Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 11:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 zamastene okna 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1471
Bydliště: Karviná / přes týden Zábřeh na Moravě
Příspěvek zamastene okna
mam problem. porad se mi zamastuji okna z vnitrni strany. Zjistil sem ze mam dirave topeni, takze sem ho ted na leto odpojil, ale okna se zamastuju stale a zadne oleje, nebo podobne veci v kabine nevozim.
Uz me to celkem sere, protoze musim ty skla lestit tak 1x za 2-3dny. navic kdyz jedete v noci a proti vam taky nekdo jede, neni toho moc videt

_________________
Škoda 110R r.v. 1972, rallye červená / - šlo do světa
Škoda RAPID 130 r.v. 1987 - rallye červená, Apolla /
Coupé club TW


12.7.06, 10:54
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 554
Bydliště: Smiřice
Příspěvek 
S toho díravého topení se ti odpařuje fridex a tím pádem se ti zamaštiuje okno fridex není mastný ale po zaschnutí dělá film na okně.

_________________
Škoda fabia combi 1.2 TSI 63kw 1.10.2010
http://voltys.rajce.idnes.cz/Fabia/


12.7.06, 11:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: zamastene okna
Lukas píše:
mam problem. porad se mi zamastuji okna z vnitrni strany. Zjistil sem ze mam dirave topeni, takze sem ho ted na leto odpojil, ale okna se zamastuju stale a zadne oleje, nebo podobne veci v kabine nevozim.
Uz me to celkem sere, protoze musim ty skla lestit tak 1x za 2-3dny. navic kdyz jedete v noci a proti vam taky nekdo jede, neni toho moc videt


Nebudeš tomu věřit, ale já mám úplně stejný problém :shock:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


13.7.06, 07:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek Re: zamastene okna
Šemik píše:
Lukas píše:
mam problem. porad se mi zamastuji okna z vnitrni strany. Zjistil sem ze mam dirave topeni, takze sem ho ted na leto odpojil, ale okna se zamastuju stale a zadne oleje, nebo podobne veci v kabine nevozim.
Uz me to celkem sere, protoze musim ty skla lestit tak 1x za 2-3dny. navic kdyz jedete v noci a proti vam taky nekdo jede, neni toho moc videt


Nebudeš tomu věřit, ale já mám úplně stejný problém :shock:


Proti tomu existuje jediný recept: Chránit auto před sluncem :!:

V těchto vedrech, zvláště pak je-li auto na slunci (znáte to, jak otevřete auto a "vzduch", který z něj proudí vrhá stín :lol: ), se z materiálů, ze kterých je zhotoven interiér auta - palubovka, sedačky, různé plasty (IPUR a jiné polymery) - uvolňují horkem určité látky (nejsem chemik, takže nevím jaké, ale řekl bych, že dochází k depolymerizaci :roll: ), které znečišťují celý interiér a zvláště skla, na kterých jsou i vidět (ten povlak). Samozřejmě tak dochází i k degradaci a snížení životnosti těchto materiálů.

Takže - doporučuji chladnou garáž, stříbrnou či bílou plachtu přes auto, či pouze trvalý stín.
Jiná věc je dostupnost těchto prostředků pro nás - pro škodováky, takže i já před každou jízdou v těchto dnech leštím skla... :evil: :wink:

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


13.7.06, 07:37
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79
Bydliště: Lounsko
Příspěvek Re: zamastene okna
..... takže i já před každou jízdou v těchto dnech leštím skla...

Já jsem na tom úplně stejně :cry:

_________________
Š120L - 87´ + Favorit LXi - 93´


13.7.06, 13:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1471
Bydliště: Karviná / přes týden Zábřeh na Moravě
Příspěvek 
Bohuzel neni mozne, abych auto postavil do stinu. U firmy kam jezdim na brigadu je parkoviste snad pro 100 aut, tak tam moc stinu neni, u baraku sice stromy jsou, ale Oskar v lete sviti z opacne strany, nez bych potreboval, takze mam auto cely den na sluunicku. Takze sem si dnesca v Tescu koupil Mr.Muscle na okna a odmastuje to perfektne. Predtim sem pouzival okenu a ta to jen rozmazala...

Jo a jeste jedna vec. vim ze to tady nepatri, ale slyseli jste uz o tom ze se nedaji koupit pridavne dalkovky? Ted jsem byl u nas v mototechne - baba na me cumela jak ne ducha co po ni vlaste chcu a pak ze nemaji, ani se pry nedaji objednat.
No stejne sem chtel Wesemky (aby byli designove stejne s mlhovkama), tak si pro ne sjedu tech 30km do Jastrzebie do Polska, ale stejne se mi to nezda.

_________________
Škoda 110R r.v. 1972, rallye červená / - šlo do světa
Škoda RAPID 130 r.v. 1987 - rallye červená, Apolla /
Coupé club TW


14.7.06, 11:42
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
K tomu zamastňovaniu iba toľko:

všetky Š742, kt. mali klasickú palubovku s ktorými som sa stretol trpeli týmto javom. Otcova Š130 (PUR palubovka) sa zvnútra nezamastňuje. Z môjho pohľadu to jednoznačne spôsobujú výpary z prehriatych plastov - ale naozaj, otcova š130 sa nazamastňuje...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


14.7.06, 17:31
Profil

Příspěvky: 14
Příspěvek 
Mám 130L a bohužel to dělá taky. Už jsem zkoušel všechno a připojuji se k tomu že je to od plastů v autě. Mám sice celý den sluneční clonu stříbrnou, ale to nepomáhá. Už jsem tento boj vzdal.

_________________
Škoda 130L,r.v. 1987


19.7.06, 20:40
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Hmm...u mého Fáva se toto děje taky, a musím se připojit k názoru, že je to něco z těch plastů...Taky doporučuje již zmiňovaný Mr. Muscle, odmašťuje to tohle přímo skvěle.

Ale chtěl bych se ještě na něco zeptat, asi to s tím mnoho nesouvisí, ale... když sednu do auta, tak se zvedne malý mračno takovejch nažloutlejch čásitc, vypadá to jako pyl, ale podle mě to pyl není, je to tam všude...netušíte, z čeho by to mohlo být? Měl jsem za to, že to byl molitan z potahů, který jsem asi před měsícem vyhodil,protože byl už někde zpuchřelej, ale dělá to pořád...nemohlo by to mít nějakou souvislost?Nebo je to opravdu jenom a jenom pyl?

Díky a mějte se...


19.7.06, 21:05
Profil

Příspěvky: 59
Bydliště: Jižní Morava,okres Hodonín
Příspěvek 
Warman píše:
Hmm...u mého Fáva se toto děje taky, a musím se připojit k názoru, že je to něco z těch plastů...Taky doporučuje již zmiňovaný Mr. Muscle, odmašťuje to tohle přímo skvěle.

Ale chtěl bych se ještě na něco zeptat, asi to s tím mnoho nesouvisí, ale... když sednu do auta, tak se zvedne malý mračno takovejch nažloutlejch čásitc, vypadá to jako pyl, ale podle mě to pyl není, je to tam všude...netušíte, z čeho by to mohlo být? Měl jsem za to, že to byl molitan z potahů, který jsem asi před měsícem vyhodil,protože byl už někde zpuchřelej, ale dělá to pořád...nemohlo by to mít nějakou souvislost?Nebo je to opravdu jenom a jenom pyl?

Díky a mějte se...

Pyl to nebude,pravdepodobne se ti droli molitan v sedackach.A pekne zamastit okna dovede i rozmrazovac skel.Kdyz byla zima tak se nic nedelo,ale jak zaclo trochu svitit slunicko tak se na oknech porad delal takovy mastny a lepkavy film.Me pomohlo az to,ze sem okna umyl lihem.Ale porad se okna trosku mlzi(mastny film).

_________________
Škoda 130L (1986);Škoda 130GL (1987)


19.7.06, 22:44
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz