Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 15:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
 Cyz - Škoda Forman LXi r.1994 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek Cyz - Škoda Forman LXi r.1994
Tak jsem se konečně dostal k tomu přidat sem své vozidlo...
Formana jsem po dlouhém hledání koupil na konci dubna 07 poté co mi umřela 105ka. Jak jsem tehdy zjistil tak sehnat Formana v solidním stavu je dnes téměř nadlidský úkol, najezdil jsem asi 2 000km po celé republice po bazarech a inzerátech. Naštěstí se mi nakonec podařilo sehnat kousek s motorem 136B. Nicméně po čase jsem zjistil že auto má za sebou asi nepěknou minulost, bylo minimálně 3x bourané, z toho jednou velice vážně (nová karoserie, čelní sklo a přední pásy). Zatím na něm nejsou žádné úpravy, pouze dostal 3-elektrodové svíčky (konečně jede tak jak bych si představoval) ale čeká mě výměna skoro všeho na přední nápravě a oprava různých drobností, potom se pustím do vylepšování, budu průběžně připisovat, později přidám foto.

Edit2: Tak konečně fotky celého auta :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek


Naposledy upravil cyz dne 27.4.08, 18:05, celkově upraveno 7



26.8.07, 13:14
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Tak můj Forman dostal centrál (bohužel jsem kvůli časové tísni nestihnul nafotit). Nicméně zároveň přišel o okno u spolujezdce :(


16.12.07, 13:36
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Copak, central se zamkl a klice vevnitr?

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


16.12.07, 13:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
To by bylo ještě v pohodě, to bych vzal náhradní klíče a odemknul nebo to otevřel tkaničkou od bot....prostě blbá haluz - šlo o to že jsem to auto nutně potřeboval takže jsem spěchal. Sice jsem zprovoznil centrál, ale dodrbal jsem ukostření, zlikvidoval vracení blinkrů a utrhnul drátky od mlhovek. Odjel jsem lyžovat a pod sjezdovkou jsem zjistil že místo předních světel mi svítí akorát tak všechny kontrolky....dobré, rozdělal jsem to, dotáhl ukostření a v pohodě. Nicméně po pár metrech jsem zjistil že jsem nezapojil tachometr (zajímalo by mě kolik jsem jel cestou zpátky, držel jsem se Octávek a otáčkomer ukazoval neustále kolem 4000-4200ot/min na 5ku :oops: ) no a přijel jsem domů a že to opravím, podotýkám že jsem byl silně nervózní. Už jsem to montoval zpátky, už byla tma, navíc jsem byl dost vynervovaný tak jsem poztrácel šroubky.....tak jsem nasraný zahodil šroubovák a on se asi nějak odrazil od sedačky a šel hrotem kolmo do skla....ve zlomku vteřiny byly všude střepy. Největší průser je že tam mám jakési lehce tónované skla (nevím jestli je to z GLX) a když tam dám čiré tak to bude vypadat strašně blbě :(


16.12.07, 18:10
Profil ICQ
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
tak to je otras :(
aku farbu tonovania mas? modru ci zelenu?

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


16.12.07, 18:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Však jsi to viděl na srazu - takové jakoby kouřové skla, do černa. Není to moc vidět, jenom na ostrém slunci do toho auta není vidět a když se skrz to sklo podíváš tak všechno vidíš mírně tmavší.....snad to nebude taková hrůza.


16.12.07, 18:53
Profil ICQ
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
cyz píše:
Však jsi to viděl na srazu - takové jakoby kouřové skla, do černa. Není to moc vidět, jenom na ostrém slunci do toho auta není vidět a když se skrz to sklo podíváš tak všechno vidíš mírně tmavší.....snad to nebude taková hrůza.


origo su len do modra alebo do zelena
tak mas asi modre

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


16.12.07, 18:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Je to možné, ale tam nejsou origo skla, jsou tam skla Sekurit a ty určitě originální nejsou (9/98 výměna kastle a s tím i výměna členího skla a skel na bočních dveřích, pásů a části přístrojové desky - auto bylo asi hodně šeredně rozmlácené)


16.12.07, 19:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Tak sklo už mám, koupil jsem za 150 v jednom vetešnictví celkem schopné tak to ráno jde do servisu, já se s tím vztekat nebudu, stačilo mi že už jsem to rozbil :D


17.12.07, 16:09
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Do servisu, jeeeeezis :)

EDIT: Jeje, muj 4000. plk uplne o nicem :oops: :lol: :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


17.12.07, 16:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Matthes píše:
Do servisu, jeeeeezis :)


Mysli si o tom co chceš, ale já s tím autem potřebuju jezdit a ne se v něm hrabat....když to dám do servisu tak je to za hodinu hotové a můžu jezdit. Doma bych se u toho vztekal 2 dny, já si udělám elektriku ale zbytek dávám radši jiným, jsem dost nešikovný a obzvlášť když pracuju ve spěchu tak nadělám víc škody než užitku.


17.12.07, 16:35
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
A dyk jo ... ja nic nerikam, jen sem konstatoval :wink:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


17.12.07, 16:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek Nemilé zjištění
Tak jsem dnes při výměně termostatu a následné kontrole všeho možného u motoru zjistil nemilou věc....viz foto - Formana čeká vaření. Původnímu majiteli zřejmě vytekla baterka, on to nijak neřešil, poškozenou barvu opravil několika vrstvami základovky a tmelem a pod tím si kyselina vesele žrala, až to dopadlo takto:
Obrázek


2.1.08, 20:46
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Nemilé zjištění
zrejme to nebude také tragické, poriadne to očisti, ja používam buď taký drátený kotúč do vrtačky, alebo jednoducho obrúsim flexou na zdavý plech, pokiaľ to nebude nejako vážne skrz tak to potom riadne ošetriť z vrchu, aj so spodu....

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


2.1.08, 22:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1954
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
cyz píše:
To by bylo ještě v pohodě, to bych vzal náhradní klíče a odemknul nebo to otevřel tkaničkou od bot....prostě blbá haluz - šlo o to že jsem to auto nutně potřeboval takže jsem spěchal. Sice jsem zprovoznil centrál, ale dodrbal jsem ukostření, zlikvidoval vracení blinkrů a utrhnul drátky od mlhovek. Odjel jsem lyžovat a pod sjezdovkou jsem zjistil že místo předních světel mi svítí akorát tak všechny kontrolky....dobré, rozdělal jsem to, dotáhl ukostření a v pohodě. Nicméně po pár metrech jsem zjistil že jsem nezapojil tachometr (zajímalo by mě kolik jsem jel cestou zpátky, držel jsem se Octávek a otáčkomer ukazoval neustále kolem 4000-4200ot/min na 5ku :oops: ) no a přijel jsem domů a že to opravím, podotýkám že jsem byl silně nervózní. Už jsem to montoval zpátky, už byla tma, navíc jsem byl dost vynervovaný tak jsem poztrácel šroubky.....tak jsem nasraný zahodil šroubovák a on se asi nějak odrazil od sedačky a šel hrotem kolmo do skla....ve zlomku vteřiny byly všude střepy. Největší průser je že tam mám jakési lehce tónované skla (nevím jestli je to z GLX) a když tam dám čiré tak to bude vypadat strašně blbě :(

Čo sme mali toho formana, tak tiež sme mali tie tónované sklá. Zlodej nám rozbil okno na spolujazdcovy (pp dvere) a otec tam dal číre. Ako na prvý pohľad neni videť, ale človek keď o tom vie, tak ho to štve.

_________________
R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P.
BMW e39 530i r.v. 2000
Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me!
viewtopic.php?t=18421


2.1.08, 22:43
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 206 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz