Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 22:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Velka spotřeba u favorita 
Autor Zpráva

Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Velka spotřeba u favorita
Mam problem u sveho fatana (135L r. v. 1990, karb. pierburg). Zjistil jsem ze mam pomerne velkou spotrebu. Zralo mi to 10l/100 km. Investoval jsem do komplet noveho vyfuku(dira), lepsich svicek a noveho vzduchoveho filtru. Pak jsem to dal znamemu na STK at se podiva na bohatost smesi. Zjistil ze byla chuda tak mi to seridil na optimal. Jenze spotreba se snizila jen o 1L. A to se mi zda porad malo. Navic citim pri behu motoru z vyfuku benzin a kdyz startuju pri zahratem motoru tak nechce chytnout a pak naskoci tak ze otacky jdou postupne pomalu od 0. Proste se tomu nechce. Mam teorii ze je to prechlastane. Zajimalo by me co jeste by se s tim dalo delat. Chtel bych se dostat se spotrebou na 7,5 az 8L. Podotykam ze spotreba 9L/100 je pri slusne jizde. Nedelam zadne kraviny. Motor ma najetych poctivych 96 000km. Vymenene trsneni pod hlavou a serizene ventily. Diky moc za odpovedi.


30.6.06, 09:48
Profil
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Znova bych nechal seridit karbec, predstih. Jinak zalezi v jakym stavu je motor (treba komprese :) ). A taky bych zkontroloval jesi se naky kolo samo nepribrzduje.

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


30.6.06, 09:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 126
Bydliště: Jaromer
Příspěvek 
třeba je to kravina, ale už jsem to viděl... nemáš porouchanou akcelerační pumpičku? ne že by nedávala, ale práve že "prosakuje" nebo jak to nazvat. Viděl jsem to u jedný škodovky a při sebemenším přidání plynu se z akcelerační pumpičky řinul benzín

_________________
brouk pytlík-všechno znám, všechno vím, všude jsem byl


30.6.06, 10:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 524
Bydliště: Orlová
Příspěvek 
Já mám u formana spotřebu 10l/100km běžnou, ale neřeším to, protože po městě dost často jenom popojíždím.

_________________
Škoda Forman 135GLX - 43kW BMM, r.v. 1993


30.6.06, 11:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Kikan píše:
Já mám u formana spotřebu 10l/100km běžnou, ale neřeším to, protože po městě dost často jenom popojíždím.


ja mám spotrebu 9-10l LPG, benzín som už dlho nameral, a asi ani dlho nebudem...


30.6.06, 11:20
Profil

Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek 
No tady je mnoho pravd od kluků,co se týče tý závady.A podle mého je to složitější,než že se to dá po netu vysvětlit.Chtělo by to znovu jít k nějakýmu machrovi a on řekne,zda-li je tam závada,či ne.Podle toho rozbýhání teplého mot.se moc určit nedá.Páč palivo je tak rozpálený,že je doslova bez hmotnosti a tak proudění do válců trvá delší dobu,než se tam dostane a zapálí..normální a běžné u moderních karb.Chce to nějakýho chytrýho.Co vyzkoušet nějakýho soukromníka?...Nebo znovu toho emisáka.Ale....těžko odpovědět.Ono taky záleží,jestli ti při překonávání vzdáleností nepřekážejí kopce,zatáčky atd.Každý šlápnutí na plyn,nepatrný,jde ke spotřebě,brždění motorem,zase nucený žraní benzínu.Za bezvětří nebo mírného vánku by to moho žrát těch 6-7 l při devadesátce po rovině..A taky kolik má motor najeto,a jestli nejsou spuštěny ve voze el.spotřebiče,který mají velký odběr proudu.Např.,topení-světla,větrák chladiče...atd.....Ale to jsou spíš decky,nebo co brzdy,nejsou přidřený čepy brzdičů na třmenech předních brzd,vadný neprůchodný hadice,špatně seřízenej hlavní válec brzd...?Obložení cítit nebude?!Zadní brzdy.Páky ručky na čelistech,nejsou přizezlý...je toho víc....A benzín je cítit,páč tam není kat.kterej ten puch dopálí...Vyzkoušel bych toho emisáka ještě.... :wink:


30.6.06, 16:50
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Mě to žere 9,2 po Praze a 7,7l/100km do Krkonoš a zpátky, s lyžema na střeše...
Taková normální spotřeba... akorát dnešní auta s takovou spotřebou mají o sto koní víc...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


30.6.06, 20:59
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Tie pribrzdujúce brzdy, to by bol extrém...ľahko preveríš - po dlhšej jazde (aspoň 30 km)"opáč" disky (jeden po druhom), či niektorý nie je extrémne horúci. Mne pribrzdovalo koleso, disk som mal vždy horúci a spotreba nebola omnoho vyššia - tak o 1l/100km.
Problém može byť aj v benzínovom čerpadle - jedna možnosť je, že palivo presakuje mimo (ale to by si musel cítiť zápach benzínu. Druhá možnosť je, že palivo prechádza do benzínu (deravá membrána) - tu by sa ti ale zvyšoval stav oleja - na vylúčenie by som povedal, že vymeň membránu (ak nikdy nebola menená, tak je už načase) a tiež hadicu od čerpadla ku karburátoru.

Ja by som najskôr tipoval problémy s karburátorom - nízka (alebo vysoká) hladina v pl.komore, zadrhávajúci sa prívodný ventil, neetsný prívodný ventil, nevypínajúci sa sýtič,...

podľa toho, čo okolo seba počujem a vnímam (nemám totiž Fa) tak normálna kombinovaná spotreba (20% mesto, 30% diaľnica, 50% mimo mesto) pri favorite 135 by mala byť ćca 7,5l/100 km a pri 136 asi o pol litra menej.

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


1.7.06, 12:11
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Velka spotřeba u favorita
Ivik píše:
Mam problem u sveho fatana (135L r. v. 1990, karb. pierburg). Zjistil jsem ze mam pomerne velkou spotrebu. Zralo mi to 10l/100 km. Investoval jsem do komplet noveho vyfuku(dira), lepsich svicek a noveho vzduchoveho filtru. Pak jsem to dal znamemu na STK at se podiva na bohatost smesi. Zjistil ze byla chuda tak mi to seridil na optimal. Jenze spotreba se snizila jen o 1L. A to se mi zda porad malo. Navic citim pri behu motoru z vyfuku benzin a kdyz startuju pri zahratem motoru tak nechce chytnout a pak naskoci tak ze otacky jdou postupne pomalu od 0. Proste se tomu nechce. Mam teorii ze je to prechlastane. Zajimalo by me co jeste by se s tim dalo delat. Chtel bych se dostat se spotrebou na 7,5 az 8L. Podotykam ze spotreba 9L/100 je pri slusne jizde. Nedelam zadne kraviny. Motor ma najetych poctivych 96 000km. Vymenene trsneni pod hlavou a serizene ventily. Diky moc za odpovedi.

na spotřebě se projeví i správně nafouknutý gumy vypadá to jalo blbost ale je to tak

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


20.7.06, 09:42
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz