuju Tě, že i u 106kW motoru je znát, když klimoška sepne.


22.6.06, 10:58
Profil
Příspěvek 
Ja mam Imprezu WRX a kompresor se pres elmag. spojku odpojuje uplne. Obtok je nesmysl, protoze v zime je treba ten kompresor stejne prevazne odpojeny, to by jen zral vykon zbytecne. A take te ujistuju, ze i pri 160kW je zapnuta klima znat...obvzlaste kdyz zapne pri akceleraci.


23.6.06, 09:52
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
sakra chlapi - ja vam sice verim, protoze klimu nemam, ale kdyz je to teda tak znat, jak s tim pak mohli jezdit 136kovy MPicka feldy :lol: (myslim ze do 135 se to nedavalo) :D

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


26.6.06, 08:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 162
Příspěvek 
mno..tak to je divný...ale 12 Corsa 16v tam to taky davali a pri zapnuti to krute zpomalilo motor...tak proc by to nedavali do Feliny


29.6.06, 20:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz