Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 25.9.24, 15:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Jaké LPG 
Autor Zpráva
Příspěvek Jaké LPG
Chci se zeptat jestli je na felicii 1,3 BMM lepší systém LPG BRC nebo LOVTEC, napište vaše zkušenosti, doporučení. Děkuji


7.2.06, 13:44
Pspvek Reklama

   
Příspěvek Re: Jaké LPG
ja osobne by som ti odporúčal to BRG to je vlastná značka, LOVTEC je vyrábany v licencii Lovato myslím v čechách, ja mam Fa 94 karburátor plyn Lovtec a nie som spokojný, veľa papá, a motor nemá dobrý priebeh, vymenil som mixer za iný a motor ide o poznanie lepšie, ešte uvidím čo to spraví zo spotrebou, menil som to ani nie pred týždňom.


9.2.06, 05:00

Příspěvky: 212
Bydliště: Praha, Ostrava
Příspěvek Re: Jaké LPG
mišo píše:
ja osobne by som ti odporúčal to BRG to je vlastná značka, LOVTEC je vyrábany v licencii Lovato myslím v čechách, ja mam Fa 94 karburátor plyn Lovtec a nie som spokojný, veľa papá, a motor nemá dobrý priebeh, vymenil som mixer za iný a motor ide o poznanie lepšie, ešte uvidím čo to spraví zo spotrebou, menil som to ani nie pred týždňom.


Spíš jsi měl na mysli BRC :)


9.2.06, 10:33
Profil
Příspěvek Re: Jaké LPG
ano, ano myslel som BRC, a ten LOVTEC je šmejd, už nikdy sa neulakomím na lacnejčie veci, poradte mi niekto čo s tým mám robiť aby to toľko nežralo. ak ten škrtič viac povolím, auto ide dobre, ale žere 11-12l, ak to priškrtím dostanem sa niečo pod 10, ale to auto nechce ísť... aj tak sa mi to zdá veľa na to že jazdím do roboty trasu asi 30km, čiže nie na krátke trasy.


10.2.06, 15:18
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Na takovou vzdálenost bys měl být při normální jízdě (do 100 km/h) se spotřebou někde na 8 l. Pokud nejsi, je někde chyba, chce to zkusit zvětšit předstih atd. Ale na Lovato se dost nadává, Lovtec se jeho tuzemská zprasenina. Takže jak vidět, na benzín bys jezdil levněji...

Normální je spotřeba vyšší asi o 20-25% proti benzínu. A počítej s tím, že na LPG je auto takové tupé, chybí tam akcelerační zátah, jaký znáš z benzínu.

_________________
J.


11.2.06, 10:37
Profil
Příspěvek 
dakujem za radu, predzápal mám nastavený na 10°, na benzín to trocha klepe, ale že to je normálne, rozvody mám nové cca 2000km, pri kontrole stroboskopom sa riska na remenici kľukovky ani nepohla, ako to býva u vyťahaných rozvodoch. ešte mi napadá či nie je niečo s karburátorom, na bezín nemám spotrebu olitrovanú. kúpil som do benzínu aditíva STP, skúsim s tým trocha pojazdiť a ak to nepomôže, neostáva mi nič iné ako spraviť rozborku a zborku karburátora, dôkladné vyčistenie a nastavenie, ale potom nastaviť to niekde na sonde. skúsite mi niekto niečo poradiť bez tej rozborky?


11.2.06, 13:57
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
mišo píše:
dakujem za radu, predzápal mám nastavený na 10°, na benzín to trocha klepe, ale že to je normálne, rozvody mám nové cca 2000km, pri kontrole stroboskopom sa riska na remenici kľukovky ani nepohla, ako to býva u vyťahaných rozvodoch. ešte mi napadá či nie je niečo s karburátorom, na bezín nemám spotrebu olitrovanú. kúpil som do benzínu aditíva STP, skúsim s tým trocha pojazdiť a ak to nepomôže, neostáva mi nič iné ako spraviť rozborku a zborku karburátora, dôkladné vyčistenie a nastavenie, ale potom nastaviť to niekde na sonde. skúsite mi niekto niečo poradiť bez tej rozborky?


Co to znamená "olitrovanú"? A jak se motor na benzín chová?

_________________
J.


11.2.06, 14:03
Profil
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
mišo píše:
dakujem za radu, predzápal mám nastavený na 10°, na benzín to trocha klepe, ale že to je normálne, rozvody mám nové cca 2000km, pri kontrole stroboskopom sa riska na remenici kľukovky ani nepohla, ako to býva u vyťahaných rozvodoch. ešte mi napadá či nie je niečo s karburátorom, na bezín nemám spotrebu olitrovanú. kúpil som do benzínu aditíva STP, skúsim s tým trocha pojazdiť a ak to nepomôže, neostáva mi nič iné ako spraviť rozborku a zborku karburátora, dôkladné vyčistenie a nastavenie, ale potom nastaviť to niekde na sonde. skúsite mi niekto niečo poradiť bez tej rozborky?


Co to znamená "olitrovanú"? A jak se motor na benzín chová?


myslel som že nemám zmeranú spotrebu, ale na benzín auto ide dobre 43kW Favorit 135, len sa mi zdá že pedál akcelerátora ( plyn ) ide akosi ťažšie stlačiť oproti plynu. Jazdím systémom že vyjazdím celú nadrž plynu a trocha ( po najbližšie tankovanie ) na benzín. a sviečky som menil pred dvoma týždňami.


11.2.06, 14:13
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
To se Ti jenom zdá.

_________________
J.


11.2.06, 14:25
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
To se Ti jenom zdá.


som sa registroval, neviem či sa mi to zdá, možno áno, ale nie je možné že je v karburátore miečo ucpané, na plyn by to nevadilo a pri stlačení plynu na benzín to ťažsie pretláča cez nejakú dýzu?


11.2.06, 14:30
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Škrtící klapka je tam jenom jedna jak pro LPG, tak pro benzín, takže nevím, z jakého důvodu by měla jít šlapat obtížněji.

_________________
J.


11.2.06, 14:47
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
v karburátore sa moc nevyznám, ale všimol som si že pri pridaní plynu sa do hlavnej komory sa cez trysku ( tenká trubka ktorá vyúsťuje do hl. komory ) strekne trocha paliva, je to pekne vidieť, keď je kryt filtra odmontovaný.


11.2.06, 15:21
Profil

Příspěvky: 263
Příspěvek 
michalkatka píše:
v karburátore sa moc nevyznám, ale všimol som si že pri pridaní plynu sa do hlavnej komory sa cez trysku ( tenká trubka ktorá vyúsťuje do hl. komory ) strekne trocha paliva, je to pekne vidieť, keď je kryt filtra odmontovaný.

To dělá akcelerační pumpička, aby ti motor nezdechl na chudou směs při rychlém přidání plynu. Každopádně ta funguje i na plyn - s tím rozdílem, že nestříká benzín, protože v karboši žádnej není.
Když jsme byli ještě študáci a neměli moc peněz, tak kamarád tehdy vlastnící Fiat 127 (motor 903ccm) si odpojil akcelerační pumpičku, aby mu to míň žralo. Musel se s tím člověk naučit jezdit, pedál plynu stlačovat relativně pomalu a plynule, ale jezdit se s tim dalo a spotřeba klesla na 4,5 litru a to včetně jízd po městě. :-)


13.2.06, 10:34
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Kybergreg píše:
michalkatka píše:
v karburátore sa moc nevyznám, ale všimol som si že pri pridaní plynu sa do hlavnej komory sa cez trysku ( tenká trubka ktorá vyúsťuje do hl. komory ) strekne trocha paliva, je to pekne vidieť, keď je kryt filtra odmontovaný.

To dělá akcelerační pumpička, aby ti motor nezdechl na chudou směs při rychlém přidání plynu. Každopádně ta funguje i na plyn - s tím rozdílem, že nestříká benzín, protože v karboši žádnej není.
Když jsme byli ještě študáci a neměli moc peněz, tak kamarád tehdy vlastnící Fiat 127 (motor 903ccm) si odpojil akcelerační pumpičku, aby mu to míň žralo. Musel se s tím člověk naučit jezdit, pedál plynu stlačovat relativně pomalu a plynule, ale jezdit se s tim dalo a spotřeba klesla na 4,5 litru a to včetně jízd po městě. :-)

pekná spotreba, skúsim ešte ten katburátor rozobrať vyčistiť, a musím vymeniť tesnenie medzi filtrom a karburátorom, je poškodené. možno to bude robiť aj to.


13.2.06, 20:42
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Kybergreg píše:
michalkatka píše:
v karburátore sa moc nevyznám, ale všimol som si že pri pridaní plynu sa do hlavnej komory sa cez trysku ( tenká trubka ktorá vyúsťuje do hl. komory ) strekne trocha paliva, je to pekne vidieť, keď je kryt filtra odmontovaný.

To dělá akcelerační pumpička, aby ti motor nezdechl na chudou směs při rychlém přidání plynu. Každopádně ta funguje i na plyn - s tím rozdílem, že nestříká benzín, protože v karboši žádnej není.
Když jsme byli ještě študáci a neměli moc peněz, tak kamarád tehdy vlastnící Fiat 127 (motor 903ccm) si odpojil akcelerační pumpičku, aby mu to míň žralo. Musel se s tím člověk naučit jezdit, pedál plynu stlačovat relativně pomalu a plynule, ale jezdit se s tim dalo a spotřeba klesla na 4,5 litru a to včetně jízd po městě. :-)


4,5 litru ve městě se stosedmadvacítkou? :-) Jo, když Tě potáhnou na laně... A navíc překážíš provozu, protože rozjet se bez akcelerační pumpičky je fakt zážitek...:-)

_________________
J.


13.2.06, 20:49
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz