Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 23:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Prosim o radu.Nejde nastartovat SKODA 120 r.v.1988 
Autor Zpráva

Příspěvky: 30
Příspěvek Prosim o radu.Nejde nastartovat SKODA 120 r.v.1988
Pls prosim o radu. Dnes som v pohode prisiel na parkovisko a asi o hodinu som chcel odist a vobec mi to nechcelo naskocit. Motor tocilo cize starter je ok. Skusil som aj roztlacat tiez bez uspechu ale po tom roztlaceni som este raz skusil klasicky nastartovat klucikom a naskocilo. Lenze sa mi zdalo ako keby ten motor nesiel na vsetky valce. A brzdovy pedal som mal tvrdy(brzdilo tak ako pri vypnutom motore). Asi po 1minute motor presiel do uplne normalneho stavu. Ze by to chcelo vymenit sviecky? alebo co? Dikes za tipy


24.7.06, 14:37
Profil
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Nemas zabordeleny karburator? A mas ciste konektory VN kabelu? Nepropousti pal. cerpadlo benzin? Predstih? Svicky muzes taky zkontrolovat.

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


24.7.06, 15:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 30
Příspěvek 
Praveze toto vsetko co pises je ok. jedine tie sviecky neviem ako vyzeraju. dik za radu

Matthes píše:
Nemas zabordeleny karburator? A mas ciste konektory VN kabelu? Nepropousti pal. cerpadlo benzin? Predstih? Svicky muzes taky zkontrolovat.


24.7.06, 15:13
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
To je hadicí, která spojuje sací potrubí s posilovačem brzd. Nechtělo ti to naskočit protože si to přes ní sálo falešněj vzduch a pedál brzdy byl tvrdý proto, že ti nepomáhal posilovač, který funguje na podtlak v sacím potrubí. Že se to po minutě zpravilo bylo tím, že se ta hadice ňák trochu ohnula a tím to začalo trochu těsnit. Ta hadice a stahovací pásky na ní vyjdou asi na 200 peněz a chce to 10 minut práce

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


25.7.06, 08:33
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Teda, mohlo by to být i membránou v posilovači ale tipnul bych si spíše tu hadici

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


25.7.06, 09:05
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
No, ja som jazdil aj s úplne odpojenou hadicou a motor v pohode išiel ... nehovorím ale, že to tak nebude...
ja by som si typol na:
- zaseknutý prívodný ventil v karbeci (tiež ma to nedávno pekne potrápilo...správalo sa to presne ako si opísal...ani za toho svätého naštartovať, iskru dávalo, zrazu to išlo, o dva dni to zasa nešlo,...)
- už spomínané kéontakty VN káblu...

len mi do toho nepasuje ten tvrdý brzdový pedál...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


25.7.06, 19:47
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
ferrari píše:
No, ja som jazdil aj s úplne odpojenou hadicou a motor v pohode išiel ... nehovorím ale, že to tak nebude...
ja by som si typol na:
- zaseknutý prívodný ventil v karbeci (tiež ma to nedávno pekne potrápilo...správalo sa to presne ako si opísal...ani za toho svätého naštartovať, iskru dávalo, zrazu to išlo, o dva dni to zasa nešlo,...)
- už spomínané kéontakty VN káblu...

len mi do toho nepasuje ten tvrdý brzdový pedál...


No právě, z toho tvrdého pedálu soudím že se jedná o něco co souvisí s motorem a zároveň brzdami. A to jen ta hadice (nebo membrána). A ty jsi jezdil bez tý hadice? To se divim že to vůbec jelo. Já ji měnil asi dva měsíce zpátky a ten motor se značně zklidnil, nekolísají mu otáčky a táhne.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


26.7.06, 07:07
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Šemik píše:
ferrari píše:
No, ja som jazdil aj s úplne odpojenou hadicou a motor v pohode išiel ... nehovorím ale, že to tak nebude...
ja by som si typol na:
- zaseknutý prívodný ventil v karbeci (tiež ma to nedávno pekne potrápilo...správalo sa to presne ako si opísal...ani za toho svätého naštartovať, iskru dávalo, zrazu to išlo, o dva dni to zasa nešlo,...)
- už spomínané kéontakty VN káblu...

len mi do toho nepasuje ten tvrdý brzdový pedál...


No právě, z toho tvrdého pedálu soudím že se jedná o něco co souvisí s motorem a zároveň brzdami. A to jen ta hadice (nebo membrána). A ty jsi jezdil bez tý hadice? To se divim že to vůbec jelo. Já ji měnil asi dva měsíce zpátky a ten motor se značně zklidnil, nekolísají mu otáčky a táhne.


No, nehovorím, že motor išiel práve pravidelne, ale v pohode to išlo a v pohode to aj štartovalo.

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


26.7.06, 11:57
Profil

Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň
Příspěvek 
Určitě koukni na svíčky a přikláním se k Šemíkovi s tou hadicí podtlaku posilovače vrzd. Zkontroluj ji. Já s ní mel problémy přisávala mi a motor měl nízké otáčky a bylo slyšet slabé syčení. Za druhé učitě svíčky zkontrolovat a za třetí karbec a přívod paliva a bude to ok.


26.7.06, 20:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Já měl v té hadici největší díru v tom ohybu u motoru v místech, kde je držena nahoře tou černou plastovou stahovací páskou. Jinak jsem tam měl ještě spoustu dalších malých direček, ale tahleta byla největší. Hlavně až ji budeš měnit tak tam na tu novou nezapoměn nasunout ten alobal. Jinak by se mohla kvůli tepelným emisím zejména od výfukového potrubí rozpustit :?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


27.7.06, 07:57
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz