Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 26.10.24, 12:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Světla ve Felicii svítí málo 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek Re: Světla ve Felicii svítí málo
cyz píše:
Tak to nevím, s Felicií jsem jezdil do Rakouska a problém jsem neviděl. Je teda fakt že dálkové nesvítily tak jak 4oká maska na 120ce ale dalo se při tom jet. Jak to tak čtu tak Felicie je asi jedna velká výrobní vada....peace....ale napsal jsem ten regulátor, neznám přesné naměřené hodnoty na tom autě ale vím že na Feliciích ty regulátory odchází jak na běžícím pásu, obzvlášť když se tam dávají od náhradních výrobců, pomalu mám chuť to měnit preventivně, ale těch Felicií a BMM favoritů se mi do ruk moc nedostane.

Proč myslíš,že je to jedna velká výrobní vada ?Je jasný,že když je Felicií registrován největší počet,tak bude mít statisticky nejvíc závad.Musím sice přiznat že mi už regulace taky odešla ale na druhou stranu u mé stovečky jsem to řešil několikrát,u staré Octávie snad milionkrát a to mám altík.V práci máme feldu 2000,najeto 320000,regulátor původní.Porovnej to třeba s Fordem. :D


3.1.08, 07:40
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10
Bydliště: Březůvky okr. Zlín
Příspěvek 
To Milos i ostatní:
Tak jsem se překonal, vzal jsem mesiťácký digital a nestačil se divit.
Napětí na baterce naprázdno 12,1V
Napětí na baterce při zatížení světly 11,2V
Napětí na konekturu H4 9,9V
- pól baterka proti zem na H4 0,45V
+pól na baterce proti živém na H4 0,85V
Beru teorii o slabých vodičích. Také bych uvítal, kdyby mi někdo poslal realizaci včetně toho že relé jsem koupil tam, patici tam, drát stačí (průměr silového vodiče) atd. dle úvahy. Na technetu pro mne i ostatní, eventuelně pro mne na cekarna@volny.cz. Felicia 1,3 MPi r.v. 1997
Děkuji už předem


8.1.08, 16:40
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek 
cekarna píše:
To Milos i ostatní:
Tak jsem se překonal, vzal jsem mesiťácký digital a nestačil se divit.
Napětí na baterce naprázdno 12,1V
Napětí na baterce při zatížení světly 11,2V
Napětí na konekturu H4 9,9V
- pól baterka proti zem na H4 0,45V
+pól na baterce proti živém na H4 0,85V
Beru teorii o slabých vodičích. Také bych uvítal, kdyby mi někdo poslal realizaci včetně toho že relé jsem koupil tam, patici tam, drát stačí (průměr silového vodiče) atd. dle úvahy. Na technetu pro mne i ostatní, eventuelně pro mne na cekarna@volny.cz. Felicia 1,3 MPi r.v. 1997
Děkuji už předem

Mrkni na SZ


9.1.08, 07:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
cekarna: Ty údaje co uvádíš jsou měřené s vypnutým motorem?
Milos: tak soudím podle toho že spousta lidí má s feliciema neustálé problémy, ale to se týká starších, r. 94-97, ty novější to je něco jiného. U té vaší felicie - jaký je tam altík? Není tam 90A? Tam snad ty regulace tak neodchází jak u 70A ale netuším proč. U fáva s 55A altíkem jsem taky snad ještě neřešil problém s regulátorem.


9.1.08, 10:37
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek 
cyz píše:
cekarna: Ty údaje co uvádíš jsou měřené s vypnutým motorem?
Milos: tak soudím podle toho že spousta lidí má s feliciema neustálé problémy, ale to se týká starších, r. 94-97, ty novější to je něco jiného. U té vaší felicie - jaký je tam altík? Není tam 90A? Tam snad ty regulace tak neodchází jak u 70A ale netuším proč. U fáva s 55A altíkem jsem taky snad ještě neřešil problém s regulátorem.

Typoval bych,že to měřil s vypnutým motorem,protože při těchto hodnotách by bylo nefunkční dobíjení.Jinak já mám 99tku,altík 90 A u stovky mám 55 A,u Octávie 35 A regulátor mimo,přiznávám že se 70tkama nemám zkušenosti.


9.1.08, 12:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10
Bydliště: Březůvky okr. Zlín
Příspěvek 
To už bych neřešil. Omlouvám se, pochopitelně to bylo bez dobíjení. Při motoru v chodu na baterce 13,8V


9.1.08, 13:06
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek Žárovky
Tak jsem si objednal po dlouhém váhání žárovky co o nich psal TOPE.I když mě stály skoro 300 Kč i s poštovným,tak nelituju.Svítěj fakt SKVĚLE,a že už jsem pár "specialit" vyzkoušel.Teď už "světla ve Felicii svítí dost" :D


14.1.08, 08:52
Profil

Příspěvky: 91
Příspěvek Re: Žárovky
Milos píše:
Tak jsem si objednal po dlouhém váhání žárovky co o nich psal TOPE.I když mě stály skoro 300 Kč i s poštovným,tak nelituju.Svítěj fakt SKVĚLE,a že už jsem pár "specialit" vyzkoušel.Teď už "světla ve Felicii svítí dost" :D


Taky jsem spokojenej, ale musel jsem trochu doladit světlomety.


14.1.08, 15:14
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek Re: Žárovky
tope píše:
Milos píše:
Tak jsem si objednal po dlouhém váhání žárovky co o nich psal TOPE.I když mě stály skoro 300 Kč i s poštovným,tak nelituju.Svítěj fakt SKVĚLE,a že už jsem pár "specialit" vyzkoušel.Teď už "světla ve Felicii svítí dost" :D


Taky jsem spokojenej, ale musel jsem trochu doladit světlomety.

Už to máš hotový ?


15.1.08, 06:02
Profil

Příspěvky: 91
Příspěvek Re: Žárovky
Milos píše:
tope píše:
Milos píše:
Tak jsem si objednal po dlouhém váhání žárovky co o nich psal TOPE.I když mě stály skoro 300 Kč i s poštovným,tak nelituju.Svítěj fakt SKVĚLE,a že už jsem pár "specialit" vyzkoušel.Teď už "světla ve Felicii svítí dost" :D


Taky jsem spokojenej, ale musel jsem trochu doladit světlomety.

Už to máš hotový ?

Jestli myslíš tu kabeláž, tak pořád čekám na teplo. Kdybych se u toho klepal jako ratlík, určitě bych něco zprsknul. Zatím svítím bezva, ale na jaře ještě změřím pořádně co k žárovkám teče za napětí, a když budou nějaký citelnější ztráty, pustím se do toho. Se stopětkou jezdim do práce a nemůžu si pomoct, svítí líp. Je tam asi tak 14,2 V. Myslel jsem, že budou žárovky odcházet, ale zatim ani jedna.


15.1.08, 18:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek Re: Žárovky
tope píše:
Milos píše:
tope píše:
Milos píše:
Tak jsem si objednal po dlouhém váhání žárovky co o nich psal TOPE.I když mě stály skoro 300 Kč i s poštovným,tak nelituju.Svítěj fakt SKVĚLE,a že už jsem pár "specialit" vyzkoušel.Teď už "světla ve Felicii svítí dost" :D


Taky jsem spokojenej, ale musel jsem trochu doladit světlomety.

Už to máš hotový ?

Jestli myslíš tu kabeláž, tak pořád čekám na teplo. Kdybych se u toho klepal jako ratlík, určitě bych něco zprsknul. Zatím svítím bezva, ale na jaře ještě změřím pořádně co k žárovkám teče za napětí, a když budou nějaký citelnější ztráty, pustím se do toho. Se stopětkou jezdim do práce a nemůžu si pomoct, svítí líp. Je tam asi tak 14,2 V. Myslel jsem, že budou žárovky odcházet, ale zatim ani jedna.

Halogeny snášejí líp přepětí než podpětí,spíš bych měl obavy o baterku,té by to nemuselo dělat dobře,zvlášť při delších jízdách.Jinak co se týče těch žárovek,tak když mají to správné napětí,tak mají úžasně malou prodlevu mezi rozžhavením jednotlivých vláken.Je škoda je mršit ve dne,namontoval jsem denní světla.


Naposledy upravil Milos dne 16.1.08, 07:48, celkově upraveno 1



16.1.08, 07:39
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek kabely
Ještě pro ČEKÁRNU-když necháš oboje pojistky,budeš mít napětí na odpojených kabelech ve svazku.Pořádně o tom popřemýšlej,než se do toho pustíš.


16.1.08, 07:43
Profil

Příspěvky: 91
Příspěvek Re: Žárovky
Milos píše:
tope píše:
Milos píše:
tope píše:
Milos píše:
Tak jsem si objednal po dlouhém váhání žárovky co o nich psal TOPE.I když mě stály skoro 300 Kč i s poštovným,tak nelituju.Svítěj fakt SKVĚLE,a že už jsem pár "specialit" vyzkoušel.Teď už "světla ve Felicii svítí dost" :D


Taky jsem spokojenej, ale musel jsem trochu doladit světlomety.

Už to máš hotový ?

Jestli myslíš tu kabeláž, tak pořád čekám na teplo. Kdybych se u toho klepal jako ratlík, určitě bych něco zprsknul. Zatím svítím bezva, ale na jaře ještě změřím pořádně co k žárovkám teče za napětí, a když budou nějaký citelnější ztráty, pustím se do toho. Se stopětkou jezdim do práce a nemůžu si pomoct, svítí líp. Je tam asi tak 14,2 V. Myslel jsem, že budou žárovky odcházet, ale zatim ani jedna.

Halogeny snášejí líp přepětí než podpětí,spíš bych měl obavy o baterku,té by to nemuselo dělat dobře,zvlášť při delších jízdách.Jinak co se týče těch žárovek,tak když mají to správné napětí,tak mají úžasně malou prodlevu mezi rozžhavením jednotlivých vláken.Je škoda je mršit ve dne,namontoval jsem denní světla.

No, myslel jsem i jiné žárovky, třeba kontrolky, vnitřní světla, směrovky, a.t.d., ale vše je OK. Myslím, že to snese i baterka. Dlouhý trasy se stopětkou nejezdím, ale kratší jezdí dnes a denně, stopětprocentně a chytá na první otočku klíče. (Ve větších mrazech na druhou)


16.1.08, 21:01
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek 
To máš dobrý,když Ti chytá stopětprocentně.Já když sednu do svýho Mazla,tak mi nikdo nevěří,že jedu celou cestu stovkou :lol:


18.1.08, 08:22
Profil

Příspěvky: 91
Příspěvek 
Milos píše:
To máš dobrý,když Ti chytá stopětprocentně.Já když sednu do svýho Mazla,tak mi nikdo nevěří,že jedu celou cestu stovkou :lol:

Tak až zase do Mazla sedneš, písni. Já Ti to určitě uvěřím. :D


20.1.08, 11:32
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz